Автор Тема: проект венера  (Прочитано 6065 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Youngbloodz

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 0
  • Youngbloodz has no influence.
проект венера
« : Серпень 31, 2010, 01:39:12 pm »
Проект «Венера» — разработанный Жаком Фреско технократический проект общественного строя, близкий к утопическому коммунизму (частично анархизму). Целью проекта является создание «ресурсоориентированной экономики», основанной на широком применении технических и технологических решений, позволяющих увеличить получение энергии и освоить для человека новые сферы обитания, снизить необходимость работы человека в производственной сфере. Предполагается, что опора на существующие природные ресурсы, технологические новшества и приёмы обеспечит для человеческого общества устойчивое развитие. При этом либо игнорируются, либо сознательно отвергаются экономические законы товарного обмена, в том числе Закон стоимости. Фреско утверждает, что мир богат природными и энергетическими ресурсами и что «с новой современной технологией и разумной эффективностью», потребности всего населения планеты можно удовлетворить в изобилии. Автор проекта считает, что система денег, на которой строится современное общество, порочна и неизбежно ведёт к саморазрушению. По его мнению, именно эта система специально предполагает монопольные ограничения и декларирует ограниченность ресурсов. Если какой-то ресурс имеется в изобилии (например, воздух), его не получается продавать. Нацеленность на обязательность продажи произведённого не стимулирует поиск решений, направленных на действительное устранение дефицитности ресурса, например, на получение огромного количества энергии. Ведь её тогда невозможно будет продавать.

Фреско считает, что нужна эффективность использования природных ресурсов, а не эффективность использования денег.
Следующим шагом предполагается отказ от денег. По мнению Фреско, это избавит людей от жадности, богатства, дискриминации, преступности. В ресурсоориентированной экономике все получают бесплатно то, что хотят. Необходимость работать исчезнет благодаря автоматизации, которая не может существовать в денежной системе, так как это не выгодно. Спорным является вопрос, не прекратят ли люди работать. Жак Фреско утверждает в фильме Дух времени: Приложение, что не прекратят, так как люди станут свободными и начнут в работе преследовать свои собственные интересы.

Фреско утверждает, что для правильного функционирования этой концепции, все ресурсы Земли должны принадлежать общему наследию человечества, а не нескольким его индивидам. Практика распределения ресурсов через денежно-кредитные методы неуместна и неэффективна для нашего выживания.

По рассказу автора, проект «Венера» начал развиваться около 1975 года.[1]

Однако, следует отметить, что проект «Венера» является серьёзно сокращенным и осовремененным аналогом проекта «Технат» разработанного в начале ХХ века экспертной группой «Технический Альянс» и являющегося, по сути, проектом создания технократического общества на территории Северной Америки. Проект «Технат» включал не только предложения, но и готовые научные обоснования для перехода к пропагандируемому Фреско постдефицитному обществу. По словам Фреско, его от технократов отличает тот факт, что он пытается строить реальные системы с реальными моделями. В то же время есть призывы помогать technocrats project[2] и поясняются история и задачи Technocracy Inc.

Я погоджуюся с Ж. Фреско так як я також думаю що технології можуть забезпечити світле майбутнє, звісно не обійдеться без перешкод щось десь може зламатися і т.д. ну все ж це краще а ніж те що ми маємо зараз і те що буде потім якщо сидіти і нічого не робити сумніваюсь я що всякі там корпорації які верублюють ліси думають про це їм головне прибуток вони ладні хоть всі ліси на нашій планеті винищити їм головне це бабло,це я навів приклад адже це стосується не тільки лісу а ще і фармкомпанії и лабараторії які (хоть це більше теорія змови чим факт ну всеж до уваги можна взяти) винаходять віруси,а також те яке стало суспільство от скільки я чув по ТБ що якщо закічиться нафта то почнеться 3-я світова тому що будуть шукати хоть якість місця де вона є і будуть бомбити країну,як Ірак,тобто ТБ саме в чомусь це навіює на людей і це стосуеться не тільки нафти а усіх ресурсів а хто ж його знає чи справді сучасні люди на стільки дурні щоб воювати за нафту і газ невже не можна об'єднатися щоб у людей була ціль розвиватися допомагати один одному і якщо в якомусь місці не буде вистачати якогось Х там ресурсу то другі зможуть ним поділитись а не воювати.

