Автор Тема: Книга Священного Закона  (Прочитано 8548 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Mahadev

• Місцевий
  • Reputation Power: 0
  • Mahadev has no influence.
Книга Священного Закона
« : Липень 25, 2014, 09:46:34 am »
Мне интересно, как в современном украинском масонстве относятся к Книге Священного Закона. Я понимаю, что вопрос много раз обсуждался, но я хотел бы более подробно рассмотреть его в связи со следующими моментами (+ отдельной темы я также не нашел):
1) При посвящении кандидат должен принести клятву на КСЗ. Англоязычные братья, в большинстве своем, говорят, что это может быть любая более-менее традиционная книга, которую вы назовете священной. Они говорят не только о Библии/Коране, но и о Праджняпарамите, Ведах и т.д. Как на это смотрят на Украине? Как и насколько буквально понимаются слова "священный" и "закон"?
2) Это касается также и веры в Высшее Существо. У все тех же англоязычных ребят (и на некоторых киррилических формуах, кажется даже на этом) я встречал утверждение, что кроме вопроса "Верите ли вы в единого Бога?" - "Да/Нет", у кандидата о вере больше ничего не спрашивают - т.е. принимается индивидуальный характер отношений человека с Богом. В то же время в масонстве, насколько я понял, используется преимущественно иудеохристианский символизм. Один из американских масонов описывает духовный путь как "гору, на которую ведет множество тропинок".
3) Т.о., могу ли я как представитель западной культуры и одновременно носитель плюралистических взглядов приносить клятву на Библии, не считая ее при этом "Законом" - сводом правил и руководством к действию - но относясь к ней как к символу причастности к божественному?
« Останнє редагування: Липень 25, 2014, 11:35:07 pm від Mahadev »
Донт ворі - мементо морі

JK

• Administrator
  • Писар
  • JK has no influence.
  • ДЛ "Каменяр"
Re: Книга Священного Закона
« Reply #1 : Липень 25, 2014, 03:45:28 pm »
Мне интересно, как в современном украинском масонстве относятся к Книге Священного Закона. Я понимаю, что вопрос не много раз обсуждался, но я хотел бы более подробно рассмотреть его в связи со следующими моментами (+ отдельной темы я также не нашел):
У нас використовується термін "Книга Священного Слова".

1) При посвящении кандидат должен принести клятву на КСЗ. Англоязычные братья, в большинстве своем, говорят, что это может быть любая более-менее традиционная книга, которую вы назовете священной. Они говорят не только о Библии/Коране, но и о Праджняпарамите, Ведах и т.д. Как на это смотрят на Украине? Как и насколько буквально понимаются слова "священный" и "закон"?
Може бути більш-менш традиційна книга, що для Вас символізує признання Великого Архітектора Всесвіту. Але остаточне рішення приймає ложа.

2) Это касается также и веры в Высшее Существо. У все тех же англоязычных ребят (и на некоторых киррилических формуах, кажется даже на этом) я встречал утверждение, что кроме вопроса "Верите ли вы в единого Бога?" - "Да/Нет", у кандидата о вере больше ничего не спрашивают - т.е. принимается индивидуальный характер отношений человека с Богом. В то же время в масонстве, насколько я понял, используется преимущественно иудеохристианский символизм. Один из американских масонов описывает духовный путь как "гору, на которую ведет множество тропинок".
Вимогою є монотеїзм, при тому не у канонах релігії, а у світосприйнятті. Наприклад, людина, що сповідує політеїстичну релігію, але у переконаннях якої всі божества пантеону символізують прояви аспектів Єдиного, на мою думку, може бути прийнята у Орден (і подібний прецедент вже був).

3) Т.о., могу ли я как представитель западной культуры и одновременно носитель плюралистических взглядов приносить клятву на Библии, не считая ее при этом "Законом" - сводом правил и руководством к действию - но относясь к ней как к символу причастности к божественному?
Ви повинні визнавати "абсолютне буття" Великого Архітектора (хоча стосовно самого ттерміну можуть бути дискусії). Тобто, це не може бути щось на кшталт "колективний розум" чи інший синтетичний винахід розуму, призначенням якого є знаходження компромісу між Вашим світоглядом та вимогами Ордену.
А Біблія - один з можливих символів. Тільки він не повинен бути для вас порожнім.

