Автор Тема: Чуттєвість  (Прочитано 8002 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
Чуттєвість
« : Грудень 17, 2008, 04:31:06 pm »
Пропоную до обговорення тему задоволення та насолоди.
Чи є задоволення та насолода перепином на шляху самовдосконалення? Чи може це стимули для самовдосконолання? А може людина яка на шляху самовдосконалення отримує задоволення процесом та насолоджується результатом насправді зкочується в темряву?
Отже:
Чуттєвість це дар чи прокляття?
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

nothing

• Старійшина
  • Reputation Power: 0
  • nothing is looked down upon.
Re: Чуттєвість
« Reply #1 : Грудень 17, 2008, 05:14:45 pm »
чувствительность не всегда приносит удовлетворение и наслаждение...похоже на ту ситуацию, когда тебе очень хочется чихнуть, но вот не удалось  :D

так и в нашем мире, очень много людей страдают от своей чувствительности, которая подталкивает на путь изменений (удовлетворения страстей, желаний), но по тем или иным причинам не могут донести первоначальную цель в неизменном виде либо терпят поражение...

поэтому чувствительность неизменно связана со страданием, человеческой страстью и одержимостью...но мы такими рождаемся изначально и для достижения умиротворенности, гармонии, покоя и удовлетворенности должны пройти этот путь...и наша чувствительность может нам служить своего рода навигационной системой на этом тернистом пути...

поэтому скажем так: Чувствительность может быть для одних даром, а для других проклятьем...
« Останнє редагування: Грудень 17, 2008, 05:17:01 pm від nothing »

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #2 : Грудень 17, 2008, 09:44:54 pm »
правильно - чувственность.

nothing

• Старійшина
« Reply #3 : Грудень 17, 2008, 10:57:25 pm »
это трудности перевода  ;)
я говорил не о "чутливості"

Денман

• Місцевий
  • Денман is looked down upon.
« Reply #4 : Грудень 18, 2008, 11:02:31 am »
На другу частину запитання: "чуттевість це дар чи прокляття" я вважаю можна однозначно відповісти, що безперечно дар, тому, що ти яскравіше і багатогранно сприймаєш світ навколо себе, але як добре, так і зле і якщо в разі доброго ти отримуєш приємні почуття, то зі злим ти аналізуєш і знов таки воно надає тобі нові грані і робить сильнішим.
А от на перше запитання (на мій погляд дуже провокаційне) мені  здається, що однозначної відповіді  дати неможливо, але те, що насолода є перетином на шляхудо Творця, я вважаю неправильним(ІМНО), всього повинно бути вміру, а де межа,- це вже питання самовдосконаленності. Як на мене, то шлях самовдосконалення нагадує стежку, на яку ступає людина і з кожним іі кроком вперед вона стає все вужче, перетворюючись в лезо меча, на якому все важче і важче утримати баланс.
(думки профана, не дуже сильного в епістолярному жанрі :)

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
« Reply #5 : Грудень 18, 2008, 03:38:02 pm »
это трудности перевода  ;)
я говорил не о "чутливості"
Просто поправив. :)
А от на перше запитання (на мій погляд дуже провокаційне) мені  здається, що однозначної відповіді  дати неможливо, але те, що насолода є перетином на шляхудо Творця, я вважаю неправильним(ІМНО), всього повинно бути вміру, а де межа,- це вже питання самовдосконаленності. Як на мене, то шлях самовдосконалення нагадує стежку, на яку ступає людина і з кожним іі кроком вперед вона стає все вужче, перетворюючись в лезо меча, на якому все важче і важче утримати баланс.
(думки профана, не дуже сильного в епістолярному жанрі :)
В певній мірі це таки провокація :) . Як і будь яке неоднозначне запитання.
Трошки переформулюю запитання.
Чи може відмова від чуттєвих насолоди та вдоволення, рівно як і від духовних насолоди та вдоволення посприяти на шляху до просвітлення?

Павло

• Місцевий
  • Павло is looked down upon.
« Reply #6 : Грудень 18, 2008, 04:59:13 pm »

Чи може відмова від чуттєвих насолоди та вдоволення, рівно як і від духовних насолоди та вдоволення посприяти на шляху до просвітлення?
мабуть потрібно збалансувати ...

nothing

• Старійшина
« Reply #7 : Грудень 18, 2008, 06:05:52 pm »
Цитувати

смотря какой путь выбрал человек...аскетичный образ жизни действительно может способствовать просветлению, поскольку человек отказывается от всех соблазнов плоти, но мне кажется минус в том, что будет тяжело донести это состояние до других, поскольку замыкаешься в себе...
поэтому надо совмещать жизнь обычного человека с поисками самосовершенствования, подавляя низменные и мимолетные порывы к наслаждению...
нельзя сиюминутно удовлетворять свои желания...
ведь даже на голодный желудок и пища вкусней, и секс когда он не рутинный тоже намного приятней  :P

indin

• Старійшина
  • indin has no influence.
  • и вновь продолжается бой,и сердцу тревожно в груди
« Reply #8 : Грудень 18, 2008, 06:41:32 pm »

Думаю, что нет, по крайней мере до момента первого шага к просветлению. Мне кажется , что вся суть как раз в борьбе между наслаждением и страданием
"Любовь есть главная причина жизни, главный закон гармонической связи, царствующей в природе... жизнь без любви есть пресмыкание!"
М.А.Бакунин

Денман

• Місцевий
  • Денман is looked down upon.
« Reply #9 : Грудень 19, 2008, 10:15:42 am »

