Автор Тема: Нестор Махно - масон?  (Прочитано 4747 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

nothing

• Старійшина
  • Reputation Power: 0
  • nothing is looked down upon.
Нестор Махно - масон?
« : Лютий 14, 2008, 02:03:13 pm »
Вот возник вопрос...попалась на глаза статья-обзор книги "Одесса масонская", и там было написано, что Нестор Махно так же был масоном...как это вяжется с еврейскими погромами, которые устраивала его "группировка"? или это тоже часть замысла?

nothing

• Старійшина
  • nothing is looked down upon.
Re: Нестор Махно - масон?
« Reply #1 : Лютий 16, 2008, 06:36:26 pm »
насколько я понял, временный перерыв в работе форума дает о себе знать...одиноко тут стало...

Valentaim

• Місцевий
  • Valentaim is looked down upon.
« Reply #2 : Квітень 23, 2008, 11:15:52 am »
Для мене цікава ця тема і хотілосяб, щоб хтось знаючий вніс краплину світла в цю тему...

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #3 : Травень 02, 2008, 07:24:10 pm »
Я не знаю непевно ,чи був Махно масоном, але щодо єврейських погромів, то мушу зазначити, що був такий час, коли навіть отаман не завжди контролював своє військо, єврейськи погроми здійснювали і петлюрівці, і біла гвардія, і інші представники багатьох течій, так що Махно міг би бути масоном(хоча, особисто мені здається це фантастикою) на фоні цих самих погромів. ;)

serya

• Допитливий
  • **
  • serya has no influence.
« Reply #4 : Березень 17, 2010, 09:08:51 pm »
Наскільки я пам’ятаю,Махно був просто учителем,жадібним та жорстоким.не схоже на масона.

Странник

• Писар
  • Странник has no influence.
« Reply #5 : Березень 17, 2010, 11:43:52 pm »
Ну Махно по сравнению с адмиралом Канарисом сопляк с детского сада.
« Останнє редагування: Березень 18, 2010, 12:02:40 am від Странник »

Степан

• Старійшина
  • Степан has no influence.
  • Вперед,не знаючи перешкод.
    • Мій блог
« Reply #6 : Березень 18, 2010, 11:04:06 pm »
Ну Махно по сравнению с адмиралом Канарисом сопляк с детского сада.
Канаріс досить неоднозначна особистість.
Нехай буде існувати рай ,навіть ,якщо нам призначене пекло...
Хорхе Луїс Борхес
Мій блог http://www.ufc.cc.ua/blog/

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
« Reply #7 : Березень 19, 2010, 07:28:04 pm »
Люде, яки займають таки посади, не можуть бути однозначними особистостями;)

Степан

• Старійшина
    • Мій блог
« Reply #8 : Березень 19, 2010, 10:10:38 pm »
Люде, яки займають таки посади, не можуть бути однозначними особистостями;)
З неоднозначністю і до роздвоєння особистості можна дойти ;)
Хорхе Луїс Борхес

Patronum

• Місцевий
  • Patronum is looked down upon.
  • Ego - in propria persona
« Reply #9 : Березень 19, 2010, 10:16:31 pm »
Шановний п.Вєталь.
Допустимо таку ситуацію, Ви ціле життя товаришуєте зі своїм другом, разом ходите в школу, поступаєте в університет, здається Ви знаєте свого друга на 100% повністю, але в один момент друг...балотується в президенти і мало того він виграє. Політика в нього ефективна, дієва спрямована на добро свого народу. Всі, хто його не знає теж буде говорити "Незаурядная личность" а Ви ж-то будете знати, що це звичайний Коля чи Вася, з яким Ви все життя і вогонь і воду...
Тому не завжди вірною є твердження, що люди які займають високі посади, є неоднозначними особистостями, бувають і виключення і таких виключень думаю є досить багато...
Memento vivere

Степан

• Старійшина
    • Мій блог
« Reply #10 : Березень 19, 2010, 10:23:29 pm »
Шановний п.Вєталь.
Допустимо таку ситуацію, Ви ціле життя товаришуєте зі своїм другом, разом ходите в школу, поступаєте в університет, здається Ви знаєте свого друга на 100% повністю, але в один момент друг...балотується в президенти і мало того він виграє. Політика в нього ефективна, дієва спрямована на добро свого народу. Всі, хто його не знає теж буде говорити "Незаурядная личность" а Ви ж-то будете знати, що це звичайний Коля чи Вася, з яким Ви все життя і вогонь і воду...
Тому не завжди вірною є твердження, що люди які займають високі посади, є неоднозначними особистостями, бувають і виключення і таких виключень думаю є досить багато...
Хоч і це звернення до пана Веталя,я хочу сказати, що Канаріса можна вважати винятком у деякому сенсі.
Знайомі ( не знаю чи були вони йому друзями ) бачили його ,як ''сталевого'' адмірала ,але
Цитувати
Участие в спасении евреев

По результатам исследовния израильского историка Дани Орбаха Канарис спас от уничтожения более 500 евреев, переправляя их за границы рейха — в основном в Испанию и Португалию, — выдавая их за шпионов. Среди спасённых Канарисом евреев числится и бывший духовный лидер иудейского религиозного движения любавических хасидов (Хабад) Йосеф Ицхок Шнеерсон, вывезенный офицерами абвера в начале 1940 года из Варшавы в Берлин, а оттуда в Ригу и далее через Швецию в США. Представители иудейского религиозного течения Хабад неоднократно подавали официальное прошение в израильский Национальный мемориальный центр Холокоста Яд ва-Шем с просьбой признать Канариса праведником народов мира[1].
Хорхе Луїс Борхес

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
« Reply #11 : Березень 20, 2010, 04:22:49 pm »
Шановний п.Вєталь.
Ну, це нормально я вважаю... Для мене він "просто Вася", а для когось "сталевий адмірал"...

Артур

• Старійшина
  • Артур has no influence.
« Reply #12 : Березень 22, 2010, 09:02:51 am »
Канаріс досить неоднозначна особистість.

согласен.

indin

• Старійшина
  • indin has no influence.
  • и вновь продолжается бой,и сердцу тревожно в груди
« Reply #13 : Травень 14, 2010, 09:49:46 pm »
 как быстро мы забыли о Нестере, я не знаю чи був він масоном,але людиною він був вольною, в його обличчі я бачу ідеального українця, та і не тільки, в його обличчі я бачу ідеал Вольного..
"Любовь есть главная причина жизни, главный закон гармонической связи, царствующей в природе... жизнь без любви есть пресмыкание!"
М.А.Бакунин

indin

• Старійшина
  • indin has no influence.
  • и вновь продолжается бой,и сердцу тревожно в груди
« Reply #14 : Травень 14, 2010, 09:56:56 pm »
или это тоже часть замысла?

Бред , на мой взгляд, - анархист не мог громить, ни евреев ни ког-нибудь еще кроме тех кто ворует, .. но это только мое видение, - и оно в в политическом аспекте правильное, им это однозначно\!
"Любовь есть главная причина жизни, главный закон гармонической связи, царствующей в природе... жизнь без любви есть пресмыкание!"
М.А.Бакунин