Автор Тема: Що таке душа? Що таке просвітлення/спасіння?  (Прочитано 3151 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Влад15

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 0
  • Влад15 has no influence.
Re: Що таке душа? Що таке просвітлення/спасіння?
« Reply #45 : Квітень 01, 2018, 10:40:10 am »
Ко мне пришло Просветление неожиданно. Я его не ждал, не думал о Нём, но случилось это, можно сказать, во время медитации. Я только проснулся и сидел у окна, смотрел вдаль. Знаете такое состояние бывает, когда ты вроде проснулся, но ещё пребываешь в состоянии зомби. Эдакий взгляд в никуда,  в себя, в пустоту, не знаю как описать более точно это состояние, ну да, думаю, вы поняли меня. И, короче говоря, оно меня посетило. На физическом, физиологическом уровне это выглядело как легкий удар током. Я чуть дернулся, "проснулся", по ноге прошла легкая судорога. На ментальном плане описать эти ощущения сложно. Разве что... Знаете, наверняка такое было у каждого, когда думаешь постоянно о чём-то и тут это "Знание" приходит.. что-то типа.. "Эврика!" :)... Вот тогда я все и понял ;)...
Вы в это время уже состояли в организации масонов или ещё нет?

Каменяр

• Веталь
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • Каменяр has no influence.
  • ДЛ № 3 "Каменяр"
« Reply #46 : Квітень 01, 2018, 06:50:10 pm »
Ко мне пришло Просветление неожиданно. Я его не ждал, не думал о Нём, но случилось это, можно сказать, во время медитации. Я только проснулся и сидел у окна, смотрел вдаль. Знаете такое состояние бывает, когда ты вроде проснулся, но ещё пребываешь в состоянии зомби. Эдакий взгляд в никуда,  в себя, в пустоту, не знаю как описать более точно это состояние, ну да, думаю, вы поняли меня. И, короче говоря, оно меня посетило. На физическом, физиологическом уровне это выглядело как легкий удар током. Я чуть дернулся, "проснулся", по ноге прошла легкая судорога. На ментальном плане описать эти ощущения сложно. Разве что... Знаете, наверняка такое было у каждого, когда думаешь постоянно о чём-то и тут это "Знание" приходит.. что-то типа.. "Эврика!" :)... Вот тогда я все и понял ;)...
Вы в это время уже состояли в организации масонов или ещё нет?

Состоял.
http://ukrmason.org/ukr/faq.php
Найчастіші запитання: Як, Де, Коли? :)

GoodGuy

• Місцевий
  • Reputation Power: 2
  • GoodGuy has no influence.
« Reply #47 : Квітень 01, 2018, 09:52:34 pm »
А что такое Просветление в принципе? Почитайте переживания того же Будды, Христа, других Великих. Да и не великих тоже ). Если это возможно с одним человеком, то возможно и с другим, и со мной, и с Вами. Просветление -- это Знания, Информация, которая обрушивается на вас и вы вдруг становитесь Знающим или Просветленным. Я даже подозреваю, что само это состояние с физиологической точки зрения у всех одинаково, а вот инфа поступает к разным людям разная. Впрочем, это только мои подозрения. Что, собственно, понял? Понял свое единство с миром. Есть один мир, этот, в котором мы живем, а все остальное как у Леся Подеревянского, позволю процитировать себе великих ))): "Все х....я, крім бджіл, та в принципі і бджоли х...я" ;)

а что дают градусы посвящения? я думал, что они приближают к просветлению... если вы получили просветление раньше 33 градуса, то есть ли смысл в получении новых градусов? и что они в таком случае дают? Христос творил чудеса - ходил по воде, раздвигал море и т.д. вы умеете что-то?

п.с. кто-то может вообще среди масонов повторить чудеса Христа? если нет, то почему? спасибо за ответы.
Любовь к истине есть прирожденная любовь к добру, она восстанавливает в нем подобие Божие.

...и укажет она направление, коли сложите воедино частицы рассеянные вокруг вас, кои кроются под невежеством. Ибо каждая отдельная часть, то есть часть того что ищите...

