Автор Тема: Ментальная сторона символа  (Прочитано 431 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
Re: Ментальная сторона символа
« Reply #15 : Листопад 08, 2018, 07:22:55 pm »

Типу так, але корінь історії мені звідси відомий (12:35 - 13:30)

Краще оригінал.
http://litopys.org.ua/plato/plat07.htm
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Ekolog

• Допитливий
  • **
  • Ekolog has no influence.
« Reply #16 : Листопад 22, 2018, 12:08:24 pm »
"Візьміть циркуль, намалюйте коло. Покажіть комусь зображення кола й запитайте: «Де могла знаходитись точка, що стала його початком?» «Та будь-де!» — почуєте у відповідь. І це правда. Спроба пояснення початку Всесвіту — спроба визначення початку замкненого кола. І це означає, що Всесвіт не потребує послуг Творця. Його послуг потребує Людина. Всесвіт, насправді, ніколи не виникав! Єдина існуюча реальність — Точка-Центр-Ніщо-Свідомість-Бог-Електрон є тим зерном, з якого проростає Божественна квітка. Або не проростає… І це означає, що середовище всесвітнього буття існує лише в наших головах, отже — в голові Бога... Кожен з нас, як частина Його свідомості, є творцями особистих середовищ, які утворюють єдиний простір існування
Всесвіту. «Життя — театр, а люди в ньому — актори…» Ми — актори, режисери, постановники, технічний персонал і масовка. Всі ті, хто, змінюючи одне одного у своєму сценічному амплуа та поколіннях, забезпечує перегляд нескінченної всесвітньої
вистави. Її жанр кожен визначає самостійно...
Звичайній людині, недосвідченій в іграх з розумом,все це може здатися трохи загадковим. Спробуйте наступну вправу: якщо ви читаєте цю книгу у себе вдома, озирніться в кімнаті й зауважте, що все, що потрапляє в поле вашого зору — меблі, картини або плакати на стінах, музичний центр або його відсутність, килими, телевізор або його відсутність та т. д. — є, в деякому
роді, вашим творінням або створено за вашої участі. Ви й ті, хто живе з вами в цій кімнаті, вибрали все, що в ній знаходиться. Ви також вибрали або брали участь у виборі цієї окремої кімнати з мільйона існуючих на цій планеті кімнат. Тунель реальності цієї кімнати, таким чином, в дуже реальному сенсі був створений, або виявлений, вами з всесвіту нескінченних можливостей.
Звичайно, тільки самий фанатичний фрейдистський або буддистський містик зможе заявити, що все ваше життя було подібним чином «обране» вами. На мить зупиніться і задумайтеся: те, про що ви думаєте як про ваше життя, та її частина, яка зберігається в вашому мозку як «пам’ять», безумовно була обрана. Ви навіть не в змозі пригадати все, що відбувалося з вами за останні
п’ять хвилин. Якщо ви спробуєте зберігати внутрішню тишу (пасивність, невербальність) і помічати все, що відбувається у вашому полі протягом однієї хвилини, вас переповнять тисячі вражень, які ви не зможете не те що запам’ятати, а навіть розкласти по поличках. Висновок: те, чим ви є, і ваше уявлення про самого себе — результат творчої діяльності вашого мозку. Всі, кого ви зустрічаєте, є точно такими ж «творцями». І кожне з цих творінь так само різноманітне та ідеосинкретичне, як музичні стилі Баха, Бетховена, Вагнера, Вівальді, Бізе, Орфа, Шопена, Джона Кейджа, соул, «Бітлз», Гаррі Джеймса, диско, шотландських народних пісень, африканських співів ... Те, що ви знаєте і вважаєте «світом поза вами», є ще однією частиною вашого мозку, що склала зі
своїх контурів модель, яку ви ототожнюєте з зовнішнім світом. Ці моделі так само різноманітні й різнобічні, як полотна Боттічеллі, Рембрандта, Ван Гога, Пікассо, Далі, Моне..." (Юрій Чумак "Дарунок цариці Древи".) 

GoodGuy

• Місцевий
  • Reputation Power: 2
  • GoodGuy has no influence.
« Reply #17 : Листопад 22, 2018, 12:53:14 pm »
Спроба пояснення початку Всесвіту — спроба визначення початку замкненого кола.

Це повнісінька нісенітниця на мою думку, бо порівнювати Всесвіт з колом це все одно що порівнювати "цукерки" з "листопадом".

