Автор Тема: Мені дуже цікава ВАША думка на таке питання  (Прочитано 3909 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

zor-G

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 0
  • zor-G is looked down upon.
Вибачте за таке питання ,але я не можо зрозуміти

Був ЦАРЬ Соломон масоном чи ні

Думка Майстрів та  Братів масонів з цього приводу дуже цікава

В усіх матеріалах є згадка про майстрів  при будівництві храму (легенда Адонірама)
але прямих фактів причасность Соломона до масонства не має

Допоможить розібратись дякую!!!!!!!
Главное — мудрость:  приобретай мудрость, и всем имением твоим приобретай разум.( Царь Соломон )

Степан

• Старійшина
  • Степан has no influence.
  • Вперед,не знаючи перешкод.
    • Мій блог
Re: Мені дуже цікава ВАША думка на таке питання
« Reply #1 : Грудень 30, 2009, 05:35:35 pm »
Я думаю ,що ні  ( хоч я і не масон )
Нехай буде існувати рай ,навіть ,якщо нам призначене пекло...
Хорхе Луїс Борхес
Мій блог http://www.ufc.cc.ua/blog/

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #2 : Грудень 30, 2009, 07:43:24 pm »
Я думаю ,що ні  ( хоч я і не масон )
Я теж так думаю...

zor-G

• Допитливий
  • **
  • zor-G is looked down upon.
« Reply #3 : Грудень 31, 2009, 12:31:13 am »

Соломон
(965-928 рр. до н.е.)

В Біблії немає персонажа (крім Мойсея з його «П’ятикнижжям»), якому було б відведено більше місця, ніж царю Соломону. Його «Пісня Пісень», «Соломонови приповістки» і «Еклезіаст» є складовими частинами третього розділу Старого завіту – «Писань».

Біографія

Соломон, син Давида й Вірсавії, був одинадцятим з сімнадцяти синів Давида і, згідно традиції, навряд чи міг претендувати на батьківський престол. Але на його стороні були його мати – Вірсавія – улюблена дружина царя Давида, один з двох первосвященників – Садок – і пророк Нафан. Давид розумів, що Соломону буде складно посісти престол після його смерті, тому ще за життя проголосив його царем. Пол Джонсон у книзі «Популярна історія євреїв» так пояснює вибір Давида: «...Соломон був не воєначальником, а суддею і вченим, у традиціях Мойсея. Він – єдиний із синів Давида, хто міг поєднувати релігійні функції з царськими». Так Соломон стає третім ізраїльським царем і править з 965 по 927 рр. до н.е.
Царювання Соломона було золотим віком для Ізраїля, багатство і могутність якого досягли небачених висот. Соломон побудував продуману державну систему. Він створив уряд з розподілом обов’язків між його членами, розділив територію на 12 адміністративних округів, в яких збирались податки, побудував фортеці в стратегічно важливих районах. Ізраїль вів жваву торгівлю, розвивав дипломатію: з єгипетським фараоном Соломон встановив дружні стосунки, скріплені династичним шлюбом.
На четвертий рік свого правління Соломон взявся до побудови храму Яхве; будівництво тривало сім з половиною років. Значення цього храму виходило за межі створення чисто ритуального комплексу: з його побудовою у євреїв з’явився єдиний релігійний центр. У Свята святих храму знаходився тільки Ковчег зі Скрижалями завіту, але головний смисл цього приміщення полягав у тому, що в ньому знаходилась Шхіна – Присутність Господня.
Дружини Соломона умовили його звести декілька язичницьких храмів, і поступово сам Соломон став приносити жертви не тільки своєму Богу, але й язичницьким богам. В країні спалахнуло повстання. Очолив його збирач податків Ієровоам, якому пророк Ахія передрік царську владу. Повстання було придушено, але Ієровоаму вдалося втекти в Єгипет.
Після смерті Соломона його держава розпалась на дві ворожі половини – Іудею та Ізраїль. Правителем Іудеї, до якої увійшли два коліна, став син Соломона Ровоам, а правителем Ізраїля, що складався з десяти колін, – Ієровоам, який повернувся з Єгипту.

Вчення

З ім’ям Соломона пов’язано написання трьох книг, що містяться у Старому Завіті: «Пісня Пісень», «Соломонові приповістки» і «Слова проповідника» («Еклезіаст»). В деяких дослідженнях ставиться під сумнів авторство Соломона, але сам факт «присвоєння» цим творам імені Соломона свідчить про його високий авторитет в галузі етики, філософії і літератури, про його мудрість і про готовність людей чути все це саме від Соломона.

«Еклезіаст»

Основний зміст «Еклезіаста» – філософське осмислення різноманітних сторін життя. «І обернувся я на всі справи мої, які зробили руки мої, і на працю, якою працював я, роблячи їх, і от все метушня і духовна нудьга, і немає від них користі під сонцем! Серце моє бачило багато мудрості і знання, але і це –духовна нудьга. Тому що у великій мудрості багато туги, і хто примножує пізнання, примножує скорботу». Смисл життя автор «Еклезіаста» бачить лише у вшануванні Бога: «Бога бійся і заповідей Його дотримуйся, тому що в цьому все для людини».