Gr

• Допитливий
  • **
  • Gr has no influence.
« Reply #48 : Квітень 01, 2018, 10:20:30 pm »

а что дают градусы посвящения? я думал, что они приближают к просветлению... если вы получили просветление раньше 33 градуса, то есть ли смысл в получении новых градусов? и что они в таком случае дают? Христос творил чудеса - ходил по воде, раздвигал море и т.д. вы умеете что-то?

п.с. кто-то может вообще среди масонов повторить чудеса Христа? если нет, то почему? спасибо за ответы.
[/quote]

Емммм.... Тут позволю собі втрутитись із своїми 5 копійками))))) Якщо Ви думаєте, що ходити по воді, розсувати моря, і заставити джерело з каменя бити і тому подібні речі зроблять Вас просвітленими, тоді Вам ще багато чого потрібно усвідомити. Взагалі достовірно не зясовано чи були такі чудеса в реальності, та і питання чи потрібні вони нам взагалі (чи готова людська раса і цивілізація до такого повороту подій). На мою думку куди більше чудо коли Ви постійно, і без залишку віддаєте себе для благороної мети, я не говорю про пожертву, а наприклад все своє життя присвячуєте вирішенню проблеми глобального потепління, або ще чогось іншого, вагомого, великого, циклопічного масштабу, і про Вас ніхто в світі не знає, окрім купки таких же як і Ви......Подумайте чи змогли би Ви так прожити????? Або ж більше того, знайти в собі сили і розум і вміння для втілення свого відкриття в реальність, і дійсно змінити світ, або ж хоча б започаткувати зміни (бажано на краще). Попробуйте таке "чудо" зробити...... А розсувати моря, поглядом хмари рухати, і пророкувати точний час сходу сонця це просто забавки.

П.С. Мені здається, що ваше запитання виростає із гллибинного бажання безмежної влади і непереможності. В такому випадку чим така людина буде просвітлена???? Це буде просто диктатор із необмеженими можливостями і практично непереможний.

П.П.С. В Святих книгах такі речі потрібно сприйма в першу чергу як метафору, а не в лоб. І до речі, щоб у вас не виникало сумнівів, Ви не одні над тим задумувались (Чи можна повторити діяння Христа, Мойсея та інших), і для того в тих же Святих Книгах відразу дана відповідь. Усі смертні, усі ми під Богом ходимо, навіть якщо і вміємо чуть більше ніж пересічна людина.

П.П.П.С. Одним із еталонів людини яка дійсно пізнала просвітлення і вміла творити "чудеса" (як їх розуміють) був цар Соломон. "Багато суму від великої мудрості" говорив він, проте ця мудрість яку він попросив у Бога і є тим самим "прозрінням", коли ти розумієш що все в цьому світі мимольотне, все скінчене, і все недосконале. Але ти все ж таки стараєшся і знаходиш в собі сили для того щоб виправити це, і звісно ж ти знаєш, що виправити це повністю нівкого не получиться, проте зробити кращим ніж воно є ти в силі. Ось що робив Соломон. Він бачив світ таким яким він є, без чудес, прикрас, поезії, і всього ілюзорного. Проте любив його таким яким він є. Ось це я вважаю чудом. Чудом яке кожен із нас повинен творити в собі.

DimitriYA

• Писар
  • DimitriYA has no influence.
« Reply #49 : Квітень 02, 2018, 06:15:10 pm »

[/quote]
Да каждый может... после того как посидит в пустыне без твёрдой пищи и воды 40 дней, ну или творя с условием шо скорее всего в расцвете сил и возможностей повисишь на крестике, да, ещё в таком же виде сохранишься в памяти, вместо возносящегося... с чего начнём?)))))

П.С. Мені здається, що ваше запитання виростає із гллибинного бажання безмежної влади і непереможності. В такому випадку чим така людина буде просвітлена???? Це буде просто диктатор із необмеженими можливостями і практично непереможний.
Вотвот, а такой уже есть)))

Влад15

• Допитливий
  • **
  • Влад15 has no influence.
« Reply #50 : Квітень 02, 2018, 08:56:28 pm »
Ко мне пришло Просветление неожиданно.  Вот тогда я все и понял ;)...