Якщо всеж таки спуститись до рівня свідомості автора, то більш логічним на мій погляд є порівняння Всесвіту зі спіраллю
Любовь к истине есть прирожденная любовь к добру, она восстанавливает в нем подобие Божие.

...и укажет она направление, коли сложите воедино частицы рассеянные вокруг вас, кои кроются под невежеством. Ибо каждая отдельная часть, то есть часть того что ищите...

Lucem

• Lodge «Golden Acacia» No.4
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 3
  • Lucem has no influence.
« Reply #18 : Листопад 22, 2018, 07:33:13 pm »

Це повнісінька нісенітниця на мою думку, бо порівнювати Всесвіт з колом це все одно що порівнювати "цукерки" з "листопадом".

Якщо всеж таки спуститись до рівня свідомості автора, то більш логічним на мій погляд є порівняння Всесвіту зі спіраллю
А як що на спіраль глянути зверху? ;)

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #19 : Листопад 22, 2018, 07:50:46 pm »

Багато кiл з рiзними радiусами, та це все одно цукерки :)
Любовь к истине есть прирожденная любовь к добру, она восстанавливает в нем подобие Божие.

...и укажет она направление, коли сложите воедино частицы рассеянные вокруг вас, кои кроются под невежеством. Ибо каждая отдельная часть, то есть часть того что ищите...

DimitriYA

• Писар
  • DimitriYA has no influence.
« Reply #20 : Листопад 24, 2018, 08:18:29 pm »
Сократ мне друг но истина в стороже)
Так выпей йаду, друг Сократ! )))
В требуемых количествах даже яд становится целебным)))

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • W. Ulf has no influence.
« Reply #21 : Листопад 26, 2018, 09:25:28 pm »
"Візьміть циркуль, намалюйте коло. Покажіть комусь зображення кола й запитайте: «Де могла знаходитись точка, що стала його початком?»
У центрі.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #22 : Листопад 28, 2018, 12:56:43 pm »
Я продивився фільм Самадхи, Часть 1. Майя, иллюзия обособленного "Я" і виникло таке питання - чи Самадхи однакове для всіх просвітлених, чи може різнитися?

Lucem

• Lodge «Golden Acacia» No.4
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 3
  • Lucem has no influence.
« Reply #23 : Листопад 28, 2018, 11:44:19 pm »
Я продивився фільм Самадхи, Часть 1. Майя, иллюзия обособленного "Я" і виникло таке питання - чи Самадхи однакове для всіх просвітлених, чи може різнитися?
Вы так часто говорите о просветленных, позвольте спросить, кто такие, по вашему мнению, просветленные?

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #24 : Листопад 29, 2018, 09:02:45 am »
Вы так часто говорите о просветленных, позвольте спросить, кто такие, по вашему мнению, просветленные?

Два варианта. 1-й Когда человек узнает правду/истину у него меняется мышление и он как говорят прозревает, у него открылись глаза на ситуацию, на жизнь и т.д. такое прозрение постоянное, никогда не заканчивающееся и ведет к умению адаптироваться в физическом мире, сюда же можно отнести личностное развитие, моральный интеллект. Думаю, что развивая этот этап, человек приближает 2-й, что и приводит к полному просветлению (1-й это одна сторона физическая, 2-й это сторона ментальная)

2-й вариант это когда чувствуешь себя умиротворенным, когда руководствуешься чувствами, внутренним голосом. Когда  не уверен, поступаешь не логически, но чувствуешь, что так хорошо для души, для духовных целей. Главное мерило такого прозрения это достижение счастью, внутренней гармонии.

п.с. тут как говориться сложно передать словами, но я постарался показал направление своего ощущения по этому вопросу. Хотя некоторый говорят, что это словами не передать. да и я не считаю себя просветленным :)
« Останнє редагування: Листопад 29, 2018, 09:04:52 am від GoodGuy »

Ekolog

• Допитливий
  • **
« Reply #25 : Листопад 29, 2018, 11:47:28 am »

Шановний, нісенітницею можна назвати те, що не вкладається в рамки логіки, або здорового глузду. Якщо ж Ви в даному тексті не вгледіли їх ознак, то це зовсім не означає, що їх там немає. Скоріш за все, це Ваша неуважність в прочитанні або специфіка індивідуального аналітичного мислення. Щодо порівняння з колом, то Вам справедливо зауважили: "А якщо на спіраль глянути зверху?" Що ж Ви побачите? Якщо квадрат, то біда...

