Автор Тема: Новейшая история масонства Украины  (Прочитано 6856 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

benedict16

• Старійшина
  • Reputation Power: 2
  • benedict16 has no influence.
Новейшая история масонства Украины
« : Грудень 24, 2015, 10:14:56 pm »
Ребята... Сегодняшняя тема на форуме "Враги масонов", заставила меня перечитывать историю масонства, различные уставы ответвления, не регулярность и тд. В процессе своих поисков обнаружил, что найти историю украинского современного масонства довольно проблематично, даже по сравнению с Россией мы выглядим довольно закрыто... :-\
Возможно кто-то из братьев-масонов занимается данным вопросом? Хотелось бы больше информации развития украинского масонства со времен независимости Украины.
Я бы с удовольствием оказал посильную помощь в данном вопросе. Уверен последнее предложение прозвучало странно но если я смогу чем-то помочь обращайтесь. 8)
Боже дай мені сил, щоб прийняти те, чого я не можу змінити;
волі, щоб змінити те, що можу;
мудрості, щоб відрізнити одне від другого.
Жити нинішнім днем,
Радіти кожній миті,
Вважати негоди дорогою до миру,
Приймати, цей грішний світ, яким той є,
А не яким хочу бачити його я.

flying lotus

• Старійшина
  • Reputation Power: 5
  • flying lotus has no influence.
Re: Новейшая история масонства Украины
« Reply #1 : Грудень 24, 2015, 10:20:27 pm »
Ну например, на рутрекере была книга Савченко Одесса масонская. У него же выходила и Украина масонская. Еще на офф. сайте ВЛУ есть информация интересная о периоде УНР. Читали?

flying lotus

• Старійшина

Light

• Писар
  • Light has no influence.
« Reply #3 : Грудень 24, 2015, 10:37:58 pm »
Масонство в Україні
З історії
В Україну масонство проникає наприкінці 18 сторіччя. Основні шляхи проникнення масонства в Україну проходили через Польщу, Росію та безпосередньо із західноєвропейських держав. У зв'язку з чим Галичина та Правобережжя перебували під впливом польських масонів, а Лівобережжя та Слобожанщина — російських.

В Могильові-Подільському 3 січня 1776 року — заснована ложа російським масоном — Райналд Шварц.

Першу масонську Ложу безсмертя утворено в Києві 1784 року.12 травня 1818 року — заснована ложа «Об'єднаних слов'ян», в Києві. Майстром її були Валентій Розчіщевський, Францішек Чарлевський, Віктор Лажнінський. Мова — російська і французька. Ложа дотримувалась шотландської системи.

Масонські ложі на Поділлі і на Волині з'явилися в кінці 18 століття.

В Тульчині — 19 грудня 1786 року заснована ложа «Патріотизм Правдивий».

В Дубно було три ложі: «Поляк Доброчинний» — 26 червня 1786 року і «Таємниця Досконала» — 12 жовтня 1786 року. 31 травня 1786 року — в Дубно заснована ложа «Розвіяний морок», як філія ложі «Досконала Таємниця», пізніше — як філія «Астреї».

В 1786 році заснована ложа «Вірність» в Камянці-Подільському. 26 грудня 1818 року — в Кам'янці-Подільському заснована ложа «Озіріс», від петербурзької ложі «Астрея». Мова була польська, французька і російська. Майстром ложі був Францішек Димер, пом. — лікар Ян Чайковський, члени «Озіріс» — Станіслав Павловський — подільський губернатор, Томаш Міхалковський, Мартин Кроковський, Гнат Садовський, Юліан Сабінський, Францішек Малиновський, Шимон Чайковський, Раціборовський, Пільштин. Збиралися на вулиці Кармелітській, в будинку др. Фр. Димера.

В Летичеві існувала філія ложі «Озіріс» — заснована Кристіаном Дордетом.

В 1786 заснована ложа в Житомирі — «Розвіяний морок» — майстер — Францішек Гайнц. Ложа дотримувалась старо-англійськоі системи. Мова була польська і французька, пізніше вона відноситься до російської ложі «Астрея» з Петербургу. В Житомирі діяла паралельно жіноча масонська ложа заснована в 1786 аптекаркою Вацловою.

