Автор Тема: Вопрос от профана  (Прочитано 33525 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

grafff

• Старійшина
  • Reputation Power: 0
  • grafff has no influence.
Re: Вопрос от профана
« Reply #60 : Травень 29, 2008, 01:49:31 pm »
Для человека естественно желание приобщения к великому. и стремление стать лучше чем есть. И индивидум присоеденяясь к братьям каменщикам, точно не знает чем они занимаются, и к чему это приведет, ( неужели только после посвящения он поймет, в ту ли дверь он постучал, и того ли он искал?)

imhotep

• Брати мулярі
  • Місцевий
  • imhotep is looked down upon.
« Reply #61 : Травень 29, 2008, 04:34:03 pm »
В цьому є невеличка проблема.

Ситуація,  коли прохач, ставши масоном зрозумів, що постукав не в ті двері є не частою. Хоча буває інколи.

Для того, щоб упередити таку ситуацію і є відносно довга процедура вступу. Вивчення, співбесіди, прослуховування. Вони якраз і є в першу чергу для того, щоб брати зрозуміли чи щирий він, чи не рухає ним егоїзм певного роду, чи "здатний він осягнути....", чи зможуть брати Ложі назвати його своїм братом....І головне: чи саме того очікує профан, що масонство насправді може йому дати.
« Останнє редагування: Травень 29, 2008, 04:39:52 pm від imhotep »

grafff

• Старійшина
« Reply #62 : Травень 29, 2008, 06:28:57 pm »
 imhotep , так Вы полагаете надо уже пытатся вступить в братство, и возможно после, я пойму мое ли это , или нет ? Достоин ли Я ?

Djumanjy

• Місцевий
  • Djumanjy is looked down upon.
  • Тільки ходою подолаєш дорогу.
« Reply #63 : Травень 29, 2008, 07:45:08 pm »
Вам же четко объяснили, что за Вас поймут для Вас это или нет. ;)

imhotep

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #64 : Травень 29, 2008, 08:38:59 pm »
Ну так, є проблема.

Зрозуміти що таке масонство (в першому наближенні) можна тільки ставши масоном.

Мушу сказати, що і серед старих майстрів є різні думки про те, чим же воно є насправді.
Коли з Вами будуть спілкуватися, то захочуть зрозуміти Вашу мотивацію щодо вступу у вільне мулярство і те, на скільки Ви щирі в своїх відповідях. Це важливо.

Щодо профанського розуміння потрібності чи не потрібності його Вам. Ви вже маєте якесь далеке уявлення про нього з відкритих джерел. І вже щось собі уявляєте, щодо того - Ваше воно чи ні. А далі йде процес або зближення, або ж протилежний.

Бажання стати масоном може бути тільки Ваше. Агітувати Вас ніхто не буде - це, фактично, табу. Ніхто не може "затягувати" в масонство профана.   

Готових формул, тестів, об'єктивних оцінок Вашої готовності до вільного мулярства, як можливо Ви б хотіли, немає.

Суцільний суб'єктивізм.   ;)

imhotep , так Вы полагаете надо уже пытатся вступить в братство, и возможно после, я пойму мое ли это , или нет ? Достоин ли Я ?

Чи потрібно Вам намагатися вступати в братство, це питання не до мене, а Вас до самого себе, швидше. Звичайно треба зважувати, думати, шукати. Іншого немає.......

« Останнє редагування: Травень 29, 2008, 08:49:25 pm від imhotep »

grafff

• Старійшина
« Reply #65 : Травень 29, 2008, 09:48:36 pm »
 Спасибо imhotep , за хороший ответ, на какоето время он меня удовлетворит. И если не затруднит, подскажите пожалуйста какую литературу прочитать, что на ваш взгляд более объективно поможет мне узнать о братстве. Заранее благодарен.

imhotep

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #66 : Травень 29, 2008, 10:13:29 pm »

Масонство - це шлях, що наближає до Знання.

Читайте Пайка, Уїлмхерста. Це конкретно саме про суть масонства. Дедопулоса, Міромарко.