Ekolog

• Допитливий
  • **
« Reply #26 : Листопад 29, 2018, 12:06:28 pm »

Багато кiл з рiзними радiусами, та це все одно цукерки :)
Коло одне єдине, і Ваша свідомість або "Я" - його центр. Як свідомість Бога є центром Всесвіту. Ваше "Я" існує, тільки тому, що фізично відділяє себе від "Не Я" - фізичного Всесвіту. Його безмежність навКОЛО символізує коло. Все інше - конфети, пряники, індивідуальні теорії вільної думки.

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #27 : Листопад 29, 2018, 03:21:31 pm »

Коло одне єдине, і Ваша свідомість або "Я" - його центр. Як свідомість Бога є центром Всесвіту. Ваше "Я" існує, тільки тому, що фізично відділяє себе від "Не Я" - фізичного Всесвіту. Його безмежність навКОЛО символізує коло. Все інше - конфети, пряники, індивідуальні теорії вільної думки.

Ви хочете сказати, що є "Я" і навколо мене - коло - Всесвіт, який ніхто не може осягнути, а щоб якось його зобразити, допустили його зобразити "Колом". Тоді або всі люди рівні і єдине "Я" для всіх в центрі "Кола", або все ж таки кожна людина в певному випадку може створити своє окреме коло. Тоді виходить, що Всесвіт - це багато кіл з точками в середині, а кількість кіл - це кількість людей. Причому у однієї людини один радіус кола, а в іншої менший або більший, в залежності від просвітлення, наприклад.  Вам не здається це занадто поверхневим зображенням Всесвіту якого по факту ми не знаємо? Все ж таки ми не печерні люди і потрібно вдосконалювати розвиток думки... так філософи писали, про тіні на печерах, але хто нам заважає розібратися в таких питаннях більш грунтовно?

мені здається таке пояснення більш схоже на те, як коли дитина питає - Звідки беруться діти? А йому відповідають, що їх знаходять в капусті, або приносить лелека. Так все ж таки в капусті, чи лелека?  :)

« Останнє редагування: Листопад 29, 2018, 03:30:29 pm від GoodGuy »

Ekolog

• Допитливий
  • **
« Reply #28 : Грудень 06, 2018, 12:55:11 pm »

Ви хочете сказати, що є "Я" і навколо мене - коло - Всесвіт, який ніхто не може осягнути, а щоб якось його зобразити, допустили його зобразити "Колом". Тоді або всі люди рівні і єдине "Я" для всіх в центрі "Кола", або все ж таки кожна людина в певному випадку може створити своє окреме коло. Тоді виходить, що Всесвіт - це багато кіл з точками в середині, а кількість кіл - це кількість людей. Причому у однієї людини один радіус кола, а в іншої менший або більший, в залежності від просвітлення, наприклад.  Вам не здається це занадто поверхневим зображенням Всесвіту якого по факту ми не знаємо? Все ж таки ми не печерні люди і потрібно вдосконалювати розвиток думки... так філософи писали, про тіні на печерах, але хто нам заважає розібратися в таких питаннях більш грунтовно?

З цими питаннями людство розбирається декілька останніх тисячоліть, і вже, мабуть, "більш грунтовно" таки розібралося. Справа в тому, що "печерні люди", існують і зараз. Це бездумні, глибоко релігійні персонажі, для яких Бог має існувати за визначенням. Для того щоб було кому служити та всіляко догождати аби не опинитися в чані з киплячою смолою. Це бездумні атеїсти, для яких Бог не може існувати за визначенням. Тому, що саме існування безсмертного бородатого діда, який створив всесвіт лише своєю волею, є нонсенсом. Це також ті байдужі, які такими "дурницями" взагалі не переймаються. І що саме цікаве - всі вони праві! В певному сенсі... "Каждый думает по мере своей распущености..." Ми з Вами, безперечно, і на щастя, до вищеозначених категорі не належимо. Хоча б тому, що перебуваємо на цьому форумі...
Його формат не дає мені змоги довести "на пальцях", справедливість своїх переконань. Ні Вам, ні тим хто сумнівається в достатній логічності моїх аргументів. Тому, для цього мені знадобилося видати книгу, яку я настійливо рекомендую для ознайомленя всім, хто задається подібними питаннями. Наостанок пропоную ще один її фрагмент:

