Автор Тема: ІВАН ФРАНКО  (Прочитано 8053 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ritterschaft

• Брати мулярі
  • Місцевий
  • Reputation Power: 0
  • Ritterschaft is looked down upon.
  • ДЛ "Імхотеп до Полум'яної зорі" №6
Re: ІВАН ФРАНКО
« Reply #15 : Квітень 22, 2008, 01:28:31 pm »
Дозвольте з Вами не погодитись. Це досить спірна відповідь. Можна наприклад сказати і так:
"Знання скандинавської міфології, освітченна людина здогадається без вагань..." :)
А може це просто забаганка митця? Адже в християнстві всі зображення хреста рівнозначні.

Я не стверджую, Ви праві, але чомусь я був впевнений, що хрест з колом є символом зодіаку. І можливо тому Ісуса на давніх іконах зображували з головою у центрі хресту, так говорив Леонардо, Коперник, Галілей.......
NON NOBIS, DOMINE, NON NOBIS, SED TUO NOMINI DA GLORIAM.

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
« Reply #16 : Квітень 22, 2008, 05:04:36 pm »
Хрест і коло - найдавніші символи первоначала. В більшості релігій вони символізували сонце. Східні народи для цього найчастіше використовували рівносторонній "Грецький" хрест, а західні - коло. Коли в 6-8 ст. християнство прийшло в центральну та північнозахідну європу почали використовувати поєднання кола та хреста як символ божественного первоначала.
На першій картинці - Хрест Костянтина вписаний в коло з символом риби та літерою Омега.
На другій - Кельтський Хрест.
А на третій - "Мирний" грецький Хрест вписаний в коло-німб. Символ сонця в Мітраїзмі  :) .
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Ritterschaft

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #17 : Квітень 22, 2008, 05:16:54 pm »

Я мав на увазі зодіак, це хід сонця, та саме сонце як історія людства в науковому (дослідженому) обгрунтуванні......

Я всеж таки вірю, що ці всі символи одне й теж саме.........

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #18 : Квітень 22, 2008, 06:17:27 pm »
Але мені здається, що хрест на надгробку трохи відрізняється від усього перерахованого. Чи можна трохи збільшити саме хрест і викласти тут?

Ritterschaft

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #19 : Квітень 23, 2008, 08:43:15 am »

Відрізняється, безперечно......я думаю то і є забаганка скульптора......... ???

Miron

• Допитливий
  • **
  • Miron has no influence.
« Reply #20 : Квітень 30, 2008, 04:23:21 pm »
Сегодня на канале Интер в 22:30 будет передача про И. Франка

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #21 : Травень 05, 2008, 06:18:54 pm »

Єрусалимський хрест
Хрест з п'яти золотих хрестів на срібному фоні. Цей хрест був взятий за герб норманським завойовником Годфрідом Булонським. Після звільнення Єрусалиму від мусульман (1096-99, Перший хрестовий похід), Годфрід Бульонській став Охоронцем Святої Гробниці і правителем Єрусалиму. Єрусалимський хрест (або хрест хрестоносців) часто використовується на покривалах у вівтарі та храмі. Великий хрест - символ Христа, чотири маленьких - Євангелисти, що поширюють вчення Христове на всі чотири сторони світу. П'ять хрестів сполучених в один символ можуть символізувати рани Христа.

Тау-хрест
Названий так, тому що схожий на грецьку букву "тау" – Т. Є символом спасіння і сцілення, бо, за переданням, саме на такому хресті Мойсей підніс мідного змія в пустелі для сцілення народу (Чис. 21: 9).
Це, або модифікований хрест хрестоносців, або чотири тау хрести в колі ("Моїсей")?

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
  • frankomason has no influence.
« Reply #22 : Травень 16, 2008, 12:27:12 pm »

Єрусалимський хрест
Хрест з п'яти золотих хрестів на срібному фоні. Цей хрест був взятий за герб норманським завойовником Годфрідом Булонським. Після звільнення Єрусалиму від мусульман (1096-99, Перший хрестовий похід), Годфрід Бульонській став Охоронцем Святої Гробниці і правителем Єрусалиму. Єрусалимський хрест (або хрест хрестоносців) часто використовується на покривалах у вівтарі та храмі. Великий хрест - символ Христа, чотири маленьких - Євангелисти, що поширюють вчення Христове на всі чотири сторони світу. П'ять хрестів сполучених в один символ можуть символізувати рани Христа.

Тау-хрест
Названий так, тому що схожий на грецьку букву "тау" – Т. Є символом спасіння і сцілення, бо, за переданням, саме на такому хресті Мойсей підніс мідного змія в пустелі для сцілення народу (Чис. 21: 9).
Це, або модифікований хрест хрестоносців, або чотири тау хрести в колі ("Моїсей")?