Почему думаете, что это просветление пришло? а что, собственно, поняли?

А что такое Просветление в принципе? Почитайте переживания того же Будды, Христа, других Великих. Да и не великих тоже ). Если это возможно с одним человеком, то возможно и с другим, и со мной, и с Вами. Просветление -- это Знания, Информация, которая обрушивается на вас и вы вдруг становитесь Знающим или Просветленным. Я даже подозреваю, что само это состояние с физиологической точки зрения у всех одинаково, а вот инфа поступает к разным людям разная. Впрочем, это только мои подозрения. Что, собственно, понял? Понял свое единство с миром. Есть один мир, этот, в котором мы живем, а все остальное как у Леся Подеревянского, позволю процитировать себе великих ))): "Все х....я, крім бджіл, та в принципі і бджоли х...я" ;)
Интересная ситуация.
Я когда то интересовался тоже у одного человека из вашей организации, возможно ли достичь этого просветления своими усилиями. Мне ответвители : "Своими силами очень сложно, невероятно сложно".
с другой стороны я уже неоднократно встречаю фразу: "Если это возможно с одним человеком, то возможно и с другим" про эту тему.
парадокс выходит.
это возможно только при наличии определенных обстоятельств. :-[

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #51 : Квітень 02, 2018, 10:41:54 pm »

Емммм.... Тут позволю собі втрутитись із своїми 5 копійками)))))

це не 5 копійок, тут ціла жменя...

Моя питання народилося тому що Каменяр порівнював себе с Христом - "Если это возможно с одним человеком, то возможно и с другим, и со мной, и с Вами"

саме тому я запитав, чи може він, або хто небудь інший творити дива, які творив Христос.

п.с. Таке питання може свідчити про глибинне бажання влади, а може і свідчити і про інші наміри... чому саме ви обрали "бажання влади"? давайте поміркуем... чи Христос прагнув влади, як диктатор? думаю що, ні. Чому ви не пишете, що моє питання свідчить про глибинне бажання наслідувати Христа? думаю, тому, що ви не вірите в самого Христа... таких догадок можна писати безліч... наприклад, якби ви жили за часів Христа - ви були би на його стороні, чи проти нього? мені чомусь здається що проти, бо ви б йому не повірили. а це вже мої 5 копійок, якими я вирішив вам показати приклад того, як не красиво виглядає поверхневе і поспішне комментування чужих переписок. Пишучи до Коменяра, я розраховувам, що він зрозуміє моє питання правильно, так як я писав з урахуванням того що він досяг просвітлення. А ось ви читали моє питання як профан, тому і зрозуміли його буквально і неправильно. Але цей досвід допоможе вам зрозуміти, що мабудь тому деяку інформацю не розголошують профанам, так як вони не здатьні її осягнути і правильно зрозуміти і використовувати. (себе я теж вважаю профаном, тому сподіваюсь ви не образитесь і цей комментар допоможе іншинм читачам дізнатись щось нове. А взагалі це мій хід думок, так як 5 копійок, на ваші 5  :)
Любовь к истине есть прирожденная любовь к добру, она восстанавливает в нем подобие Божие.

...и укажет она направление, коли сложите воедино частицы рассеянные вокруг вас, кои кроются под невежеством. Ибо каждая отдельная часть, то есть часть того что ищите...

Gr

• Допитливий
  • **
  • Gr has no influence.
« Reply #52 : Квітень 03, 2018, 12:54:51 am »
"сподіваюсь ви не образитесь і цей комментар допоможе іншинм читачам дізнатись щось нове. " - Дякую за конструктивну критику, я не з обідчивих, всі ми можемо помилятись)))))

"Моя питання народилося тому що Каменяр порівнював себе с Христом - "Если это возможно с одним человеком, то возможно и с другим, и со мной, и с Вами""- Тут повністю згідний з вами, я заліз на чужу грядку, раз Каменяр допустив таке порівняння, нехай він і дасть відповідь на нього))))

"якби ви жили за часів Христа - ви були би на його стороні, чи проти нього? мені чомусь здається що проти" - Тут особисто моя позиція в яку я вірю: Господь Бог існував до Христа, після нього і буде існувати дальше. Я прихильник віри в Господа, як великого єдиного творця якого неможливо пізнати, можна лише максимально до нього наблизитись. Варто також розуміти, що в часи коли жив Ісус, людей які називали себе месіями і синами божими було досхочу, хоч греблю гати, і Римська імперія ставилась до того навіть без азарту. Я бачу по вашому повідомлені, що Ви можете зрозуміти мене вірно, я не намагаюсь Вас образити чи чимось докорити, я просто говорю те що думаю, і те в що вірю.