а 1818 року у Одесі починає діяти «Понт Євксінський»,

1817 — у Харкові з'являється майстерня «Вмираючий сфінкс», у Полтаві — «Любов до істини». До полтавської ложі належали поміщики Кочубей С., Тарнавський В., Лукашевич Василь Лукич (предводитель дворянства Переяславського повіту), письменник Котляревський Іван.

Головним майстром «Астреї» петербурзької, в 1820 був граф Адам Ржевуцький — командувач військами Київського військового округу.

На кінець 18 ст.- початку 19 сторіччя масонські ложі діяли в Харкові, Одесі, Кременчуці, Житомирі, Полтаві, Львові, Самборі, Дубно, Вишневці на Волині. Особливо масонський рух посилився після війни 1812 року. До складу масонських лож входили головним чином елітні верстви населення, насамперед представники дворянської аристократії, офіцери. Ложа безсмертя організована російськими офіцерами разом з польськими, котрі об'єднувалися навколо ложі «Великий схід».

Активним представником і проповідником масонської ідеології був лікар Обухівської лікарні Еллізен Іоганн-Георг Давид, який створив у Києві ложу «Трьох колон», а також вихованець Київської духовної академії Мартос Іван Романович, який був тісно пов'язаний з одним з провідних російських ідеологів масонства Лабзіним Олександром Федоровичем. На Україну часто приїздив Лопухін Іван Володимирович, відомий теоретик російського масонства. У масонських колах України мали популярність журнали, які видавались російськими масонами: «Сионский вестник», «Утренний свет». Широку популярність мала перекладена російською мовою в 1783 році книга Масона Іоанна «Пізнай самого себе». У 1815 році Лабзін здійснив переклад твору німецького містика Штиллінга Юнга «Переможна повість, чи торжество віри християнської».

За характером діяльності масонські майстерні не були однорідними. Харківська ложа не займалася політикою і діяла у межах релігійно-етичного напряму. Її члени піклувалися про самовдосконалення і вдосконалення ближніх. Полтавська ложа «Любов до істини» активно залучала своїх членів до громадсько-політичної діяльності. Багато з її членів поповнювали декабристську організацію Союз благоденства.

Українське масонство, будучи за походженням чужим, мусило рахуватися з українськими особливостями і поставити врешті решт на порядок денний національне питання. Лукашевич Василь Лукич намагався утворити Малоросійське товариство з метою відірвати Україну від Росії і злучити її з Польщею, але не знайшов прихильників своїх намірів. В той же час в Києві виникла ложа «Об'єднаних слов'ян», до якої належали здебільшого польські поміщики і російська інтелігенція, українці. Члени ложи у своїй програмі прагнули до утвердження дружніх стосунків і взаємодії між трьома слов'янськими народами. На ґрунті цієї ложі в Україні виникла декабристська таємна організація Товариство об'єднаних слов'ян, яка обстоювала ідею федерації вільних слов'янських народів.

1819 року масонські ложи в Україні заборонили, це сталося на три роки раніше заборони діяльності масонів у Росії. 1822 року царський уряд видав указ про заборону всіх таємних організацій, насамперед масонських лож. Проте це рішення не припинило діяльності масонського руху, тому вже 1826 року Микола 1 підтвердив чинність найвищого указу. Загалом масонський рух в Україні був значно слабкішим, ніж у Європі. Масони в Україні діяли пасивно, не узгоджено, без чіткої ідейної основи.

В 1912 р. очолювана Михайлом Грушевським група українських масонів виказала свою незгоду з позицією російських «братів» у питанні про майбутній національно-політичний устрій Російської держави. Грушевський категорично заперечував проти запропонованої назви «Великий Схід Росії» та домагався вилучення з неї самого слова «Росія». Зрештою, Конвент вимушений був ухвалити компромісне рішення та назвати нову організацію «Великим Сходом народів Росії».