Читайте більш "попсового" Менлі Холла. Можна серію книжок ще більш "попсових" Найта і Ломаса.

Читайте химерного Генона. Це вже не про масонство як таке, але корисне.

Читайте взагалі тексти про матафізику, про ритуали, про містерії, про символіку, читайте Священні Книги і намагайтеся трактувати їх закриті змісти. Це все наблизить, але відповіді не дасть....

Хоча думаю, що ви і так багато з цього вже читали...

Павло

• Місцевий
  • Павло is looked down upon.
« Reply #67 : Червень 06, 2008, 11:06:22 pm »

Це все наблизить, але відповіді не дасть....

Дякую Вам imhotep. Для мене це корисні поради. :)

grafff

• Старійшина
« Reply #68 : Червень 16, 2008, 12:20:01 pm »
Подскажите, братья каменщики в одном городе знают друг друга, или это не обязательно ?

Admin

• Administrator
  • Місцевий
  • Admin is looked down upon.
  • ДЛ "Юрій Котермак"
« Reply #69 : Червень 16, 2008, 09:03:45 pm »
Зобов'язання немає точно, хоча будучи в цьому середовищі бажаєш знати всіх і кожного зокрема :)

grafff

• Старійшина
« Reply #70 : Червень 16, 2008, 09:11:40 pm »
Подскажите пожалуйста, сколько человек может быть в одной ложе ? И когда образуется новая ложа? ( принцип тот же что и в протестантских церквях)?

Miron

• Допитливий
  • **
  • Miron has no influence.
« Reply #71 : Червень 30, 2008, 03:03:22 pm »

Масонство - це шлях, що наближає до Знання.

Читайте Пайка, Уїлмхерста. Це конкретно саме про суть масонства. Дедопулоса, Міромарко.

Читайте більш "попсового" Менлі Холла. Можна серію книжок ще більш "попсових" Найта і Ломаса.

Читайте химерного Генона. Це вже не про масонство як таке, але корисне.

Читайте взагалі тексти про матафізику, про ритуали, про містерії, про символіку, читайте Священні Книги і намагайтеся трактувати їх закриті змісти. Це все наблизить, але відповіді не дасть....

Уважаемый imhotep спасибо за совет, но я что-то не нашел этих авторов. Не подскажите где можно купить? Нашел такие вот книги:
"Генезис и развитие масонских символов"- Папюс
"Орден "череп и кости": тайная власть" - Энтони Саттон
"Невидимый заговор против человека" - Сенченко
"Всемирное общество масонов: сущность и цели" - Мец
"Философия масонства" - Джулиано Ди Бернардо
"Тайное общество масонов" - Курбатов

Многие из этих книг я уже прочитал, но к сожалению они перечат друг-другу. Если из братства кто-то знаком с этими книгами то подскажите пожалуйста какие максимально соответствуют действительности??? И какие Вы посоветуете, желательно и с местом где можно купить, я живу в Киеве. Заранее спасибо!

Avesalom

• Гість
« Reply #72 : Липень 02, 2008, 04:18:09 pm »

Подскажите пожалуйста, сколько человек может быть в одной ложе ? И когда образуется новая ложа? ( принцип тот же что и в протестантских церквях)?
Нова ложа утворюється за згодою братів і тих котрі хотять її утворити. Особисто я бачив як велики ложі (особливо там де є великі храми) так і недуже. В невеликих містах де є дві три ложі, котрі можуть налічувати до тридцяти членів...

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #73 : Липень 02, 2008, 07:04:57 pm »
А скільки приблизно масонів в Укріїні?.. В США знаю десь близько 3-х мільйонів ....

grafff

• Старійшина
« Reply #74 : Липень 04, 2008, 09:50:16 pm »
Подскажите пожалуйста: знает ли каждый масон, сколько лож в его городе, и может ли он свободно посещать их по своему усмотрению, или он по началу закрепляется к одной ложе, а остальные знания об ордине, открываются по мере роста доверия к нему со стороны братства?