Автор Тема: Інтерв'ю з івано-франківським масоном  (Прочитано 5739 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Maryan

  • Гість
Оригінальна стаття за наступною адресою:
http://www.vezha.org/?module=index&id=1463

Це інтерв’ю – плід більш, ніж трьохмісячного заочного спілкування через поштову скриньку нещодавно відкритої в Івано-Франківську вільномулярської Ложі “Імхотеп до Полум’яної Зорі” (шостої за порядковим номером в Україні), адресу якої знайшли на інтнернет-сторінці Великої Ложі України (www.ukrmason.org), з одним із, як він себе назвав, івно-франківських майстрів-масонів. Спілкування було таким – після попередньої згоди на це інтерв’ю, ми задали декілька запитань, відіславши через e-mail, і через два тижні отримали перші відповіді. Потім таким же чином отримали відповіді на ще три блоки запитань. Виписали, знову відправили і отримали уточнений, відредагований варіант, який і пропонуємо нашим читачам сьогодні.
- Багато людей вважають, що масонство – чужорідна, ворожа для України організація.
- Я би не назвав Михайла Грушевського, Симона Петлюру, Григорія Сковороду, Григорія Квітку-Основ'яненка, Петра Гулака-Артемовського, гетьманчука Григорія Пилиповича Орлика, Кирила Розумовського, Івана Франка і багатьох інших світочів ворогами українства. А всі вони – масони. Є думки, що і Тарас Шевченко встиг в Санкт-Петербурзі стати учнем-вільним мулярем. Хоча така інформація не підтверджена документально, але є цілком реальною, враховуючи те, що багато з тих людей, які організовували викуп Т.Шевченка з кріпацтва, були масонами.
- А де збираються масони, вони мають якийсь свій офіс в Івано-Франківську?
- В масонстві все символічне. Масонський Храм є там, де ритуально відкрита праця. Це може бути вдома, в офісному приміщенні, в лісі, в давньому замку, ...в піраміді Хеопса. Є і стаціонарні Храми. Але це на Заході. В Україні масонство тільки відновлюється після 70-річної перерви.
- Що таке, власне, масонство?
- Визначень масонства є багато. Найбільш визнане говорить про те, що вільне мулярство є “морально-етичною системою, вираженою в алегоріях та проілюстрованою символами”. Але є ще одне твердження, яке я поділяю: в світі немає двох вільних мулярів, які одинаково думають про те, чим насправді являється масонство.
- Чи є метою вільних мулярів всесвітня змова, всесвітня влада?
- Розмови про прагнення масонами влади мені видаються найбільшим непорозумінням, забобоном щодо вільного мулярства. На нашу думку розлом в людських душах йде по лінії егоїзм-альтруїзм. Люди, які приходять у вільне мулярство в пошуках вигоди (влади, вирішення кар'єрних, бізнесових проблем і т.п.) дуже швидко розчаровуються в ньому. Для реалізації егоїстичних прагнень є інші, більш дієві організації: політичні партії, які боряться за владу, бізнес-асоціації, бізнес-інкубатори, які вчать “як заробити перший мільйон”. У всі часи до до Вільного Мулярства приймали майже виключно людей, які себе зреалізували соціально, тобто вищих аристократів, які встигли зрозуміти, що Сенс не у владі, славі, грошах, а в чомусь іншому. Масонами були королі, які володіли світовими імперіями, принци, герцоги в яких влади вже було аж забагато. Самовдосконалення, пошук Сенсу, служіння Вселенським Чеснотам – це предмети пошуку вільних мулярів. Зауважу, що братам в Ложі заборонено вести дискусії на політичні, релігійні, та будь-які інші теми, які можуть бути джерелом конфлікту.
- Якщо ви не цікавитеся владою, то що ви можете сказати про сумнознамениту Ложу П-2. Здається, що всі вже визнали, що та Ложа мала серйозний політичний вплив в Італії?
- Світове масонство має багато різних ритуалів, течій, відгалуджень. Їх є десятки, а можливо й сотні. Італійська ложа П-2 - це Ложа з так званої системи Великого Сходу. А система Великого Сходу - це реформаторська, така що допускає атеїзм, течія. Якраз через свій атеїзм і втручання в політику та бізнес ця система не є визнаною Регулярним масонським співтовариством. Багато братів вважають, що Великий Схід має тільки організаційну форму за прикладом масонства, але давній зміст вільного мулярства, перенесений безперервним ланцюгом посвяти ще від давніх містерій до сучасного вільного мулярства, ними втрачений.