В Україні ж ще в 1900 р. декілька масонських лож заявили про прагнення об'єднатися в єдину організацію — «Велику Ложу України», але цей процес розтягнувся на довгі 18 років. Коли у 1908 році емісари «Великого Сходу Франції» відкрили «майстерні» в Москві («Відродження») та Петербурзі («Полярна зірка»), членом останньої ложі став професор Київського університету св. Володимира Іван Лучицький, який почав активну роботу по організації дочірньої ложі в Києві. Йому допомагали в цій справі князь Давид Бебутов і єврейський громадський діяч Арнольд Марголін. Ложу назвали «Київською зорею».

Після проголошення УНР М. Грушевський поступово відходить від масонства. Масонів України намагаються об'єднати два лідери: адвокат С. Моркотун — масон високого рангу, та С. Петлюра, який почав форсувати процес створення національної масонської системи — «Великої Ложі України», незалежної від «Великого Сходу народів Росії». Починаються серйозні тертя і боротьба за лідерство в середині українського масонства.

Після скинення Скоропадського і повернення до влади, Петлюра намагається перебрати на себе роль лідера українського масонства і проголошує себе Великим майстром «Великої Української Ложі». Боротьба Моркотуна з Петлюрою не припинилася і після поразки українських військ на фронтах та вимушеної еміграції Петлюри. 1920 р. «Велику Ложу України» визнала «Велика Ложа Швейцарії» (до 1932 р. в Женеві знаходилася штаб-квартира української ложі). Але у Франції «Велику Ложу України» так і не визнали через інтриги Моркотуна, а в 1923 році конвент Міжнародної масонської асоціації відхилив прохання «Великої Ложі України» про прийняття.

Сучасне масонство в Україні[ред. • ред. код]
На сьогоднішній день на території України діють декілька Масонських та парамасонських організацій.

Велика Ложа України, до складу Великої Ложі України входить деcять (дев'ять діючих) Достойних Лож:

«Три Колони» №1 в Києві
«Фенікс України» №2 в Харкові нині не діюча, існує Ложа з такою ж назвою у юрисдикції Об'єднаної Великої Ложі Росії
«Каменяр» №3 у Львові
«Золота Акація» №4 в Одесі
«Світло» №5 у Львові
«Імхотеп до Полум'яної Зорі» №6 в Івано-Франківську
«Юрій Котермак» №7 у Дрогобичі
«Безсмертя» №8 ("Immortality") в Києві, яка працює англійською мовою в ритуалі Емуляція * [[1]]
«Ланжерон» №9 в Одесі
«Святий Гергій» №10 в Тбілісі
Масонський Орден Статуту Мемфіс Міцраїм в Україні[6]

Окремі Ложі Об'єднаної Великої ложі Росії[7]

«Геометрія» №4 в Харкові
«Фенікс України» №6 в Харкові
Також зустрічається непідтверджена інформація про окремі Ложі Великого Сходу Франції та Ложі парамасонської організації Право Людини

В інтернеті зустрічаються фальшиві сторінки Масонських Лож, такі як сторінка київської ЛожІ «Полум'яна Долоня Осіріса»[8]

Копірайт із Вікіпедії.

Light

• Писар
« Reply #4 : Грудень 24, 2015, 10:40:52 pm »
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=852407

Не можу подивитись, здається цей ресурс обмежили, на моєму провайдері не можна подивитись.

flying lotus

• Старійшина
« Reply #5 : Грудень 24, 2015, 10:42:41 pm »

Не можу подивитись, здається цей ресурс обмежили, на моєму провайдері не можна подивитись.

https://zenmate.com/

А вообще, ограничили его в РФ. Просто сейчас там какие-то проблемы - у меня тоже очень долго открывается сайт.

benedict16

• Старійшина
« Reply #6 : Грудень 24, 2015, 10:48:00 pm »
Ну например, на рутрекере была книга Савченко Одесса масонская. У него же выходила и Украина масонская. Еще на офф. сайте ВЛУ есть информация интересная о периоде УНР. Читали?
На сайте читал. Очень моло :)
Жити нинішнім днем,
Радіти кожній миті,

benedict16

• Старійшина
« Reply #7 : Грудень 24, 2015, 10:52:38 pm »
Масонство в Україні
З історії...