Хотів б почути вашу думку щодо проекту венера

Степан

• Старійшина
  • Степан has no influence.
  • Вперед,не знаючи перешкод.
    • Мій блог
Re: проект венера
« Reply #1 : Серпень 31, 2010, 04:10:20 pm »
Des' ya ze vzhe chyv .... ;D  Zdayet'sa v 1917 ze pochalos' , a potim pohano zakinchulos'  ;D :D
Ze ytopizm , na zhal' :(
Нехай буде існувати рай ,навіть ,якщо нам призначене пекло...
Хорхе Луїс Борхес
Мій блог http://www.ufc.cc.ua/blog/

Youngbloodz

• Допитливий
  • **
« Reply #2 : Серпень 31, 2010, 05:06:45 pm »
Степан ну утопії трохи є  але на сам перед що для вас є утопія?те що можна буде вилікувати будь яку хворобу чи те що всі зможут жити у достатку за допомою надсучасних технологій чи ви не вірете що такі технології можуть бути наприклад роботехнікати зможе строїти чудові дома замість людей так зараз в це мало віриться але якщо повернутися набагато років назад от хіба в середньовіччі хто міг б подомати,що ми зможемо спілкуватися за допомогою телефона чи інтернета перебуваючи один від одного за 100км,він б сказав що це якась магія або дурниця,так я веду до того что хочеться вірити у світле майбутнє і надіятись що такі люди як Ньютон,Енштейн,Тесла і т.д. вони посвятили своє життя науці багато дали людям надіюсь що такі люди як  Фреско дійсно хочуть змінити світ на краще. 

Степан

• Старійшина
    • Мій блог
« Reply #3 : Серпень 31, 2010, 06:28:17 pm »
Des' ya ze vzhe chyv .... ;D  Zdayet'sa v 1917 ze pochalos' , a potim pohano zakinchulos'  ;D :D
Ze ytopizm , na zhal' :(

Вы что издеваетесь или по жизни предурок, пиши человечески или вообще не пиши, будьте так любезны уважайте форумчан
??? ??? ???  Vubachte , yakshcho ya ne mayu mozhluvosti vukorustovyvatu ykrains'ki literu .Ne treba mene nazuvatu prudyrkom .
Степан ну утопії трохи є  але на сам перед що для вас є утопія?те що можна буде вилікувати будь яку хворобу чи те що всі зможут жити у достатку за допомою надсучасних технологій чи ви не вірете що такі технології можуть бути наприклад роботехнікати зможе строїти чудові дома замість людей так зараз в це мало віриться але якщо повернутися набагато років назад от хіба в середньовіччі хто міг б подомати,що ми зможемо спілкуватися за допомогою телефона чи інтернета перебуваючи один від одного за 100км,він б сказав що це якась магія або дурниця,так я веду до того что хочеться вірити у світле майбутнє і надіятись що такі люди як Ньютон,Енштейн,Тесла і т.д. вони посвятили своє життя науці багато дали людям надіюсь що такі люди як  Фреско дійсно хочуть змінити світ на краще. 
Prosto z pershoho pohlyady ze skudayetsa na ytopiyu .Ya postarayus' pochutatu bil'she pro zey proekt i vuslovlu svoyu dymky pisla hlubshoho piznannia .
Хорхе Луїс Борхес

Странник

• Писар
  • Странник has no influence.
« Reply #4 : Серпень 31, 2010, 09:35:37 pm »
Это уже было и может быть повторится. Давно древние чтобы создать себе режим наибольшего благоприяти сделали ошибку и создали  заменитель по образу и подобию.На ошибках учатся .а не их повторяют.

Ioabert

• Старійшина
  • Ioabert has no influence.
  • Surge et age!
« Reply #5 : Вересень 04, 2010, 06:01:50 pm »
Все, что есть в этом мире, когда-то было чьей-то мечтой...
Я не верю в утопии ;)
"Гpyдa камней перестает быть просто камнем, когда кто-то смотрит на нее, держа в голове идею Собора"

Антуан Мари Жан-Батист Роже де Сент-Экзюпери

"В масонстве Вы узнаете то, что найдёте в нём сами..."   Освальд Вирт. 1937

Артур

• Старійшина
  • Артур has no influence.
« Reply #6 : Листопад 17, 2010, 10:30:44 am »
думаю - слишком утопический проект.

Степан

• Старійшина
    • Мій блог
« Reply #7 : Листопад 18, 2010, 01:02:53 am »
Проект, можливо і не утопічний, але ідея занадто розмито показана. Якщо хтось бажає досягнути мети, йому потрібно поставити перед собою точну ціль і йти до неї. Загально-несерйозні ,пропахнувші комунізмом ідеї публіці не сподобаються. Публіка, особливо східноєвропейська, сита по-горло цими штуками.
Сам по собі-задум не поганий , але його треба:
А) Пристосувати до реальних умов;
Б) Взяти до уваги досвід попередників (СРСР, сучасні США, які по суті мають систему не гіршу за "совєтів" );
В) Точно висловити свою думку. Пояснити як досягнути мети, які кроки зробити для подолання перешкод.