І все ж таки це не той хрест. Я десь зустрічав його на якомусь закордонному мулярському сайті, але на якому не пам'ятаю і знайти не можу. Але свої здогадки наведу.

1. Хрест-пoтент - один з головних геральдичних хрестів, названий так від французького potence, "опора", оскільки його форма схожа на опори, що застосовувались в давнину. Також називається і Хрестом-молотом.
2. Кельтський хрест найбільш точно демонструє схожість хреста з свастикою і всю умовність їх поділу. Не дивлячись на те, що хрест цей називається кельтським, відомий він практично всім індоєвропейцям, в тому числі, і Слов'янам. Історія кельтського хреста нараховує як мінімум 8-9 тисячоліть. Кельти ж особливо почитали цей хрест. Іще кельтський хрест називали «хрестом воїна».
Саме до нього можна додати Тау-хрест і побачимо той хрест, що ми бачимо на могилі І. Франка.

3.На мою думку ж, найбільш реальним шляхом зрозуміти автора - це поєднати Хрест-потент та Кельтський хрест (хоча і із іншим смисловим наповненням). Кельтський хрест можна тлумачити по-іншому: коло - це Земля, а сам хрест вписаний у нього - це поділ на 4 сторони світу. Поєднуючи це з Хрестом молотом, маємо таке смислове наповнення - захист 4 сторін світу опорами. Коло ж, по смислу, ще означає єдність опор-молотів.
TEMPORA MUTANTUR ET NOS MUTAMUR IN ILLIS

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
« Reply #23 : Травень 23, 2008, 01:26:55 pm »

Єрусалимський хрест

Тау-хрест

Хрест на могилі Івана Франка, здається, є тевтонським.

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
« Reply #24 : Травень 23, 2008, 01:29:43 pm »
Рисунки хрестів-нагород 32, 33 градусів Шотландського обряду.

Avesalom

• Гість
« Reply #25 : Червень 20, 2008, 11:38:09 am »

Недавно мені доводилось бути в екзаменаційній комісії по  укр.літературі. Одна дівчинка, на моє запитання який її улюбленіший автор, відповіла - Іван Франко! Я кажу, ну тоді розкажи нам щось із творів І.Франка. І тут вона почала розповідати - "Каменяра".
 Скажу поправді я був дуже приємно вражений та здивований... Хоча вона навряд чи здогадується про зміст цього твору. Але всеодно приємно!

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
« Reply #26 : Липень 01, 2008, 09:09:13 am »

Недавно мені доводилось бути в екзаменаційній комісії по  укр.літературі. Одна дівчинка, на моє запитання який її улюбленіший автор, відповіла - Іван Франко! Я кажу, ну тоді розкажи нам щось із творів І.Франка. І тут вона почала розповідати - "Каменяра".
 Скажу поправді я був дуже приємно вражений та здивований... Хоча вона навряд чи здогадується про зміст цього твору. Але всеодно приємно!

Мало хто знає про справжній зміст, не дивлячись на те, що твір дуже популярний.

Ritterschaft

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #27 : Липень 02, 2008, 11:11:16 am »

Цікаво , що радянська влада взагалі І.Франка зробила зразковим революціонером, і це всвою чергу додало йому популярності........

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #28 : Серпень 07, 2008, 01:41:37 pm »
Все ж таки, на мою думку, зображення хреста на надгробку І.Франка є стилізованим зображенням "хреста в колі", з деякими відхиленнями від класичного  його зображення. Така собі "забаганка скульптора". Хрест в колі, як і більшість символів, мають декілька тлумачень. Наведу з них два. По-перше: це лицарський символ охорони віри, охорони Христа, використовувався під час крестових походів, тому й основний символ -- хрест, знаходиться під охороною кола, також можна тлумачити як замкнуте товариство братів-лицарів, охоронників віри Христової. По-друге: цей символ має ще більш древню природу і відноситься до класу космогонічних символів, зображення замкнутого хреста й досі використовується в астрономії для позначення планети Земля, а в наскальних малюнках, де він теж зустрічається, а також на кераміці бронзового періоду та неоліту припускають, що він зображав Сонце. ;)

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
« Reply #29 : Серпень 11, 2008, 10:01:16 pm »
Ну що Вам сказати... Варіацій може бути багато і кожен може мати свій погляд, свою інтерпретацію. Думаю ми не профі в цій справі, але якесь раціональне зерно у нас є. Але те, що це є забаганкою автора - наврядчи: хрест ідентичний найвищим вільномулярським нагородам!