"бо ви б йому не повірили"- Чому не повірив би, просто сказав би йому, що за 1000 років до тебе вже такі речі говорили (старий Завіт), хоча за 8 нагорних постанов християнства йому звісно ж потрібно віддати новшество, хоч вони і абсолютно утопічні (знову підкреслю, я так бачу)

"Таке питання може свідчити про глибинне бажання влади, а може і свідчити і про інші наміри... чому саме ви обрали "бажання влади"? давайте поміркуем... чи Христос прагнув влади, як диктатор?" - Я вважаю, що ви натрапили на правильну постановку питання, сам Ісус, як мені здається не мав бажання влади (тут і надалі я маю на увазі владу над душами людським, не плутати із матеріальними земними бажаннями), і безумовно досягнув просвітлення в певній мірі. Проте його наслідники, які не досягли такого рівня просвітлення як він неодноразово, і в переважній більшості своїй використовували образ Ісуса Христа, саме із мотивами влади над душами людськими (я говорю про 400-450 роки н.е.), що і нерідко можна побачити і в наш час.

"я вирішив вам показати приклад того, як не красиво виглядає поверхневе і поспішне комментування чужих переписок" - Якщо я правильно все розумію, то ми знаходимось на форумі, я ж не заліз до Вас в особисті переписки з Каменяром і не виставив все на ззовні. На форумі наскільки я знаю так прийнято, разом обговорювати тему.

"А ось ви читали моє питання як профан, тому і зрозуміли його буквально і неправильно"- Якби я зрозумів буквально, то відповів би, що в даному питанні немає логійної складової. Так як,  якщо і насправді, серед Масонів є такий, що досягнув просвітлення на рівні Христа, то тут 2 варіанти: 1. Він би показав себе усьому світу, і так як ви писали пішов стежкою наслідування Христа, і ви б про нього уже знали і без форуму. і 2. Він досягнув просвітлення, і звісно ж ця таємниця є настільки масштабною, що на форумі її не напишуть.
Тому і я понадіявся на ваш інтелект і логічні висновки, і постарався знайти психологічні мотиви постановки такого питання. Признаю, промахнувся.

Ну і на кінець, раз пішла така гулянка)))) Я завжди стараюсь оглянути питання як умога з більшої кількості сторін, в питані Христа, я розглядав його із точок зору історії, міфології, біології, фізики, геології, релігієзнавства (5 основних релігій, а також і політеїзм), філософії, економіки, політології, соціології, теології, біблієзнавства, культурології, археології, філології та супутні науки. Таким самим чином я і дивлюсь на питання чудес і питання Бога. В останньому я не сумніваюсь.

Дякую за розуміння, прошу не перетворювати мою відповідь на конфлікт. А просто як я писав на початку, дати мені можливість помилитись і вкзати на мої помилки.
« Останнє редагування: Квітень 03, 2018, 12:58:36 am від Gr »

Ashlar

• Брати мулярі
  • Писар
  • Ashlar has no influence.
« Reply #53 : Квітень 03, 2018, 08:43:08 am »
Мне кажется, что кто-то путает духовное просветление с магией  :)
Донт ворі, мементо морі

Каменяр

• Веталь
  • Старійшина
  • ДЛ № 3 "Каменяр"
« Reply #54 : Квітень 13, 2018, 09:01:15 pm »
Цитувати
[ author=GoodGuy link=topic=2380.msg36231#msg36231 date=1522608754]

а что дают градусы посвящения? я думал, что они приближают к просветлению...