Копірайт із Вікіпедії.
Я это все читал... Меня интересует новейшая история. Объединения, признание, расколы и тд..
Все что вы писали это пересказ жизни длинной в 25 лет за одну минуту  :-\
Жити нинішнім днем,
Радіти кожній миті,

Light

• Писар
« Reply #8 : Грудень 24, 2015, 10:53:28 pm »

https://zenmate.com/

А вообще, ограничили его в РФ. Просто сейчас там какие-то проблемы - у меня тоже очень долго открывается сайт.

я пробував із різних проксі, в них сервер висить скоріше за все, шкода, гарний ресурс був, багато фільмів скачував звідти, книг та музики.

Light

• Писар
« Reply #9 : Грудень 24, 2015, 10:56:35 pm »
Масонство в Україні
З історії...

Копірайт із Вікіпедії.
Я это все читал... Меня интересует новейшая история. Объединения, признание, расколы и тд..

Так, але й добре що хоч це є. Думаю інформація є, тільки що полистав гугл, але дуже нефільтрована. А об'ємне має бути в ложах 99%, тому треба звертатись до масонів.

Light

• Писар

benedict16

• Старійшина
« Reply #11 : Грудень 24, 2015, 11:00:38 pm »
Для входа ну рутрекер можно использовать расширение для обхода блокировки friGate CDN. У меня гугл хром проблем нет.
Жити нинішнім днем,
Радіти кожній миті,

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
« Reply #12 : Грудень 30, 2015, 12:14:16 pm »
У видавництві часопису "Ї" готується до виходу коротка історія Масонства Віктора Савченка. Може вже й видали.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Cognosce

• Старійшина
  • Reputation Power: 3
  • Cognosce has no influence.
« Reply #13 : Січень 01, 2016, 02:58:18 pm »

Как вариант версии: получается, что это будут истории конкретных индивидуумов, части истории городов, но не история общества.

"От Андерсона до Престона основная задача состояла в создании предысторического основания для франкмасонской истории и продлении ее вплоть до их настоящего: масонство как форма еще не обрела окончательной формы, а именно процесс этого оформления и обеспечивает содержание для любой историографии. Когда же его форма определилась, стало ясно, что с начала 19-го века (и по сей день) масонская история как последовательность значительных и значимых событий на самом деле остановилась. И если спросить, почему же масонская история потеряла почти все свое значение с того самого времени и затем, на рубеже 20-го столетия, закончилась почти так же резко, как началась в начале 18-го, ответ будет: так ей было суждено.
Ведь история масонства, как мы видели в предыдущих разделах и в этом резюме, - это, прежде всего, история его формирования, самоопределения и распространения, к чему может быть добавлена (как послесловие) история его отношений с внешним миром и история мнений его членов о внешнем мире в его отношениях с ними. Последняя, однако, на самом деле скорее касается масонов как индивидуумов, чем как сообщества. Вот почему так сложно написать историю франкмасонов, начиная с конца 19-го века, где закончил ее Гоулд."   А. Пятигорский

Выскажу личное мнение профана, возможно, поверхностное и ошибочное. Возможно острое - отнеситесь с пониманием, оно точно субъективное:

Формируя термин "масонство Украины", Вы, на мой взгляд, лишаете масонство космополитизма.
"История масонства Украины" будет скорее относится к истории Украины. Максимум, к внешним отношениям ряда принятых личностей, их роли в истории Украины.
Мне кажется, что сам термин "современная истории масонства Украины" уже дает политическую окраску.
« Останнє редагування: Січень 01, 2016, 03:57:22 pm від Cognosce »

benedict16

• Старійшина
« Reply #14 : Січень 01, 2016, 09:10:10 pm »
Мне кажется, что сам термин "современная истории масонства Украины" уже дает политическую окраску.
Да ладно не все масоны политики и не все политики масоны... 8) Я думаю, что деятельность лож не так сильно зациклена на политике как вы думаете (а мне хотелось бы что бы вообще с политикой связана не была), думаю если вы прочтете историю русского масонства (современную), а затем украинскую (из обще доступных ресурсов), после сравнения вы  обязательно заметите разницу в количестве и качестве контента, я не беру во внимание всякого рода сплетни и домыслы журналистов которые не могут отличить ротари клуб или орден Св. Станислава от масонской ложи  8).
Жити нинішнім днем,
Радіти кожній миті,