Mahadev

• Місцевий
« Reply #2 : Липень 25, 2014, 04:12:55 pm »
У нас використовується термін "Книга Священного Слова".
Такий термін набагато ближчий до моіх поглядів на релігійні тексти=)
Цитувати
Може бути більш-менш традиційна книга, що для Вас символізує признання Великого Архітектора Всесвіту. Але остаточне рішення приймає ложа.<...>А Біблія - один з можливих символів. Тільки він не повинен бути для вас порожнім.
В цьому і полягає моє питання: що важливіше - власне книга, чи той зміст, який вона несе для Суб’єкта (тобто для мене)?
Цитувати
Вимогою є монотеїзм, при тому не у канонах релігії, а у світосприйнятті. Наприклад, людина, що сповідує політеїстичну релігію, але у переконаннях якої всі божества пантеону символізують прояви аспектів Єдиного, на мою думку, може бути прийнята у Орден (і подібний прецедент вже був).
Цитувати
Ви повинні визнавати "абсолютне буття" Великого Архітектора (хоча стосовно самого ттерміну можуть бути дискусії). Тобто, це не може бути щось на кшталт "колективний розум" чи інший синтетичний винахід розуму, призначенням якого є знаходження компромісу між Вашим світоглядом та вимогами Ордену.
Це легко=) "Абсолютне буття" ВАВ мені підходить набагато більше, ніж "колективний розум"
Донт ворі - мементо морі

Valerij

• Старійшина
  • Reputation Power: 3
  • Valerij has no influence.
« Reply #3 : Липень 25, 2014, 11:42:14 pm »
Тобто, це не може бути щось на кшталт "колективний розум" чи інший синтетичний винахід розуму.

А насправді це дуже цікаве питання про "колективний розум", особливо якщо підійти з позиції того як в Бібліі описується БОГ, не хотілося б бути не вірно тлумаченним, але насправді якщо підійти з деяких Біблійних цитат, тут виникає ціла тема для дискусії, не знаю чи це було б комусь цікаво, але я б на цю тему провів  невеличку філософську дискусію, якщо ніхто не проти.Зрозуміло що сприйняття в кожної людини повністю індивідуальне, але з багатьох логічних аспектів самої Біблії, якщо її якраз і серйозно сприймати це далеко не самий поганий варіант, як мені здається.
В мире нет ничего не возможного.

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
« Reply #4 : Липень 25, 2014, 11:53:50 pm »
В цьому і полягає моє питання: що важливіше - власне книга, чи той зміст, який вона несе для Суб’єкта (тобто для мене)?
Те, що вона для Вас значить. Чи може бути принесеною і прийнятою (прийнятою Вами) духовна присяга на Книзі, яка для Вас не є сакральною?

Це легко=) "Абсолютне буття" ВАВ мені підходить набагато більше, ніж "колективний розум"
Є ще один, скажемо так, конфесійний момент.
Є дві традиційні гілки Масонства, які відрізняються розумінням суті ВАВ.
1. ВАВ - проявлена, самоусвідомлена Особа/Сила. Акт творіння - усвідомлене діяння.
2. ВАВ - несвідома Вища Сила. Акт творіння - неусвідомлене діяння (побічний продукт існування Вищої Сили).

Одна з традицій визнає лише перше визначення суті ВАВ, інша - допускає обидва.

Ще є ліберальне Масонство, яке не забиває собі голову цими питаннями і не задає таких питань своїм членам і кандидатам.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Mahadev

