Автор Тема: Майкл Бейджент, Ричард Ли "Храм и ложа. От тамплиеров до масонов"  (Прочитано 4557 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Korik

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 0
  • Korik has no influence.
Майкл Бейджент, Ричард Ли "Храм и ложа. От тамплиеров до масонов"

Доброго дня! Наразі закінчив читати цю, як на мене, дуже цікаву книжку, у якій не масони, не упереджено, апелюючи виключно фактами досліджують можливість приналежності членів, ліквідованого ордену Тампільєрів та їх ритуалів до масонства.

По тексту дуже часто згадується невелика капличка Рослін в Шотландії. Вона привернула увагу авторів тим, що за 2 сторіччя до утворення сучасного масонства, на території Шотландії, де могли проживати і асимілюватись лицарі ордену, було збудовано каплицю, з неймовірною кількістю символів, які в подальшому використовувались у масонстві. Зокрема мене зацікавила ілюстрація в кінці книги, на якій зображено 3 янголи, які на мій погляд символізують три ступені масонства:

Перший, обплутаний мотузкою, яку розрізано його крилами, на мій погляд, символізує ступень учня, що звільнився від темряви, яка його тримала і почав свій шлях до світла.
Другий, без мотузки і з більш виразними крилами тримає ліву руку на серці, а праву на нижній частині ноги і символізує ступінь підмайстра (до речі, якщо це не закрита інформація, може брати роз'яснять у якому ритуалі використовується таке положення рук).
Третій, з явно вираженим пір'ям на крилах, гарною зачіскою і в дорогому вбранні, символізує ступінь майстра.

Також дуже цікава ілюстрація могили хрестоносця в Єрусалимі, на якій поряд із мечем зображено молоток та куток.

У мене постає питання, можливо сучасне масонство не отримало частину символів і ритуалів від тампільєрів, а воно і є дещо видозміненим орденом лицарів Храму, або масонство існувало завжди з часів зведення Храму Царя Соломона, приймаючи відповідну форму, якої вимагав час існування ордену...

[вкладення вилучене Адміністратором]
Нужно уметь умереть, чтобы воскреснуть и стать бессмертным.

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
  • frankomason has no influence.
Справжня iсторiя в символi. I той, хто правильно його трактуе - йде правильним шляхом. Це шлях вiльного муляра.
I це дуже давнiй шлях.
Тому, на мою думку, масонство починаеться там, де починаеться посвячення. Тамплiери ж отримали знання порiвняно недавно :), тому тамплiерськi ступенi присутнi у масонських надбудовах, а не в символiчному мулярствi.
TEMPORA MUTANTUR ET NOS MUTAMUR IN ILLIS

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
Ще треба зауважити,що це, швидше, художня література, а не серйозне наукове дослідження.

По жесту, звичайно це закрита інформація. Але можу сказати, що такий жест не зустрічав у жодному з відомих мені ритуалів.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Korik

• Допитливий
  • **
Ще треба зауважити,що це, швидше, художня література, а не серйозне наукове дослідження.
Мені здалось, що це не художня література тому, що автори описують значну кількість історичних подій і реальних особистостей.

Тому, на мою думку, масонство починаеться там, де починаеться посвячення. Тамплiери ж отримали знання порiвняно недавно :), тому тамплiерськi ступенi присутнi у масонських надбудовах, а не в символiчному мулярствi.
Тобто Ви вважаєте, що все-таки тамплієри отримавши свої 3 ступені у масонських надбудовах, знайшли прихисток від гонінь Папи і можливість подальшого функціонування ордену?

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
Мені здалось, що це не художня література тому, що автори описують значну кількість історичних подій і реальних особистостей.
У Д. Брауна теж є історичні події та реальні особистості, але його опуси навіть художньою літературою важко назвати. :)

Дослідження Масонства поза межами ритуалу - неможливе. Можна досліджувати людей, що були чи є Масонами, їхню діяльність, вплив на суспільство, політику та культуру. Але це не буде дослідженням Масонства. Можна досліджувати історію розвитку Масонства.
Також можна досліджувати історію виникнення Масонства. Але це більше зі сфери масонської міфології. :) Бо достовірно про виникнення Масонства відомо тільки одне - 24 червня 1717 року було створено Першу Велику Ложу для Лондона. Все решта міфи та легенди. Вони мають надзвичайну важливість у Масонстві, без них та без їх розуміння неможливе існування та розуміння Масонства. Але вони - міфи і легенди, а не достовірні історичні факти.

Korik

• Допитливий
  • **
 :D Ден Браун, це особлива тема...  :D Тобто я так розумію, що для того щоб отримати достовірну інформацію необхідно читати літературу про масонство, написану масонами...

До речі, почав читати доктора Папюса "Генезис и развитие масонских символов" і відклав на потім, тому що розумів 20% написаного. Книжка невеличка, проте складна для розуміння. Мені здалося, що її може повністю осягнути лише посвячена людина, чи я помиляюсь?

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
:D Ден Браун, це особлива тема...  :D Тобто я так розумію, що для того щоб отримати достовірну інформацію необхідно читати літературу про масонство, написану масонами...
Та ні, є безліч хорошої літератури про Масонство написаної не-масонами. Але з серйозних досліджень Масонства, написаних не-масоном, мені попалось лише одне.

Хоча є й безліч "туфти" написаної масонами :) .

Korik

• Допитливий
  • **
Та ні, є безліч хорошої літератури про Масонство написаної не-масонами. Але з серйозних досліджень Масонства, написаних не-масоном, мені попалось лише одне.

Хоча є й безліч "туфти" написаної масонами :) .
Поділіться будь ласка, що це за одне серйозне дослідження, мені буде цікаво прочитати...

frankomason

• Брати мулярі
  • Писар
  • frankomason has no influence.
Гадаю, що так, шановний Korik.
Першi писемнi згадки про оперативнi масонськi ложi в Шотландii припадають на XII столiття. Тамплiери XIV столiття, тi що оселились не тiльки в Шотландii, а й в iнших гiрських районах Европи, зкооперувались з мулярами, i з тих пiр змiнили намiр фiзичного вiдновлення Храма Соломонового на будiвництво його в своiх серцях. Мабуть, це було квiнтесенцieю i першим кроком масонства до спекулятивностi десь в XVI ст. Ну i т.д. ...
TEMPORA MUTANTUR ET NOS MUTAMUR IN ILLIS

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
Поділіться будь ласка, що це за одне серйозне дослідження, мені буде цікаво прочитати...
Александр Пятигорский "Кто боится Вольных Каменщиков? Феномен Масонства."

Valerij

• Старійшина
  • Reputation Power: 3
  • Valerij has no influence.
А вот можно поинтересоваться, всегда было интересно Тамплиеров насчет Бафомета подставили или нет ?
В мире нет ничего не возможного.