" — Ви вважаєте себе єдиною людиною в світі, яка знає, що таке Бог? І як виглядає справжній Бог-Творець Всесвіту?
— З почуттям гумору в тебе все гаразд, також віджартуюсь — ти можеш стати другим. Якщо не перестанеш вважати теорію «Великого вибуху» єдино правильною і не станеш на бік одного із двох найбільших світоглядних підходів. Від
чого я тебе вже застерігав... Для мене Бог — це точка.
— Точка?
— Так. Геометрична точка. Переконаний: саме це поняття може слугувати чи не єдиною універсальною відповідністю
образу Бога... І ти будеш вражений, наскільки воно відповідає знаменитому висловлюванню «все геніальне — просте».
— Подібне я вже чув від когось раніше, але не сприйняв серйозно…
— Ідея справді не нова, та я й не претендую на лаври першовідкривача... На образ Всевишнього у вигляді точки вказу-
вали ще давньоіндійські мудреці. У східній філософії існує спеціальне поняття такої точки — «Бінду». Навіть сучасна наука не змогла без неї обійтися. У згадуваній тобою космологічній теорії походження Всесвіту це «точка сингулярності», або Всесвіт в «згорнутому» стані. Словосполучення «точка відліку» символізує початок процесу чи дії. Як і «точка зору» відображує особливу позицію при розгляді практично будь-якого питання. А ще давньогрецька назва Бога — «Великий Деміург», або «Великий геометр», який зображувався з циркулем у руці... Цей геометричний прилад для креслення окружностей є також одним із основних символів ордену масонів. А вони, претендуючи на світове панування, напевно, як ніхто, добре усвідомлюють зв’язок між образом Бога та центром проведеного кола — геометричною точкою. Для мене це образ причини появи світу, в якому ми всі існуємо.
— Але ж точка — геометричне «ніщо»!
— А також це — геометричне «все»... Фома Аквінський стверджував: «людина не розуміє без образів». Особливо нелег-
ко усвідомити те, що принципово не схоже на будь-що. Те, що визначально несумісне з фізичними поняттями звичного для нас світу. Тому нам необхідно знайти відповідну аналогію…
    Поглянь на аркуш паперу зі своїми записами. Літери можемо розглядати як згруповані певним чином матеріальні об’єкти. Кожен з них має свої лінійні розміри, форму та характеризується взаємним розташуванням. Знаючи розміри аркуша та застосувавши елементарні обчислення, маємо змогу вирахувати, наприклад, його геометричний центр, відстані між окремими об’єктами. Це аналог світу матеріального. Уяви, що ми побачимо, якщо написане тобою щезне, а цей листок з блокноту збільшиться до розмірів безмежного Всесвіту?
— Суцільне та однорідне біле тло.
— Правильно. Причому єдиною його характеристикою буде колір. Та й то за умови,що нам відоме таке поняття.
За відсутності видимих меж та інших матеріальних орієнтирів поняття «розмір» втратить будь-який сенс. Така реальність сприйматиметься одночасно: як безкінечно великою, так і безкінечно малою в розмірах. Вона — безрозмірна точ-
ка, що існує віртуально. Проявитись як існуючий об’єкт вона може тільки в разі встановлення співвідношення з іншими-точками, або об’єктами. Тому точка буде одночасно існуючою і неіснуючою. Це аналог світу нематеріального. Який не
можна відчути та виміряти. Це світ великого «Ніщо». Для світу матеріального світ нематеріальний є невидимим, або нічим. Одночасно він є усім, оскільки нематеріальний світ існував як передумова появи Всесвіту. Бог став розумною причиною творення всього з нічого. Точка не має лінійної чи просторової протяжності, тому є геометричним «ніщо». Але будь-який геометричний об’єкт — фігура, лінія чи пряма може вважатися такою, що починається з точки і складається з безкінечної їх кількості. Тому точка буде одночасно нічим і усім.Так само будь-який матеріальний об’єкт може вважатися таким, що наділений безмежною свідомістю Бога. Але тільки свідомість людини є божественною точкою
Творення, а тіло людини — Його божественним інструментом. (Юрій Чумак "Дарунок цариці Древи")

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
  • Reputation Power: 0
  • frankomason has no influence.
« Reply #29 : Грудень 08, 2018, 08:25:57 am »
Переважно погоджуюсь з текстом, крім згадки про масонів, що претендують на світове панування!)
TEMPORA MUTANTUR ET NOS MUTAMUR IN ILLIS