На мою дмку,- однозначно ні. Так як і аскетизм дає можливість пізнати себе наодинці, без впливу зовнішніх факторів.  Це, на мою думку, навіть слабкість, в якійсь мірі. Так як і відсутність жінок в масонстві пояснюється відволіканням від думок, я думаю є якась інша, більш поважна причина. Але, знов таки, між насолодою і гріхом є тонка межа і щоб не морщити лоба треба опиратися не тільки на свою інтуіцію, розум, совість але й на досвід і мудрість Вчителів, Святих Книг.  Мені здається що буде чогось не доставати людині, якщо вона, на шляху до просвітлення, поставить "необгрунтовані" рамки щодо насолоди.

vasil

• br.: svitlonosets
  • Допитливий
  • **
  • vasil is looked down upon.
  • "I said in my haste, All men are liars"
« Reply #10 : Грудень 20, 2008, 12:04:06 pm »
А на мою думку чуттевість- це більш психологічний показник розвитку людини. Можна згадати фашистські концтабори, коли офіцери вбивали людей вони були безжалісними. Та про те у дома вони були хорошими чоловіками і гарними батьками. Маючи великі блага і можливості ці люди не творили своє життя за принципами добра.
Хочу від власного Я підкреслити, чуттевість забирає у людей логічне мислення. Чуттєва, емоційна людине не в стані  свідомо оцінювати навколишнє середовище. Під впливом більшості емоцій люди вчиняють страшні гріхи - це любов (у формі зради) ненависть ( наприклад вбивство) , і т.д.
В принципі мій світогляд побудований на думках про страждання під час життя. Чи можете Ви користувачі форумі сказати, що Ви щасливі ?
Ні тільки перед приходом смерті Ви оцінивши своє життя зможете сказати чи були Ви у ньому щасливі, чи не щасливі.
Щодо задоволення, як візичного чи психологічного показника. Теж моє бачення, так заважає просвітленню.  ;D Хоча - це не заважає людині приспокійно жити. Згадайти буддизм, бажання викликає страждань.
Я не кажу, що бажання насолод чи потреби - це погано. Просто нам потрібно тверезо навчитися їх контролювати і використотвувати. От і все.  :)

Ritterschaft

• Брати мулярі
  • Місцевий
  • Ritterschaft is looked down upon.
  • ДЛ "Імхотеп до Полум'яної зорі" №6
« Reply #11 : Грудень 20, 2008, 03:19:54 pm »
А на мою думку чуттевість- це більш психологічний показник розвитку людини. Можна згадати фашистські концтабори, коли офіцери вбивали людей вони були безжалісними. Та про те у дома вони були хорошими чоловіками і гарними батьками. Маючи великі блага і можливості ці люди не творили своє життя за принципами добра.
Хочу від власного Я підкреслити, чуттевість забирає у людей логічне мислення. Чуттєва, емоційна людине не в стані  свідомо оцінювати навколишнє середовище. Під впливом більшості емоцій люди вчиняють страшні гріхи - це любов (у формі зради) ненависть ( наприклад вбивство) , і т.д.
В принципі мій світогляд побудований на думках про страждання під час життя. Чи можете Ви користувачі форумі сказати, що Ви щасливі ?
Ні тільки перед приходом смерті Ви оцінивши своє життя зможете сказати чи були Ви у ньому щасливі, чи не щасливі.
Щодо задоволення, як візичного чи психологічного показника. Теж моє бачення, так заважає просвітленню.  ;D Хоча - це не заважає людині приспокійно жити. Згадайти буддизм, бажання викликає страждань.
Я не кажу, що бажання насолод чи потреби - це погано. Просто нам потрібно тверезо навчитися їх контролювати і використотвувати. От і все.  :)

Ви знайомі з організаціею "Ананербе"? В неті багато цікавого, щодо здобутків даного проекту, зачерпніть світла і отримаєте відповідь.......
NON NOBIS, DOMINE, NON NOBIS, SED TUO NOMINI DA GLORIAM.

nothing

• Старійшина
« Reply #12 : Грудень 20, 2008, 03:32:47 pm »
Цитувати
Ви знайомі з організаціею "Ананербе"? В неті багато цікавого, щодо здобутків даного проекту, зачерпніть світла і отримаєте відповідь.......

мне кажется там больше фантазий чем правды...
вроде того что сейчас нацисты живут на летающей тарелке подо льдами Атлантиды...у Гитлера был целый отдел по созданию этих мифов, боялся что о нем забудут...

Ritterschaft

• Брати мулярі
  • Місцевий
  • Ritterschaft is looked down upon.
  • ДЛ "Імхотеп до Полум'яної зорі" №6
« Reply #13 : Грудень 20, 2008, 03:42:01 pm »
Цитувати

мне кажется там больше фантазий чем правды...
вроде того что сейчас нацисты живут на летающей тарелке подо льдами Атлантиды...у Гитлера был целый отдел по созданию этих мифов, боялся что о нем забудут...

Ананербе в процесе своих иследований вышла из подчинения  Гитлера, и стала самостоятельной структурой......................образно можна сравнить с орденом Тамплиеров в соотношению с Католической церковю........Обратите внимание не попсовую Атлантиду, а на експедицию в Ельхасу.....
NON NOBIS, DOMINE, NON NOBIS, SED TUO NOMINI DA GLORIAM.

nothing

• Старійшина
« Reply #14 : Грудень 20, 2008, 04:01:17 pm »
упс...хотел сказать Антарктида  :D
об экспедициях в Тибет наслышан)да вот только это неудивительно, после такого резкого всплеска интереса к этому на фоне теософов, Золотой Зари и различных герметических орденов...
вопрос в том что особенного они из этого вынесли?что нашли?
помимо подогревания интереса мира к буддизму и развития рун?
может то как живое человеческое тело реагирует на быстрое замораживание?или как глаз на закапывание в него серной кислоты?
« Останнє редагування: Грудень 20, 2008, 04:10:10 pm від nothing »