Ідею можна розвинути і можливо в неї буде непоганне майбутнє. До речі Гітлера на початку також не сприймали всерйоз, просто кожна ідея має бути в свій час і на своєму місці.
Хорхе Луїс Борхес

Степан

• Старійшина
    • Мій блог
« Reply #8 : Листопад 20, 2010, 12:09:50 am »
Загляньте сюди.
http://zeitgeistmovement.in.ua/
Хорхе Луїс Борхес

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #9 : Листопад 23, 2010, 02:08:25 pm »
Загляньте сюди.
http://zeitgeistmovement.in.ua/
Дякую за посилання, передивився всі фільми в тому числі й "Дух времени", який розказує про світобачення Жака Фреско (творець проекту "Венера"), фільм цікавий, тривалий та спонукає до роздумів, але не буду оригінальним, якщо скажу, що цей проект вельми утопічний. Принаймні зараз, при цьому суспільстві. З великим подивом узнав, що деяке бачення світу, людини та суспільства збігається з моїм :)... Я теж іноді записую свої думки в якості проекту ;)... Мабуть це ще раз доказує те, що люди, яки мають в собі дух каменяра, а саме такими людьми я вважаю все шановне панство що тут зібралося :) незалежно від статусу, що всі ми мислимо однаково та рухаємось до однієї мети :).

Youngbloodz

• Допитливий
  • **
« Reply #10 : Листопад 24, 2010, 11:49:12 pm »
ось трейлер дух часу 3 Zeitgeist: Moving Forward | Official Trailer (Russian)
Веталь погоджуюсь з тобою що цей проект утопічний і поки що не ральний але це при цьому суспільстві але я думаю що люди повині поставити собі мету, проект венера ця ідея що ми всі можимо бути разом і не важливо хто якої національності,віросповідання і т.д.  народи повіні об'єднатися заради ідеї,зараз важко в це повірити але я думаю що люди повині все переосмислити що жити більше так не можна адже ресурси землі при правильному використані можна всіх забезпечити усім необхіднм це житлом їдою енергією і т.д. і не потрібні для цего гроші адже бувають такі випадки коли якесь стихійне лихо як наприклад ураган коли зруйнує будівлі мости...і хоч потім для того щоб все це відновити насправді не потрібні гроші а дже ми строїм доми,мости не з грошей,а науковці такі як Да Вінчі,Енштейн,Тесла і т.д. вони в першу чергу робили це не за ради грошей адже тим чим ми зараз користуємось це завдяки їм ми маємо сьогодні світло,радіо і мобільний зв'язок,і багото чого іншого,а Ісус?він відав своє життя заради нас напевно сподіваючись що люди будуть житти з любов'ю в серці з взаєморузумінням що якщо ми всі об'єднаємося ми сможем подолати усі труднощі ми повині допомагати один одному і процвітати...а не вбивати один одного за бумажку чи нафту,самий головний скарб людей це знання і любов це те що не купиш за гроші(серйозно ви тільки не ржіть з мене))адже якщо що в думатись за гроші можна купити диплом але не знання так і само як ти купиш за гроші секс але не любов,от представте собі що нема мобільників їх ще не винайшли скільки б в тебе грошей не було ти б не зміг купити мобільний)тому я важаю люди повині всі зрузуміти самі найгловніші ціності і разом ми збудуємо кращий світ ніж яким він є зараз хоча б заради нових поколінь які будуть жити в 2100 році)) насправді більша половина людей навіть не задумується що буде в 2050 чи в 2100 році тому що говорят вони не доживуть до нього(насправді така логіка я дуже егоїстичною) так це дійсно але в них є діти а в їхній дітей будуть також колись діти и т.д. тому ми повині берегти планету розвивати науку в правильному напрямку а не створювати зброю масового ураження,зараз люди не готові до цего але ми повинні йти до цієї мети
« Останнє редагування: Листопад 24, 2010, 11:53:45 pm від Youngbloodz »

nand

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 1
  • nand has no influence.
« Reply #11 : Серпень 23, 2017, 05:37:12 pm »
Когда то слышал про этот проект, как по мне идея хорошая и очень даже реальная, но люди все равно дойдут до крайности когда будет нехватка ресурсов, а потом будут убивать друг друга за ресурсы, при этом тратя ресурсы которых им и так не хватает. Деньги дают власть, кто откажется от власти, влияния и чрезмерного достатка? Будут бороться до конца убивая планету и впоследствии друг друга. Должно произойти что то, что перевернет мировую политику и сознание всех людей и не факт что оно перевернет правильно. Это должен быть какой то глобальный катаклизм или катастрофа. Люди слишком эгоистичны и беспечны для такой системы, должно поменяется  полностью их мировоззрение. Кароче, пока петух не клюнет, изменений не будет. Но он клюнет рано или поздно, ресурсы не резиновые и запас прочности экосистемы тоже