• Місцевий
« Reply #5 : Липень 26, 2014, 01:05:09 am »
Те, що вона для Вас значить. Чи може бути принесеною і прийнятою (прийнятою Вами) духовна присяга на Книзі, яка для Вас не є сакральною?
Я б радше присягав на власному серці. Але книга теж підійде=) Оскільки я походжу із західного культурного осередку, Біблія в моїй свідомості поки поза конкуренцією. І хоча я і не сприймаю Біблію як "Слово Боже" (в буквальному розумінні, звісно ж), рука, покладена на неї, відчуває зовсім не те, що покладена, скажімо, на "Капітал".
Цитувати
Є ще один, скажемо так, конфесійний момент.
Є дві традиційні гілки Масонства, які відрізняються розумінням суті ВАВ.
1. ВАВ - проявлена, самоусвідомлена Особа/Сила. Акт творіння - усвідомлене діяння.
2. ВАВ - несвідома Вища Сила. Акт творіння - неусвідомлене діяння (побічний продукт існування Вищої Сили).
Одна з традицій визнає лише перше визначення суті ВАВ, інша - допускає обидва.
Це, як на мене, питання а) термінології - що таке "свідомість"? чи може в безмежного Творця бути "свідомість" у людському розумінні? б) ступеня персоніфікації Творця - чи можна про безмежного Творця взагалі щось сказати? в) ступеня буквальності інтерпретації містичного
Висвітлений Вами момент є дуже цікавим. Мабуть, я трохи пізніше - як сформулюю питання - створю окрему тему.
Цитувати
Ще є ліберальне Масонство, яке не забиває собі голову цими питаннями і не задає таких питань своїм членам і кандидатам.
Я не в змозі судити про гілки масонства, оскільки, як людина стороння, погано розбираюсь. Я орієнтуюсь на людей і саме цей форум припав мені до душі як найбільш ліберальний (в профанському сенсі цього слова) =)
Донт ворі - мементо морі

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #6 : Липень 26, 2014, 09:54:53 pm »
Це, як на мене, питання а) термінології - що таке "свідомість"? чи може в безмежного Творця бути "свідомість" у людському розумінні? б) ступеня персоніфікації Творця - чи можна про безмежного Творця взагалі щось сказати? в) ступеня буквальності інтерпретації містичного
Висвітлений Вами момент є дуже цікавим. Мабуть, я трохи пізніше - як сформулюю питання - створю окрему тему.
Тут мова може йти, виключно, в межах людського сприйняття ВАВ. Осягнути Його повністю - мета, але досягти її можна лише наблизившись до Нього.
Я не в змозі судити про гілки масонства, оскільки, як людина стороння, погано розбираюсь. Я орієнтуюсь на людей і саме цей форум припав мені до душі як найбільш ліберальний (в профанському сенсі цього слова) =)
Розрізняють три гілки Масонства:
Регулярне;
Адогматичне;
Ліберальне.
Різниця в ставленні до Масонських традицій та трактуванні Ландмарок. Суттєвих відміностей дві. Ту, що стосується визначення віри у ВАВ описав вище. Друга - питання прийому жінок до Братства.

Mahadev

• Місцевий
« Reply #7 : Липень 27, 2014, 02:07:38 pm »
Тут мова може йти, виключно, в межах людського сприйняття ВАВ. Осягнути Його повністю - мета, але досягти її можна лише наблизившись до Нього.
Цілком погоджуюсь. І, як на мене, жодна психічно здорова і духовно розвинута людина не скаже, що стовідсотково пізнала Творця. Буль-яке слово, сказане про Нього - це якщо не брехня, то, принаймні, лише часткова правда.
Цитувати
Регулярне;
Адогматичне;
Ліберальне.
Різниця в ставленні до Масонських традицій та трактуванні Ландмарок. Суттєвих відміностей дві. Ту, що стосується визначення віри у ВАВ описав вище. Друга - питання прийому жінок до Братства.
Ну я наче про регулярність трохи в курсі. А от про специфіку тлумачення Творця різними гілками масонства - ні. Чи можете порадити щось почитати на цю тему?
Донт ворі - мементо морі

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #8 : Липень 27, 2014, 10:11:26 pm »
Ну я наче про регулярність трохи в курсі. А от про специфіку тлумачення Творця різними гілками масонства - ні. Чи можете порадити щось почитати на цю тему?
Пошукайте статті про Лозанський конвент Найвищих Рад Шотландських Ступенів.
http://www.gldf.org/en/principles-a-fundamentals/declaration-of-principles пояснення до першого пункту.
http://www.freemasons-freemasonry.com/pope7.html
« Останнє редагування: Липень 27, 2014, 10:17:33 pm від W. Ulf »

