Автор Тема: Що таке душа? Що таке просвітлення/спасіння?  (Прочитано 3162 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

DimitriYA

• Писар
  • Reputation Power: 2
  • DimitriYA has no influence.
Re: Що таке душа? Що таке просвітлення/спасіння?
« Reply #60 : Квітень 20, 2018, 08:52:47 am »
Ох вже це бажання бути унікальними...що тільки не придумають, яких тільки собі кумирів не створять...
Душа вона ж унікальна, вона моя, це ж я, а я хочу жити вічно, а ще би здалось перероджуватись, а до цього всього ще просвітлитись...
Хоча є дещо, що робить нас по справжньому унікальними - досвід. Він записується в ДНК і ми передаємо його своїм дітям, а це те що рухає нашу еволюцію.
Тепер про те як формується досвід який робить нас унікальними. Середовище і гормони. Це і є основні архітектори унікальності. Вася і Петя будуть завжди по різному реагувати на один і той же подразник, адже гіпоталамус Петі влиє в кров Петі іншу кількість ендорфіну, а Вася взагалі згадає про слоників, адже колись в дитинстві мама його часто водила в зоопарк.
Але всі будуть унікальними...душа!
Середовище і гормони це свого роду елемент випадковості який вносить різноманіття, без якого еволюція неможлива.
А от що вічно або майже вічно буде існувати це наше доповнення до коду ДНК і інформація про нас, яку ми надсилали під час земного життя в інформаційне поле.
А щоб пізнати Бога чи просвітлитись не потрібно слухати свого роду різних пророків, а просто уважно подивитись на природу яка нас оточує і зробити свої висновки. Всі заповіді ТАМ, адже їх створив сам Творець.
Амінь! ще б додав що "внутрішня" природа тотожна оточенню і дякую.)

Ekolog

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 1
  • Ekolog has no influence.
« Reply #61 : Квітень 20, 2018, 04:20:15 pm »
Дух, душа... Будь -яке пояснення ризикує нагнати на проблему ще більшого туману , якщо користуватися поняттями з неоднозначним трактуванням. Отже, критично важливо мати однакове (замудре наукове слово "уніфіковане") розуміння того, що за ними стоїть. Ніхто не сперечатиметься, що "душа" асоціюється з певною сутністю, яка присутня в тілі кожної живої істоти та покидає його після смерті, а "дух" — частинка Бога або, якщо хочете, космічного розуму, що живе в тілі кожної людини. Так все ж визнаймо, що ми про їх ЗНАЄМО, але їх не РОЗУМІЄМО або розуміємо по своєму. Ми просто звикли користуватися «авторитетними» термінами. Хтось наполягатиме, що в нашому тілі живе і покидає його після смерті «душа» та «дух», а я переконую, що це наші думки, відчуття, емоції та пам’ять. Які є суть індивідуального відображення інформаційного кругообігу в природі. Чи хтось спроможний довести факт існування душі як окремого, незалежного від тих же думок,відчуттів, емоцій та пам"яті людини явища? Тому особисто я, для узагальнення  цих понять, волію використовувати більш зрозумілий термін «свідомість». З тієї простої причини, що кожному з нас на власному досвіді відомо, що це таке.  Бо ми їх можемо уСВІДОМити! Тепер щодо "просвітлення"...   Таки розповім вам страшну таємницю... Візьміть циркуль, намалюйте коло. Покажіть комусь зображення кола й запитайте: «Де могла знаходитись точка, що стала його початком?» «Та будь-де!» — почуєте у відповідь. І це правда. Спроба пояснення початку Всесвіту( досягнення моменту просвітлення) — спроба визначення початку замкненого кола. Всесвіт не потребує послуг Творця. Його послуг потребує Людина. Всесвіт, насправді, ніколи не виникав. Єдина існуюча реальність — Точка-Центр-Ніщо-Свідомість-Бог-Абсолют-Електрон просто був, є і буде вічно. Єдине середовище всесвітнього буття існує лише в наших головах, отже — в голові Бога. І кожен з нас, як частина Його свідомості, є творцями особистих середовищ, які утворюють єдиний простір існування Всесвіту. Оце й має уСВІДОМитись в просвітленій голові в певний момент(вже чую як хи-хи-кають "просветленныє" ;)).

GoodGuy

• Місцевий
  • GoodGuy has no influence.
« Reply #62 : Квітень 20, 2018, 09:47:07 pm »
вже чую як хи-хи-кають "просветленныє" ;)).

ваш внутрішній голос сам вам сказав, що це дурниці написані :) хоча я не просвітленний.
Любовь к истине есть прирожденная любовь к добру, она восстанавливает в нем подобие Божие.

...и укажет она направление, коли сложите воедино частицы рассеянные вокруг вас, кои кроются под невежеством. Ибо каждая отдельная часть, то есть часть того что ищите...

Gr

• Допитливий
  • **
  • Gr has no influence.
« Reply #63 : Квітень 20, 2018, 11:41:48 pm »

Хоча є дещо, що робить нас по справжньому унікальними - досвід. Він записується в ДНК і ми передаємо його своїм дітям, а це те що рухає нашу еволюцію.