Хм.. В принципе Вам уже ответили за меня, прям с языка сняли, но позволю себе поинтересоваться.. Сколько Вам лет?:) Не стоит воспринимать масонство как Хогвартс :).

Цитувати
если вы получили просветление раньше 33 градуса, то есть ли смысл в получении новых градусов? и что они в таком случае дают?

Почему вы связываете Просветление со ступенями посвящения? Тот же Иисус и прочие не состояли в ордене, но были просветленными. Ну, наверное, были,  я так думаю. Структуру ордена можно сравнить со структурой церковного(монашеского) ордена, где степень посвящения сродни званиям в армии. Ну эт я грубо сравнил. Это внутренняя иерархия, если Вы понимаете о чем я, но не показатель интеллекта, диаметра третьего глаза, размера чакр и пр.

Цитувати
Христос творил чудеса - ходил по воде, раздвигал море и т.д. вы умеете что-то?

Я не уверен, что он это делал, и что это возможно в принципе. Знаете ли, эти боги так любят сочинять о себе мифы ;). Нет, конечно же, я таких чудес не творю :), более того, их не бывает. Вам правильно сказали, не путайте просветление с магией и сказками.

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #55 : Квітень 14, 2018, 08:11:49 am »

1). Хм.. В принципе Вам уже ответили за меня, прям с языка сняли, но позволю себе поинтересоваться.. Сколько Вам лет?:) Не стоит воспринимать масонство как Хогвартс :).

2). Почему вы связываете Просветление со ступенями посвящения? Тот же Иисус и прочие не состояли в ордене, но были просветленными. Ну, наверное, были,  я так думаю. Структуру ордена можно сравнить со структурой церковного(монашеского) ордена, где степень посвящения сродни званиям в армии. Ну эт я грубо сравнил. Это внутренняя иерархия, если Вы понимаете о чем я, но не показатель интеллекта, диаметра третьего глаза, размера чакр и пр.

3). Я не уверен, что он это делал, и что это возможно в принципе. Знаете ли, эти боги так любят сочинять о себе мифы ;). Нет, конечно же, я таких чудес не творю :), более того, их не бывает. Вам правильно сказали, не путайте просветление с магией и сказками.

1). Тогда и я уже давно просветлен, хотя интуитивно так не считаю. мне 31.

2). я не столько связываю, сколько предполагаю, потому как не знаю наверняка - а поэтому и интересуюсь. Что дают ступени посвящения? почему одним достаточно 3 градуса а другой стремиться до 33? Напишите лично ваше мнение, пожалуйста.

3). В моем понимание просветление, это что-то общее, что открывается для понимания - причем для всех одинаково и общее. Если два человека утверждают что достигли просветления, но каждый видит его по своему, очевидно, что кто то из них все таки ошибается.

Каменяр

• Веталь
  • Старійшина
  • ДЛ № 3 "Каменяр"
« Reply #56 : Квітень 14, 2018, 02:53:05 pm »
Цитувати
=GoodGuy link=topic=2380.msg36274#msg36274 date=1523682709]

1). Тогда и я уже давно просветлен, хотя интуитивно так не считаю. мне 31.

Очень даже вполне возможно.

Цитувати
2). я не столько связываю, сколько предполагаю, потому как не знаю наверняка - а поэтому и интересуюсь. Что дают ступени посвящения? почему одним достаточно 3 градуса а другой стремиться до 33? Напишите лично ваше мнение, пожалуйста.

На вопрос, что они дают я уже ответил. Градусы не приближают к Просветлению, если мы говорим о духовных практиках. Это звания внутренней иерархии. Больше сказать не могу, увы, связан клятвой :). На счет ступеней, так есть некоторые послушания где и 99 степеней мало. Почему одним достаточно 3 градуса? А почему в армии одним достаточно звания прапорщика, а другим мало генерала? Амбиции, честолюбие и прочие "грехи" :). Лично моё мнение, звание (градус) Мастера есть самое Оно, все остальное от лукавого :). Кто-то может считать иначе.