«Соломонові приповістки»

Книга «Соломонові приповістки» написана у вигляді настанов, які батько дає сину, і охоплює найрізноманітніші моральні і суспільно-побутові явища. Батько говорить: «Сину мій! Якщо будуть схиляти тебе грішники, не погоджуйся. Якщо будуть говорити: «йди з нами, зробимо засідку для вбивства, наберемо всілякого коштовного майна» – не ходи разом із ними, утримай ногу твою від тропи їхньої, тому що ноги їх біжать до зла і поспішають на пролиття крові. Не відмовляй у благодіянні тому, хто потребує цього, коли рука твоя в силі зробити його. Не говори другу твоєму: «піди й прийди знову, і завтра я дам», коли ти маєш при собі. Відкинь від себе облудність вуст, і лукавство язика прибери від себе. Очі твої нехай прямо дивляться, і вії твої нехай спрямовані будуть прямо перед тобою. Подбай про тропу для ноги твоєї, і всі шляхи твої нехай будуть твердими. Піди до мурахи, ледарю, подивись на дії її і будь мудрим. Немає у неї ані начальника, ані приставника, ані повелителя; але вона заготовлює влітку хліб свій, збирає під час жнив їжу свою».

Багато з цих повчань нагадують народні прислів’я, виразні та влучні: «Праця праведного – до життя, успіх нечестивого – до гріху», «Усі дні нещасного сповнені туги, а в кого серце веселе, в того завжди бенкет», «Товчи дурного в ступі разом із зерном, не відділиться від нього дурість його».

Легенди про Соломона

На початку свого царювання Соломона мучили сумніви: чи зможе він гідно керувати великою і сильною державою, яку залишив йому батько? Одного разу уві сні перед Соломоном з’явився Бог і сказав: «Проси, що дати тобі».

Соломон відповів: «Господи, Боже мій, Ти поставив раба твого царем, але я юнак малий, не знаю ані мого виходу, ані входу. Подаруй рабу Твоєму серце розумне, щоб судити народ і розрізняти, що добро, що зло».

Таке бажання догодило Богові і Він сказав: «За те, що ти просив цього, і не просив собі довгого життя, не просив собі багатства, не просив собі душ ворогів твоїх, але просив собі розуму, щоб уміти судити, Я зроблю за словом твоїм. От я даю тобі серце мудре і розумне, так що подібного до тебе не було раніше за тебе, і після тебе не повстане подібний до тебе. І те, чого ти не просив, Я даю тобі: і багатство, і славу, так що не буде подібного до тебе між царями в усі дні твої».

•••

Одного разу прийшли до нього на суд дві жінки з дитиною і просили розсудити їх. І сказав царь: розрубіть дитя навпіл і віддайте половину одній і половину іншій. І відповідала та жінка, якої син був, бо схвилювалась вона вся від жалю до сина свого: о, господарю мій! Віддайте їй цю дитину живою і не умертвляйте її. А інша говорила: нехай він не буде ні мені, ні тобі, рубіть. І відповідав царь і сказав: віддайте цій живе дитя, і не умертвляйте його; вона – його мати. І почув Ізраїль про суд, як розсудив царь; і почали боятися царя, бо побачили, що мудрість Божа в ньому, щоб правити суд.

•••

Незважаючи на мудрість, життя царя Соломона не було спокійним. І звернувся одного разу цар Соломон за порадою до придворного мудреця із проханням: «Допоможи мені – дуже багато що в цьому житті здатне розлютити мене. Я дуже підпадаю під вплив пристрастей, і це мені заважає!» На що мудрець відповів: «Я знаю, як допомогти тобі. Надінь це кільце – на ньому висічено фразу: «ЦЕ МИНЕ!» Коли нахлине сильний гнів або сильна радість, подивись на цей надпис, і він тебе зупинить. В цьому ти знайдеш спасіння від пристрастей!»

Соломон зробив так, як велів мудрець і знайшов спокій. Але настав момент, коли, поглянувши, як завжди, на кільце, він не заспокоївся, а навпаки – ще більше розлютився. Він зірвав його з пальця і хотів закинути його чимдалі в ставок, але раптом помітив, що і на внутрішній стороні кільця був якийсь надпис. Він придивився і прочитав: «І ЦЕ ТЕЖ МИНЕ…»
Главное — мудрость:  приобретай мудрость, и всем имением твоим приобретай разум.( Царь Соломон )

Hiram=>churchill

• Писар
  • Hiram=>churchill is looked down upon.
  • Transmutemini in vivos lapides philosophicos!
« Reply #4 : Грудень 31, 2009, 01:10:47 pm »
Я теж вважаю, що Соломон не був масоном, тому, що мабуть такого історичного персонажа не існувало!Багато вчених вважають його ім*я назвою Сонця на декількох стародавніх мовах, а його існування це ще одні масонські аллегорії!!

Степан

• Старійшина
  • Степан has no influence.
  • Вперед,не знаючи перешкод.
    • Мій блог
« Reply #5 : Грудень 31, 2009, 02:06:40 pm »
Над питанням про  існування такого персонажа ще треба подумати ( я думаю ,що він існував) ,а  щодо його причетності до масонства ,то думаю що не був Соломон масном.
Нехай буде існувати рай ,навіть ,якщо нам призначене пекло...
Хорхе Луїс Борхес
Мій блог http://www.ufc.cc.ua/blog/