Автор Тема: Проблеми профанів  (Прочитано 6392 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Павло

• Місцевий
  • Reputation Power: 0
  • Павло is looked down upon.
Проблеми профанів
« : Серпень 15, 2008, 09:04:30 am »
На форумі є розділ - "Вільний муляр", було б непогано створити розділ - "Застьогнутий профан"
В профанів включно зі мною є проблема: Постійне намагання щось систематизувати знайти якісь причини і наслідки, шукати якісь логічні послідовності в діях тих чи інших організаціях, людях.
Я вважаю що це є не вірний шлях для тих хто шукає. Як гадаєте??
Може до теми приєднаються шановні Брати і дабуть пораду як з цим "боротись".

imhotep

• Брати мулярі
  • Місцевий
  • imhotep is looked down upon.
Re: Проблеми профанів
« Reply #1 : Серпень 15, 2008, 09:47:25 am »
Безперечно, це є загальна проблема західного типу мислення - все проаналізувати і "загнати в схеми".

Всі ми на заході - активні (діяльні), балакучі (в т.ч. в думках) і ситемні. Такі собі "ментальні інженери".

Просто треба вчитися мовчанню, спогляданню, синтезуванню.

Павло

• Місцевий
« Reply #2 : Серпень 15, 2008, 10:01:37 am »
Безперечно, це є загальна проблема західного типу мислення - все проаналізувати і "загнати в схеми".

Всі ми на заході - активні (діяльні), балакучі (в т.ч. в думках) і ситемні. Такі собі "ментальні інженери".

Просто треба вчитися мовчанню, спогляданню, синтезуванню.
Абсолютно з Вами погоджуюсь. ;D але коли людина усвідомлює що потрібно "вчитися мовчанню, спогляданню, синтезуванню" то знову починається процес як Ви сказали "ментальної інженерії" тобто систематизація і "заганяння в схеми"..
Просто таки зачароване коло виходить :).
Дякую за пораду.

imhotep

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #3 : Серпень 15, 2008, 10:57:42 am »
Так, замкнуте коло існує. Така собі матриця.
Але вона "рветься" в спогляданні, в молитві.
І таді ми попадаємо в матрицю вищого рівня....
Але вже напевне знаємо напрямок і здогадуємося про подальші інструменти.

Митрий

• Допитливий
  • **
  • Митрий has no influence.
  • Cogito, ergo sum
« Reply #4 : Серпень 18, 2008, 04:01:06 pm »
Так, замкнуте коло існує. Така собі матриця.
Але вона "рветься" в спогляданні, в молитві.
І таді ми попадаємо в матрицю вищого рівня....
Але вже напевне знаємо напрямок і здогадуємося про подальші інструменти.

Це Шановний схоже на йогу!
“Недостаточно просто существовать... Каждый должен искать всевозможные пути, как сделать самого себя более достойным и полностью оправдать свое высокое предназначение...” Альберт Швейцер

Павло

• Місцевий
« Reply #5 : Серпень 18, 2008, 04:42:54 pm »

Поясніть будь-ласка чим воно схоже на йогу. Принаймі я нічого спільного з йогою не бачу :-\

Митрий

• Допитливий
  • **
  • Cogito, ergo sum
« Reply #6 : Серпень 18, 2008, 05:06:02 pm »

Поясніть будь-ласка чим воно схоже на йогу. Принаймі я нічого спільного з йогою не бачу :-\

Цитата:
...Но это еще не все. Существует и более высокий уровень, на котором способен действовать ум, - сверхсознание. В то время как неосознанность находится на уровне ниже сознания, эта деятельность ума находится над сознанием, и она свободна от чувства эгоизма. Эгоизм есть чувство, присущее только среднему уровню. Когда ум поднимается над ним или опускается ниже него, чувство "Я" исчезает, однако ум продолжает действовать. Состояние, при котором ум выходит за линию самосознания, называется самадхи, или сверхсознание. Например, как определить, соскользнул ли человек, находящийся в самадхи, на более низкий уровень или поднялся выше? Ведь в обоих случаях исчезает чувство "Я". Ответ состоит в том, что по результату можно судить о том, был ли ум погружен в низший слой или поднимался ввысь. Когда человек спит, он все равно управляет телом, он дышит, он совершает движения во сне, хотя себя не ощущает, возвращается же в бодрствование таким же, как заснул. Это тот же человек, с прежней суммой знания, которая не выросла за время сна. Человек не испытал никакого прозрения. Иное дело самадхи: человек входит в это состояние глупцом, а выходит мудрецом. Откуда эта разница? Если последствия различны, то различны и причины. Поскольку прозрение, полученное через самадхи, гораздо выше того, что могло бы дать подсознание, гораздо выше того, что он мог бы получить путем логических умозаключений, то следует признать, что это - сверхсознание, что самадхи есть состояние сверхсознания...

"Четыре Йоги" Свами Вивекананды.

“Недостаточно просто существовать... Каждый должен искать всевозможные пути, как сделать самого себя более достойным и полностью оправдать свое высокое предназначение...” Альберт Швейцер

imhotep

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #7 : Серпень 18, 2008, 06:04:25 pm »
Ну безперечно, що всі духовні метафізичні шляхи подібні один до одного (з йогою включно).

Але це інша тема.

