Автор Тема: Мовне питання в масонських ложах  (Прочитано 5004 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Radja_Didh

• Місцевий
  • Reputation Power: 0
  • Radja_Didh is looked down upon.
  • ???
Мовне питання в масонських ложах
« : Березень 16, 2008, 12:20:44 am »
Обратил внимание на отсутствие в выборе форума русскоязычного интерфейса. Есть только английский и украинский. У меня по поводу украинского дискомфорта нет. НО...

Как известно масон - человек по сути свободный, ему не укажешь какую религию исповедовать, главное чтобы верующий был... а вот в праве выбора языка общения, а? Каково в ложах, особенно восточного региона, преимущественно русскоговорящего? Неужели тоже навязывают украинский язык как и в государственных организациях?

Я ни в коем случае не противник украинского языка, это мой второй родной язык, но меня отталкивает именно навязывание и давление над волей! Скажите, а в ложах тоже навязывают украинский язык? Думаю этот вопрос не из разряда тайных, не для профанов, так что уж скажите брати-муляри, як з мовою? ;)
SATYAT NASTI PARO DHARMAH

Maryan

• Гість
Re: Мовне питання в масонських ложах
« Reply #1 : Березень 16, 2008, 01:18:35 pm »
Звичайно, що ніхто російської чи української мови не нав'язує. Причиною відсутності російської мови в інтерфейсі - банальна. Просто базова версія софта містила тільки українську та англіську мови.
« Останнє редагування: Березень 16, 2008, 02:12:27 pm від Maryan »

Radja_Didh

• Місцевий
  • ???
« Reply #2 : Березень 16, 2008, 05:13:57 pm »
А як у внутрішньому середовищі спілкування між масонами?
Просто цікаво, на якій мові звертається майстер до братів, як ведуться протоколи ложі?
« Останнє редагування: Березень 16, 2008, 06:11:46 pm від Maryan »

Maryan

• Гість
« Reply #3 : Березень 16, 2008, 06:13:44 pm »
Перш за все ми не обговорюємо питання політики та релігії, тому частину вашого повідомлення видалено. У внутрішьному спілкуванні все демократично. А щодо протоколів і ритуалів, то вони ведуться українською мовою.
« Останнє редагування: Березень 16, 2008, 09:45:35 pm від Maryan »

Radja_Didh

• Місцевий
  • ???
« Reply #4 : Березень 16, 2008, 10:19:28 pm »
Прошу пробачення...

А завжди так було? Ще при заснуванні лож?
« Останнє редагування: Березень 16, 2008, 10:26:04 pm від Radja_Didh »

dowerson

• Administrator
  • Місцевий
  • dowerson has no influence.
    • Офіційний сайт ВЛУ
« Reply #5 : Березень 16, 2008, 11:38:48 pm »
А як у внутрішньому середовищі спілкування між масонами?
Просто цікаво, на якій мові звертається майстер до братів, як ведуться протоколи ложі?

Никаких особых проблем с языками не возникало. Все официальные документы ВЛУ ведуться на украинском, ритуалы работы ВЛУ также на украинском.
Что касается работы и ритуалов в Достойных Ложах - то это дело самих этих Лож. Например, в ДЛ "Золотая Акация" на Востоке г.Одессы братьями принято положение Устава Ложи, в котором предусмотрен следующий порядок использование языков для ведения работ:
1. Текст общего ритуала - по украински для работ всех уровней.
2. Тексты ритуалов инициаций и тексты изменений градусов - по желанию инициируемого или того Брата, градус которого повышается - на украинском или русском.
3. Во время регулярных работ, в том числе для рефератов и выступлений, Брат волен избирать тот язык, на котором ему легче изъясняться.