- Хто може стати масоном?
- В нашій юрисдикції за канонами масоном може стати будь-який чоловік, якщо він “вільний і доброї слави” і вірить в Єдиного Бога. В житті більшості людей настає момент, коли вони починають задавати собі питання: Хто я? Звідки я прийшов? Що я тут роблю (або ж, Яка мета мого існування в матеріальному світі)? Куди я піду? І: Щоя зможу звідси взяти з собою? Якщо чоловік починає задавати собі ці запитання, то в Ложі він опиниться в колі однодумців.
- І все? А скільки грошей треба заплатити, інколи говорять при десятки тисяч (в неукраїнській валюті)?
- За вступ – нічого. Але є щомісячний внесок до скарбниці Ложі. Він - символічний.
- І це всі вимоги?
- Вимоги всі. Але, щоб отримати Світло, стати учнем, треба пройти ряд співбесід та оптувань, після яких проходить голосування щодо доступу профана до ініціації.
- Якщо ви такі “правильні”, то чому ховаєтеся від публічності, чому ви є таємною організацією?
- Ми є не таємною організацією, а закритою. Ми не займаємся змовою, політикою, ми завжди толеруємо законну владу. Ми закриваємося для немудрих людей. Бо вважаємо, що дискутувати з ними – марнувати час. Сократ, здається сказав, що немає нічого кращого в світі, аніж спілкування з друзями. Просвітлене спілкування чоловіків для нас радість. А ще в світі так є з найдавніших часів, що: є знання “для широкого вжитку” – екзотеричні, а є – езотерика, - те, що лише для здатних осягнути.
- То ви так “скромно” вважаєте себе тими обраними, “здатними осягнути”?
- Я вважаю, що в наш час доступності інформації, освіти, можна говорити про радикальне розширення кола “обраних”. Вузька обраність була актуальною років сто тому і давніше. Я вже згадував про аристократію. Зараз людство, насправді соціально вирівнялося (осбливо наша, західна цивілізація), попри всі заяви про нашу збідованість. В наш час є дуже багато людей, які, як ми кажемо, “надаються до ініціації” у вільні мулярі. Є багато людей, яких ми називаємо “вільними мулярами без фартуха”, але вони ще в пошуках Світла, в пошуках правдивої дороги до Храму.
- Чи вважаєте ви себе ексклюзивними власниками тої дороги до Храму?
- Я так не вважаю. Я переконаний, що скільки є людей на Землі, стільки й шляхів до Творця, до Світла. Але наш шлях, на моє переконання, в західній цивілізації, – найкоротший. Масонство, це чи не єдина масова організація в західній цивілізації, яка несе в своїх ритуалах та символах закодовану інформацію про втрачене сучасною “людиною егоїстичною” Трансцендентне Знання.
- А в якого саме Єдиного Бога повинен вірити масон?
- В вашому запитанні є і відповідь. Якщо ж говорити про релігійні конфесії, то масоном можуть бути християни, мусульмани, юдеї, зороастрійці і інші монотеїсти.
- А буддисти, індуїсти?
- Знову ж таки тільки ті, що визнають Єдиного Бога. Бо в цих релігіях є і атеїстичні, і політеїстичні течії...
- Чому дехто вас називає “жидомасонами”?
- Перше: через те, що вільномулярські ритуали побудовані на деяких епізодах Старого Завіту. Друге: через бурхливі фантазії деяких фальсифікаторів, таких як сумнозвісний Лео Таксіль, французький журналіст, який спочатку поливав брудом Католицьку Церкву (зокрема, у перекладеній та виданій в радянські часи книзі “Священний вертеп”). Коли ця тема вичерпалася, взявся за вільних мулярів вже в книзі з промовисою назвою “Копито диявола” та “Щоденнику Діани Воган”. І хоча згодом, він публічно визнав, що всі звинувачення масонів – це плід його фантазії, багато байок-жахливчиків пішло гуляти світом у вигляді “достовірних” легенд і міфів.
Питання на ваше питання: а чому ніхто не називає християн “жидохристиянами”, а мусульман “жидомусульманами”? Адже вони вважають Старий Завіт своєю Святою Книгою.
Ми толеруємо всіх добрих людей, всі національності: українців, євреїв, росіян, “негрів і білорусів”...
Це все із серії про всесвітню змову. Є категорія людей, що мають різного роду “фобії змови”. Вони і культивують всі ті фантастичні ідеї.
- Ага, “зачепило” вас! Виправдовуєтесь...