Цитувати
3). В моем понимание просветление, это что-то общее, что открывается для понимания - причем для всех одинаково и общее. Если два человека утверждают что достигли просветления, но каждый видит его по своему, очевидно, что кто то из них все таки ошибается.

Вполне возможно, что Вы правы. Но, в тот же момент, почему Просветление должно быть одинаковым для всех? Особенно если каждый идет к свой Истине свои путем.

Gr

• Допитливий
  • **
  • Gr has no influence.
« Reply #57 : Квітень 14, 2018, 04:46:01 pm »
Мені здається, що плутанина в тому, що ми думаємо, що істинна одна. А мені здається, що істин може бути декілька, і всі вони в своїй мірі будуть вірними)))

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #58 : Квітень 15, 2018, 08:48:06 pm »

1). Очень даже вполне возможно.

2). А почему в армии одним достаточно звания прапорщика, а другим мало генерала? Амбиции, честолюбие и прочие "грехи" :). Лично моё мнение, звание (градус) Мастера есть самое Оно, все остальное от лукавого :). Кто-то может считать иначе.

3). Вполне возможно, что Вы правы. Но, в тот же момент, почему Просветление должно быть одинаковым для всех? Особенно если каждый идет к свой Истине свои путем.

1. Я тут еще подумал на тему просветления, так сказать спросил себя - Что мне не хватает, чтобы быть уверенным в просветление?. Интуитивно, мне не хватает знаний, информации о науках и истории. Той духовной стороны, без которой не сложить полную картину. Сложно объяснить, приведу пример. Смотрел сегодня передачу, о том как были найдены чертежи зданий 15 века, выполненных необычным образом. Правда или нет, в той же передаче показали франкмасона (француза), который глядя на эти чертежи объяснил, что чертежи составлены так, что оно включает символическое число, по-моему 72, точно не помню. Смысл в том, что эти здания сейчас сохранились и они обладают определенными свойсвтвами(очевидно влияя на подсознание) - о такой информации не пишут в учебниках по строительству и подобные примеры я встречал не раз и в других дисциплинах. Просветление, по моему, должно давать ответы на все вопросы, поэтому я предполагал, что градусы привязаны к шагам просветления, так как те кто находятся выше, не разглашают полученную информацию даже своим братьям масоном меньшего градуса.

2. Если все внутри общества равны, зачем тогда вообще нужны звания, градусы? насколько мне известно, каждый масон свободен и не обязан слушать другого масона, если сам так не считает. в армии же такое не приемлемо)

3. Мне кажется, что каждый идет своим путем, но все приходят к одному и тому же через определенное время - судя из Тибетской книги мертвых. Возможно будет уместен пример с компьютерной игрой - есть свобода выбора - но старт и финиш один для всех.

deist

• Місцевий
  • deist has no influence.
« Reply #59 : Квітень 19, 2018, 02:53:11 pm »
Ох вже це бажання бути унікальними...що тільки не придумають, яких тільки собі кумирів не створять...
Душа вона ж унікальна, вона моя, це ж я, а я хочу жити вічно, а ще би здалось перероджуватись, а до цього всього ще просвітлитись...
Хоча є дещо, що робить нас по справжньому унікальними - досвід. Він записується в ДНК і ми передаємо його своїм дітям, а це те що рухає нашу еволюцію.
Тепер про те як формується досвід який робить нас унікальними. Середовище і гормони. Це і є основні архітектори унікальності. Вася і Петя будуть завжди по різному реагувати на один і той же подразник, адже гіпоталамус Петі влиє в кров Петі іншу кількість ендорфіну, а Вася взагалі згадає про слоників, адже колись в дитинстві мама його часто водила в зоопарк.
Але всі будуть унікальними...душа!
Середовище і гормони це свого роду елемент випадковості який вносить різноманіття, без якого еволюція неможлива.
А от що вічно або майже вічно буде існувати це наше доповнення до коду ДНК і інформація про нас, яку ми надсилали під час земного життя в інформаційне поле.
А щоб пізнати Бога чи просвітлитись не потрібно слухати свого роду різних пророків, а просто уважно подивитись на природу яка нас оточує і зробити свої висновки. Всі заповіді ТАМ, адже їх створив сам Творець.