За время работы ДЛ "Золотая Акация" были выступления и рефераты братьев на украинском, русском, французском, английском, немецком, болгарском, румынском, польском. Надеемся услышать у себя на работах и другие языки... :)

Когда мы услышали, что общийрРитуал в Достойной Ложе "Вокс Украины" под юрисдикцией Великой Национальной Ложи Франции идет на укринском - все вопросы с языком отпали сами собой. С этой Достойной Ложи все начиналось и благодаря Достойным Братьям которой украинское масонство и традиции были сохранены и возвращены в Украину. Членами этой ложи и были и сейчас есть не только этнические украинцы, но и французы, и русские, и голландцы и представители других национальностей. Все они исполняют текст ритуала по украински наизусть - таковы правила Ложи!

Radja_Didh

• Місцевий
  • ???
« Reply #6 : Березень 17, 2008, 03:09:11 am »
Спасибо, Вам, dowerson, за такой хороший ответ! Я многое для себя прояснил :)

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
  • frankomason has no influence.
« Reply #7 : Березень 20, 2008, 12:39:49 pm »
Та не важливо якою мовою... Головне, щоб тебе розуміли!
TEMPORA MUTANTUR ET NOS MUTAMUR IN ILLIS

svarga58

• Допитливий
  • **
  • svarga58 is looked down upon.
« Reply #8 : Березень 26, 2008, 07:12:20 pm »
Друзі - не треба хоч тут піднімати мовне "питання ",
головне щоб розумом і думками були разом...

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #9 : Квітень 08, 2008, 09:01:20 pm »
За время работы ДЛ "Золотая Акация" были выступления и рефераты братьев на украинском, русском, французском, английском, немецком, болгарском, румынском, польском. Надеемся услышать у себя на работах и другие языки... :)

Вибачте, а якщо я ні бельмеса не розумію румунською, скажімо... виходить, що я не зрозумію суті роботи ?

dowerson

• Administrator
  • Місцевий
  • dowerson has no influence.
    • Офіційний сайт ВЛУ
« Reply #10 : Квітень 09, 2008, 01:27:04 pm »
Шановний дописувач Веталь,

я не зрозумів Вашого питання. Будь ласка, сформулюйте його по іншому. Про що Ви по суті хочете дізнатися?

Як тільки зрозумію - відразу дам Вам відповідь.

З повагою,

Dowerson

Avesalom

• Гість
« Reply #11 : Квітень 09, 2008, 01:50:21 pm »

Взагалі то, на масонських працях є ритуальна частина, котру розуміють всі масони, котрі пройшли свого часу ритуал ініціації... Якщо людина духовно налаштована, то вона отримає своє задоволення навіть якщо нерозуміє жодного слова. Мені доводилось бути перекладачем одному брату з США, то під час ритуальної частини він каже я все розумію... Звісно ж під час читання реферату бажано розуміти доповідача... Тому тут можу сказати одне - вдосконалюйтесь. Шліфуйте, обтісуйте каміння свого духовного храму і вчіть іноземні мови...

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #12 : Квітень 09, 2008, 09:11:58 pm »
Шановний дописувач Веталь, я не зрозумів Вашого питання. Будь ласка, сформулюйте його по іншому. Про що Ви по суті хочете дізнатися? Як тільки зрозумію - відразу дам Вам відповідь. З повагою,
Dowerson

Дякую, правильно сформулювати питання завжди було моєю слабкою стороною, :) але шановний Avesalom вже відповів частково на моє питання. Я мав на увазі, якщо один з братів доповідає мовою, яку не розуміє більшість присутніх. Скажімо, туж румунську, знають далеко не всі, це не англійска, чи, скажімо, російська... Тоді як бути?

Djumanjy

• Місцевий
  • Djumanjy is looked down upon.
  • Тільки ходою подолаєш дорогу.
« Reply #13 : Квітень 10, 2008, 10:02:36 pm »
Думаю, що відбувається переклад, на ту мову, яку розуміють всі.

indin

• Старійшина
  • indin has no influence.
  • и вновь продолжается бой,и сердцу тревожно в груди
« Reply #14 : Квітень 11, 2008, 02:05:19 pm »
є мова символів, - універсальна, я в цьому упевнений
"Любовь есть главная причина жизни, главный закон гармонической связи, царствующей в природе... жизнь без любви есть пресмыкание!"
М.А.Бакунин