Автор Тема: Справжній Шотландський Чин в масонстві  (Прочитано 3785 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

ROMAN-UA777

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 0
  • ROMAN-UA777 has no influence.
Цитувати
Справжній Шотландський Чин в масонстві

На відміну від "франк-масонів" "французько-англійського (мемфісько-міцраїмського) чину" (т.зв. "фармазонів", на ідиш. "хитруни, пройдисвіти") справжнє "масонство" (іврит. bonaim "споруджувачі") "шотландського чину" усвідомлює, що існує постійна небезпека перемоги Зла, бо завжди є більшість людей, які з радістю готові віддати свою свободу в руки "небагатьох здібних", обраних, які знають, що роблять зло, але вважають, що це "зло во благо", хоча нема нічого більш злого, ніж прагнення здійснити будь-що благо.

"Справжні шотландці" - це посвячені у створений впротивагу "Мемфіс-Міцраїм" істинний "Шотландський чин" (невірна назва - "Червоне масонство" дана саме членами "Мемфіс-Міцраїм", які самі використовували блакитний колір; екзотерична назва - "Пріорат Сіону (Сіонське аббатство)", за Жаном Робеном та Деном Брауном; "Орден Істини Троянди і Хреста (розенкрейцери)", за Р. Леєм, Г. Лінкольном та М. Бейджентом ; "Орден Сонця, або Геродона, або Кварти", за Клодом Грасе д'Орсе та за Жаном Парвулеско; питання, чи слід його ототожнювати з масонською місіонерською організацією "Quatuor Colonalis" залишається відкритим; в деяких джерелах є свідчення про назви "Амалія (Амелія)", "Ана Флора", "Judd", "Theron" тощо).

Назва "шотландський" в даному випадку є "екзотеричною" (для непосвячених), оскільки насправді походить не від самоназви "скотти" - "шотландці" (франц. l'Ecosse), а від дв.-англ. scytta "охороняти" (походить від кельтського слова, спорідненого з ірл. sciath?n "край, сторона", "крило", scath "тінь", Скатах, - країна у володарки якої Кухулін вчиться військового ремесла ~ Скіфія/Скітія і амазонки), і правильною назвою є "Скіттанський чин".

"Справжнє (Шотландське, Скіттанське) масонство" як таке - це не позитивісько-світська релігія, а ініціальна школа, котра вважає містерію Істини ("Алетеї") інтимно пов'язаною з внутрішнім змістом окремої особистості, котра цю істину здатна осягнути, бо вже містить її. "Справжнє масонство" вважає себе вмістилещем надісторичної та універсальної релігійності, базованої на відчутті єдності життя, на внутрішньому переконанні в існуванні "морального закону", на досвіді одночасно містичному та раціональному, пов'язаному з переживанням "священної" сторони життя, що вторгається у буденне існування. Пріоритетом є виховання і освіта, а не боротьба за "нову людину", переконання, а не примус, прощення, а не помста. "Справжнє масонство" допомагає пройти шлях, але не претендує на обов'язковість. Для "справжнього масона" вдосконалення рівнозначне "самобудівництву", він покликаний "вічно будувати", просувати справу містичного та раціонального пізнання. Цю "велику справу" він і повинен передати світові, "Храм" є не тільки відображення світу, але й відтворення на землі трансцендентної моделі (на Сході б сказали - дхарма гуру полягає у допомозі зведення мандали). Але без зведення небесного у поцейбічне, щоб отримати над ним жрецько-магічну владу, як це здійснює "Мемфіс-Міцраїм". Місія Ордену також у тому, щоб донести світові ще й ту істину, що органічна солідарність (соборність) всіх істот дозволяє стражданню одних служити заміщуючою жертвою, що викупляє гріхи інших (щоправда, не забуваючи, що християнське поняття жертви та викуплення хоча й пов"язане історично з відомими дохристиянськими настановами, але саме з причини цього зв"язку відміняє їх, і щонайперше, "первородний гріх" людини, тобто потенційну неможливість спасіння).

Ба, більше! Вважається, що відомий фільм братів Вачовскі "Матриця" (1999) є демонстрацією ініціації в "справжньому масонстві", за якою ініціант (герой на ім"я Нео, тобто "новачок") повинен досягти стану "стронгера" ("більш сильного") і прийти до висновку, що реальність змодельвана неістинними установками, крізь які можна прорватися, як крізь сон (ініціюючий носить ім"я Морфеус), до "пустелі Реального", до вигнання з Раю .