Тут і підтримую Вашу думку, і водночас ставлю на загальний розсуд запитання. А від кого успадкував досвід (через ДНК) Енштейн, Нютон, Франклін, Емерсон, Бор, Тесла???? та інші стовпи людської цивілізації. Адже в їхньому роді практично не було геніальних людей. І друге питання: у тих геніїв в кого були діти, чому вони в більшості своїй зовсім не похожі на батьків???? Знову запитань більше ніж відповідей)))

deist

• Місцевий
  • Reputation Power: 0
  • deist has no influence.
« Reply #64 : Квітень 21, 2018, 10:06:09 am »

Тут і підтримую Вашу думку, і водночас ставлю на загальний розсуд запитання. А від кого успадкував досвід (через ДНК) Енштейн, Нютон, Франклін, Емерсон, Бор, Тесла???? та інші стовпи людської цивілізації. Адже в їхньому роді практично не було геніальних людей. І друге питання: у тих геніїв в кого були діти, чому вони в більшості своїй зовсім не похожі на батьків???? Знову запитань більше ніж відповідей)))
1. Всі вони звісно успадкували від батьків) Але ключове слово тут "обох"  Це як змішувати кольори на перший погляд цілком стандартні, наприклад червоний і синій, а в результаті ми отримаємо фіолетовий, ключове слово тут "пропорції"
2. Для того щоб колір проявився у всій своїй красі, необхідний другий елемент - оточення, яке і сформує сприятливі умови для проявлення. Якщо аналізувати біографії багатьох відомих людей, то можемо бачити що часто матір або батько прикладати всіх сил щоб їхнє чадо попало в родючий грунт і проявилось. Це природнє бажання всіх батьків. От наприклад багато хто недооцінює матір Ейнштейна, в кого вона працювала,  багато хто недооцінює що давало патентне бюро, багато хто не замислюється чи був би Ейнштейн в головах багатьох вченим номер 1 не будучи євреєм. І таких прикладів дуже багато.
3. Чому діти геніїв часто не схожі на батьків? Все дуже просто. Пропорції кольорів, виховання, оточення, а ще багато інших факторів. Але потрібно враховувати, що часто схожі і часто вони стають більш успішнішими ніж батьки. Головне зрозуміти що ми вкладаємо в поняття -геній-?

DimitriYA

• Писар
  • DimitriYA has no influence.
« Reply #65 : Квітень 21, 2018, 10:35:44 am »

ваш внутрішній голос сам вам сказав, що це дурниці написані :) хоча я не просвітленний.
Ребята, да какие к лешему просветлённые) эти персонажи пишут и читают практически... никогда. за них это делают, дабы их чистая любовь не пачкалась и доставалась пастве))))))

Ekolog

• Допитливий
  • **
« Reply #66 : Квітень 24, 2018, 12:48:58 pm »

Не хочу розводити полеміку щодо "дурниць", скажу тільки, що формат форуму для цього замалий. Інакше Вам доведеться довести своє знання "не дурниць" про світовлаштування більш лаконічно та доступно, ніж це зробив я. Скажу лише, що в свій  свій час мені навіть довелося написати окрему книгу-дослідження на цю тему. З посиланням на відомі релігійні, філософські, наукові першоджерела та не без ознак логічного доведення. Якщо помітили, то саме слово "просветленныє" я у своєму коментарі взяв у лапки, та написав в орфографічному стебі. Оскільки вважаю, що такими себе можуть називати потенційні клієнти клінік певної спеціалізованої направленості. Де просвітлені часто проживають поряд з наполеонами. Та в цілому це поняття настільки неконкретне і розпливчасте, що  дискутувати про те, хто під нього підпадає і як воно з"являється є марною справою. Як і шукати фізичні причини появи Всесвіту.

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #67 : Квітень 24, 2018, 08:22:49 pm »

Не хочу розводити полеміку щодо "дурниць"

Насправді ви підсвідомо хочете цього  :) 
Любовь к истине есть прирожденная любовь к добру, она восстанавливает в нем подобие Божие.

...и укажет она направление, коли сложите воедино частицы рассеянные вокруг вас, кои кроются под невежеством. Ибо каждая отдельная часть, то есть часть того что ищите...

Gr

• Допитливий
  • **
  • Gr has no influence.
« Reply #68 : Квітень 25, 2018, 03:20:22 pm »
Оскільки вважаю, що такими себе можуть називати потенційні клієнти клінік певної спеціалізованої направленості. Де просвітлені часто проживають поряд з наполеонами.

Моя думка, що спочатку потрібно встановити що саме можна вважати за "ЗДОРОВИЙ" психологічний стан людини. Якщо ж відхилення ми замічаємо, то на рахунок нормального стану є багато питань. І друге, я все ж таки вважаю що "Просвєтльонниє", як ви їх називаєте, звісно ж мають зовсім іншу психологію, але сказати що вони пацієнти не зовсім коректно. В свій час Цеолковського можна було в жовті стіни запхати, і Вернадського за їх погляди. Зараз же ми сприймаємо їх думки як належне.