А тут, я так розумію, Павло говорить:
- про проблему нашого переважно матеріалістичного типу думання,
- про світоглядну преблему нашого абсолютно системного (в поганому значенні) мислення,
- про виключну аналітичність і, головне, ОБУМОВЛЕНІСТЬ (загнаність в терміни і слова, категорії),
- про невміння дивитися широко і цілісно,
- про постійне перебування в словесному проносі 
- про атрофацію інтуїтивного бачення,
- .......................
« Останнє редагування: Серпень 18, 2008, 06:16:42 pm від imhotep »

Павло

• Місцевий
« Reply #8 : Серпень 19, 2008, 09:03:06 am »
[Если последствия различны, то различны и причины. Поскольку прозрение, полученное через самадхи, гораздо выше того, что могло бы дать подсознание, гораздо выше того, что он мог бы получить путем логических умозаключений, то следует признать, что это - сверхсознание, что самадхи есть состояние сверхсознания...

"Четыре Йоги" Свами Вивекананды.

Ось про це я і казав, включно з попереднім коментарем шановного Імхотепа. Виникає якоє якесь питання і миттю починаються: свідомість, над свідомісь, хто надчим, хто де. Це на мою думку є проблема профанів та тих хто шукає.
Шановий Митрій каже: Це ж схоже на йогу. Західний тип мислення, при таких словах, заставить тих хто шукає миттєво кинутись в пошуки тої "йоги", з йоги людини перекинеться ще "на щось" (так би мовити - "зачепить по дорозі").. це вічний пошук.. без мети без цілі.

Митрий

• Допитливий
  • **
  • Cogito, ergo sum
« Reply #9 : Серпень 19, 2008, 09:56:04 am »

[/quote]
...Західний тип мислення, при таких словах, заставить тих хто шукає миттєво кинутись в пошуки тої "йоги", з йоги людини перекинеться ще "на щось" (так би мовити - "зачепить по дорозі").. це вічний пошук.. без мети без цілі.
[/quote]

Уважаемый Павел Вы правильно пишите, да жизнь – это есть поиск (у каждого свой). Только мне непонятна Ваша ирония. Вы наверное нашли то что искали и полностью уверены, что то что Вы нашли есть истина. Или здесь, что то другое абсолютно несвязанное с обсуждением предлагаемой темы.

imhotep

• Брати мулярі
  • Місцевий
« Reply #10 : Серпень 19, 2008, 10:29:36 am »
Проблема поставлена в питанні - спільна для всіх (не тільки для профанів). Якщо ми ТУТ, - то ми ще не знайшли, що шукали...
Розбалансованість між категорійним мисленням і інтуітивним на користь першого - проблема нашого часу, яка чим далі, тим більше загострюється.
Щодо "іронії". Її, здається, більше у Вас Митрий, аніж в Павла.
Бажання "загострити" і перейти замість обговорення проблеми (питання) на обговорення особистостей, присутніх на форумі, можливе, але не завжди добре (без поважної на те причини). Митрий. 
« Останнє редагування: Серпень 19, 2008, 10:31:08 am від imhotep »

Павло

• Місцевий
« Reply #11 : Серпень 19, 2008, 10:35:51 am »

Уважаемый Павел Вы правильно пишите, да жизнь – это есть поиск (у каждого свой). Только мне непонятна Ваша ирония. Вы наверное нашли то что искали и полностью уверены, что то что Вы нашли есть истина. Или здесь, что то другое абсолютно несвязанное с обсуждением предлагаемой темы.

Шановний Митрій, прошу у Вас вибачення якщо ви в моїх текстах зайшли щось що може Вас образити.
Ніякої іронії ні яких емоцій стосовно присутніх тут людей в мене нема. Я, все ж, ще в пошуку. Тай хто я такий щоб бути в певненим в тому - що є істина.

З повагою.

Павло

• Місцевий
« Reply #12 : Серпень 27, 2008, 12:13:45 pm »
Или здесь, что то другое абсолютно несвязанное с обсуждением предлагаемой темы.

НІ, саме те. Хочу трошки пояснити що маю на увазі.
Оскільки даний форум є форумом "Великої Ложі України" то як я розумію (можливо я не вірно розумію) на форумі мало б відбуватися спілкування профанів з Братами про те, "як потрібно і що потрібно" щоб підготувати себе до зустрічі з Майстром. І я думаю Майстра не вразить запас вивчених фактів чи знання  про те "що і де". Майстра не буде цікавити що Кандидат знає про "Ритуальні Мечі" чи про... тут можна безліч приводити прикладів але суть не в цьому.
Майстра зацікавить (на мою думку, хоча я можу помилитись) рівень готовності Кандидата до "сприйняття".
Тому відчуваючи в самому собі проблему власної готовності до "НОВОГО СПРИЙНЯТТЯ" я і розпочав цю тему.
Але бачу що майже ні в кого на форумі такої проблеми не виникає...хм... це не може не радувати. :-\

Djumanjy

• Місцевий
  • Djumanjy is looked down upon.
  • Тільки ходою подолаєш дорогу.
« Reply #13 : Вересень 14, 2008, 01:17:15 am »
Майстер не скаже, що його цікавить, мабуть. Він просто поцікавиться ;)

svarga58

• Допитливий
  • **
  • svarga58 is looked down upon.
« Reply #14 : Вересень 25, 2008, 09:55:55 pm »
Вітаюбратів і профанів!
...є світло і тінь,добро і зло ,- якщо людина відрізняє ці поняття ,то вона,при великому бажанні завжди обере вірний шлях.