В цій ситуації "... масон уподібнюється земному раєві, до якого Бог приставив херувима з вогненним мечем для недопущення свавильних, котрі, будучи заражені всіма сімома гріхами, наважилися б наблизитися до посадженого Дерева Життя" , бо людина вже свавильно доторкнулася до іншого "дерева": "... Традиція - це райське дерево пізнання добра і зла, а окремі традиційні форми можна вважати гілками цього таємничого дерева..., кожну з них у свою чергу стала духовною віссю, символічно рівнозначною "центрові світу"...", "Традиція ... - це сукупність "нелюдських" знань, що передаються з покоління в покоління кастою жерців або іншими духовними організаціями", "...ця Першозданна Традиція розпалася на ряд окремих і на перший погляд незалежних одна від одної традиційних форм - кожна зі своєю власною системою вторинних "традиційних наук". До таких відносяться, зокрема, алхімія та астрологія разом з астро-алхімічною медициною, а також "традиційна географія та історія", "традиційна математика і фізика" і так далі аж до "традиційної етимології"..." .

В цій ситуації стоїть одна єдина місія - не стихійне занурення у старі традиції, не "пристосування до нових умов" і компроміси, a спонукання заново відкривати свою нескінченність ("Премордіальну Традицію") у нових історичних умовах.

Тому в політичному плані Орден заперечує і як т.зв. "права людини та громадянина" (які є лишень замасковані бажання якомогаменше нести обов"язків), так і т.зв. "права стану (еліти)" (які є лише прагненням створити державу в державі). При аристократично-елітистському режимі нація розколюється, при демократичному вона стає крихкою, перетворюється на прах. Справжні "кращі люди" аж ніяк не повинні турбуватися про якісь особливі права, вони повинні нести тільки особливі обов"язки. Роль ордену "справжніх масонів" у тому, щоб донести це еліті суспільства, яка своїм обов"язком повинна тільки гордитися, бо відуття це очищує і облагороджує, а претензія на права озлоблює і робить дріб"язковим та прискіпливим. Принцип, що прикрашає еліту, - noblese oblige ("благородство зобов"язує"), вона - природжені "стражі охоронних істин".

Сам Орден "Шотландського (Скіттаенського) чину" складається з Внутрішнього і Зовнішнього кола посвячених.

Гуцуляк Олег Борисович
Взято з http://zhurnal.lib.ru/g/guculjak_o_b/scottish.shtml

Memento mori!

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
Re: Справжній Шотландський Чин в масонстві
« Reply #1 : Липень 03, 2009, 09:49:36 am »
Особливо порадувало:
""Пріорат Сіону (Сіонське аббатство)", за Жаном Робеном та Деном Брауном"
Виявляється Браун це серйозний авторитет в галузі таємних організацій.
І все решту приблизно така сама маячня. Протиставлення блакитного і червоного масонства, обряду "Мемфіс-Міцраїм" та "Шотландського масонства".
Я не знав, що Гоцуляк член Ордену св. Регини.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Ioabert

• Старійшина
  • Ioabert has no influence.
  • Surge et age!
« Reply #2 : Липень 03, 2009, 01:02:10 pm »
Після "Коду до Вінчі" Брауна переконали, що він справді став істориком № 1.
Але так Брауном і залишився.
"Гpyдa камней перестает быть просто камнем, когда кто-то смотрит на нее, держа в голове идею Собора"

Антуан Мари Жан-Батист Роже де Сент-Экзюпери

"В масонстве Вы узнаете то, что найдёте в нём сами..."   Освальд Вирт. 1937

indin

• Старійшина
  • indin has no influence.
  • и вновь продолжается бой,и сердцу тревожно в груди
« Reply #3 : Липень 03, 2009, 11:11:46 pm »
 на форуме об этом, собственно, есть информация и ссылки, а вообще обратите внимание на рекомендованную литературу, конечно через Ваш кристалл мировоззрения все будет выглядеть несколько иначе, но кто знает может так и должно быть.
"Любовь есть главная причина жизни, главный закон гармонической связи, царствующей в природе... жизнь без любви есть пресмыкание!"
М.А.Бакунин

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
« Reply #4 : Липень 04, 2009, 11:16:35 am »
Є три основних ступені масонства:
1 - Учень
2 - Підмайстер
3 - Майстер
Вони складають блакитне масонство.
Ще є додаткові ступені для майстрів. Це шотландські ступені ДПШУ, ступені Королівської Арки, Мемфіс-Міцраїм і т.д.
В ДПШУ ступені від 4 до 33 ще додатково діляться на червоні, чорні та білі.
І підтримую indin'а - почитайте літературу, там все це є.
Так само як і неодноразово обговорено на форумі. Тому раджу уважніше перечитувати відповіді написані ПЕРЕД Вашою, можливо там вже все роз'яснено.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!