Mahadev

• Місцевий
« Reply #9 : Липень 28, 2014, 03:43:35 pm »
Дякую. Здається, я ухопив суть. Під друге визначення підходить взагалі будь-який універсальний закон. Таким чином не виключається атеїзм - можна навіть софістичним шляхом ототожнити ВАВ та фізичну силу тяжіння =)
Донт ворі - мементо морі

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #10 : Липень 28, 2014, 08:39:05 pm »
Дякую. Здається, я ухопив суть. Під друге визначення підходить взагалі будь-який універсальний закон. Таким чином не виключається атеїзм - можна навіть софістичним шляхом ототожнити ВАВ та фізичну силу тяжіння =)
Десь так.

Valerij

• Старійшина
« Reply #11 : Серпень 04, 2014, 12:13:53 am »
А можно маленький философский вопрос, а вот если например человек относиться к некоторым частям Библии особенно Старого Завета в части его закона более либерально чем в писании будет ли это значить что человек не соответствует данному закону ?
Для примера допустим в заповеди "Бей ворожей" например или в вопросах брака и развода отношение более свободное и демократическое скажем так, будет ли это говорить о нарушении сим человеком данного закона если человек к нему относиться, то есть если отношения негативного к мантике нет и к вопросам брака и сожительства тоже отношение очень философское, будет ли это говорить о несоответствии сему закону и о нарушении его ?
И еще более интересно может ли подобное отношение именно более либеральное к некоторым частям иметь для такого человека негативные последствия при полной инициации под систему сего закона ?
Заранее благодарен.

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #12 : Серпень 04, 2014, 07:21:52 pm »
А можно маленький философский вопрос...
Масонство не релыгія і не релігійна організація. Ми, за суттю, світський духовний орден, який приймає до своїх рядів представників різних релігій і релігійних течій. Для нас важлиіий лише факт Віри в Єдиного Творця. Приватні відносини між Вами та Творцем залишаються вашими приватними відносинами.
КСЗ, як і усе в Масонстві, символ. І це  не зовсім правильна назва, виходячи з прийнятого трактування. Як вище сказав Брат J.K. правильніше буде Книга Священного Слова, або Книга Одкровення.
Не має особливого значення як Ви, чи ваша конфесія трактує той чи інший закон (якщо це, звичайно, в рамках загальноприйнятої моралі). Головне, що би для Вас це була Книга на якій і якою Ви особисто готові присягнути дотримуватись принципів Ордену.

Valerij

• Старійшина
« Reply #13 : Серпень 04, 2014, 08:08:42 pm »
Ну взагалі то я запитав не тільки з позиціїї вступу в Орден. А як би цікавить данна обставина по відношенню особистого факта приналежності до самої Книги Закона зі всіх сторін, враховуючі більш тонкі фактори так би мовити. Не знаю як пояснити точніше. Ну простими словами скажем так, якщо людина не вважає правильним когось бити за заняття різноманітними системами мантики, а навіть її саму вони цікавлять може не для практики серед населення, але цікавлять хоча може і не у всіх випадках підтримує, чи можна цей факт вважати відповідністю до данної Книги с точки зору самої книги, ще простіше кажучи буде це порушення самого закону данної книги чи не зовсім враховуючи її повний зміст ?

Мене просто цікавить чи буде це приносити якісь суттеві проблеми, крім скажем так деякого дискомфорту психологічного при спілкуванні з людьми які вважають правильним саме таке трактування правильним в його дослівній формі.

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #14 : Серпень 05, 2014, 10:08:53 pm »
Здається зрозумів, що Ви мали на увазі. Мені важко відповісти на це запитання. Спробую виказати свою думку.
Трактування Священних Книг це справа релігії. Масонство - не релігія, релігійні питання в Масонстві не піднімаються і не обговорюються.
Кожен Брат має право на власне розуміння священних текстів, якщо це не суперечить загальним принципам Братства.
Для мене, як для християнина, Біблія містить дві Заповіді, що мають безумовну силу закону. Все решта - символи, алегорії, історичні та художні описи  і т.п. Підґрунтя цих заповідей.