П.С. Цікавить ваша книга, про яку ви писали. Напишіть назву (можна в ПП якщо не маєте бажання виставляти тут). Дякую.

Ekolog

• Допитливий
  • **
« Reply #69 : Квітень 26, 2018, 05:57:47 pm »
Оскільки вважаю, що такими себе можуть називати потенційні клієнти клінік певної спеціалізованої направленості. Де просвітлені часто проживають поряд з наполеонами.

Моя думка, що спочатку потрібно встановити що саме можна вважати за "ЗДОРОВИЙ" психологічний стан людини. Якщо ж відхилення ми замічаємо, то на рахунок нормального стану є багато питань. І друге, я все ж таки вважаю що "Просвєтльонниє", як ви їх називаєте, звісно ж мають зовсім іншу психологію, але сказати що вони пацієнти не зовсім коректно. В свій час Цеолковського можна було в жовті стіни запхати, і Вернадського за їх погляди. Зараз же ми сприймаємо їх думки як належне.

П.С. Цікавить ваша книга, про яку ви писали. Напишіть назву (можна в ПП якщо не маєте бажання виставляти тут). Дякую.
Дійсно, завжди важливо визначитися з поняттями, на чому я і наголошував вище. Інакше, це пуста, в плані доведення, балаканина сліпого з глухим. "Просветленныє", для мене, це особистості, які ВВАЖАЮТЬ себе носіями особливих знань, отриманих при певних обставинах. В тих же змінених станах свідомості, які важко відмежувати від галюцінацій("ігри розуму"). Як правило, такі типи впадають в крайності: або замикаються в собі, відгороджуються від суспільства, або навпаки, активно возвеличують свою " просвітленість". Звичайно, це ні в якій мірі не стосується названих Вами провідників та реалізаторів нових прогресивних ідей. Бо їхнє нове знання завжди засноване на досвіді попередніх поколінь дослідників і піддається практичній перевірці. А книга називається "Дарунок цариці Древи". Видавництво "Арт Економі" м. Київ.

Artuah

• Допитливий
  • **
  • Artuah has no influence.
« Reply #70 : Квітень 26, 2018, 07:12:18 pm »
Душа - це емоційна сфера буття Людини
Дух -Інтелектуально
Тіло - матеріальна
Пізнай їх 3

Gr

• Допитливий
  • **
  • Gr has no influence.
« Reply #71 : Квітень 26, 2018, 11:18:32 pm »

Дійсно, завжди важливо визначитися з поняттями, на чому я і наголошував вище. Інакше, це пуста, в плані доведення, балаканина сліпого з глухим. "Просветленныє", для мене, це особистості, які ВВАЖАЮТЬ себе носіями особливих знань, отриманих при певних обставинах. В тих же змінених станах свідомості, які важко відмежувати від галюцінацій("ігри розуму"). Як правило, такі типи впадають в крайності: або замикаються в собі, відгороджуються від суспільства, або навпаки, активно возвеличують свою " просвітленість". Звичайно, це ні в якій мірі не стосується названих Вами провідників та реалізаторів нових прогресивних ідей. Бо їхнє нове знання завжди засноване на досвіді попередніх поколінь дослідників і піддається практичній перевірці. А книга називається "Дарунок цариці Древи". Видавництво "Арт Економі" м. Київ.

Дякую за відповідь

GoodGuy

• Місцевий
« Reply #72 : Травень 10, 2018, 01:03:43 pm »

Почему вы связываете Просветление со ступенями посвящения? Тот же Иисус и прочие не состояли в ордене, но были просветленными. Ну, наверное, были,  я так думаю. Структуру ордена можно сравнить со структурой церковного(монашеского) ордена, где степень посвящения сродни званиям в армии. Ну эт я грубо сравнил. Это внутренняя иерархия, если Вы понимаете о чем я, но не показатель интеллекта, диаметра третьего глаза, размера чакр и пр.

Цитувати
Христос творил чудеса - ходил по воде, раздвигал море и т.д. вы умеете что-то?

Я не уверен, что он это делал, и что это возможно в принципе. Знаете ли, эти боги так любят сочинять о себе мифы ;). Нет, конечно же, я таких чудес не творю :), более того, их не бывает. Вам правильно сказали, не путайте просветление с магией и сказками.

Слушаю сейчас второй том Разоблаченная Изида, Блаватской. Нашел кое что интересное:

Cтроение Храма Соломона есть символическое изображение постепенным овладением тайной мудростью или магией, сооружение и развитие духовного из земного, проявление силы и великолепия духа в физическом мире, через мудрость и гений строителя. Последний, когда он стал адептом является более могущественным царем чем сам Соломон, символ Солнца или самого Света, света реального субъективного мира сияющего во тьме объективной вселенной. Вот это тот Храм, который можно воздвигать без стука молотка и без того, чтобы любой другой инструмент был бы слышен в том доме, пока он строиться.

На Востоке в некоторых местах эту науку называют семиэтажным, а в других - девятиэтажным Храмом, каждый этаж алигорически отвечает одной степени приобретенного знания