- Ну ми ж не виходимо самі з якимись там виправдовувальними заявами, спростуваннями до загалу, скажімо, через засоби масової інформації... Ви запитали – я відповів...
- І все-таки, чим ви займаєтеся на своїх засіданнях, якщо не політикою, не релігією і не вирішенням бізнесових питань?
- Давніми Ритуалами, вивченням символіки, трактуванням алегорій. Прийняттям нових братів, підняттям їх у вищі градуси. Все в атмосфері добра і світла (в ідеалі).
- Але ваші ритуали не є таємними, вони розписані в відкритій літературі? В чому ж таємниця?
- Відчуйте для себе різницю в таких можливих діях:
1. Прочитати сценарій п’єси.
2. Побачити постановку в тетрі.
3. Самому прийняти участь в постановці в якості одного з акторів, якого ведуть, якому підказують слова...
Правда, що ці різні дії щодо одного й того ж тексту винесуть у вас зовсім різні враження?
Так от, сенс ритуалу - у ваших моторичних, візуальних, звукових та інших відчуттях, як учасника ритуалу.
Ви вже задавали запитання щодо масонської таємниці. Багато людей думають, що цю таємницю можна виразити в словах. Якби це було так, то хтось з мільйонів масонів вже давно оприлюднив би цю “таємницю”. Але сенс її в тому, що оприлюднити її неможливо. ЇЇ можна відчути тільки внутрішніми відчуттями, внутрішнім спогляданням під час ритуалів прийняття чи підняття у вищий градус, під час ритуалу відкриття та закриття праць в Ложі.
- Чи є Орден Святого Станіслава масонською організацією?
- Ні, не є. Наскільки я знаю, це є просто спосіб за свої немалі гроші задовольнити своє ж марнославство.
- Ви говорили, що для вас ціллю є альтруїзм та служіння суспільству (якщо ми правильно вас зрозуміли). Чи не означає, що масонство – це різновид благодійної організації?
- Ні. Благодійність схвалюється, але не є обов'язковою. Скажімо американські масони (яких є мільйони) мають проблему з тим, куди подіти бюджети своїх Великих Лож в сумі сотень мільйонів доларів. Вони відкрито і офіційно утримують лікарні, будинки перестарілих, хоспіси. Є Великі Ложі (особливо в нових демократіях) молоді, які мають дуже обмежене членство, не мають навіть елементарної атрибутики Храму. Тому вони переймаються іншими проблемами. А об’єднує всесвітній масонський братський ланцюг визнання давніх Ландмарок та непорушні ритуали, які несуть в собі певну інформацію.
- Чи серед івано-франківських масонів є якісь публічні особистості, наприклад, представники влади?
- В Ложі на одній лавці можуть поряд сидіти успішні бізнесмени і робітники, представники влади і безробітні. В Ложі всі здобутки братів у профанському світі – “не рахуються”. В Ложі всі брати – рівні. Щодо запитання “хто саме в Івано-Франківську?”, - відповіді немає. Вільний муляр може говорити тільки про свою особисту причетність до масонства, про інших – ні. Це також давнє і тверде правило.
- А чи можете Ви назватися самі, хто ви є, де працюєте?
- ...Утримаюся. Поки що.
- Ви сказали, що масони толерують законну владу в державі. А що ви тоді скажете про декабристів-масонів, про очільників Великої Французької Революції (Марата, Мірабо, Робеспьєра)?
- Нічого нового, тільки підтверджу вже сказане. Масонстство не займається переворотами, владою, бізнесом. Але до числа масонів завжди входили люди-шукачі, найактивніші громадяни свого часу. Вони мали свої переконання. Вони йшли своїм шляхом. Але масонство, Ложа жодним чином не спонукають братів до революційної діяльності. Часто масони були по різні сторони барикад. Скажімо, масони Грушевський,Скоропадський, Петлюра. Навіть арештовувавли один одного. Що було, те було. Але це -- виключення з правил. А правило таке -- в профанському житті брати можуть бути політичними опонентами, в Ложі – вони брати, сповнені братської любові, що поділяють певні універсальні принципи.
- Ви обмовилися про градуси масонства. Можете роз’яснити, що це таке?
- В системі так званого голубого масонства, в якій ми працюємо, є три ступені: Учень, Підмайстер, Майстер. В системі Давнього і Прийнятого Шотландського ритуалу є 33 градуса, а в Мемфіс-Міцраїм – більше дев’яноста.
- А що потрібно, щоб стати Майстром?
- Для цього необхідно пройти спеціальну ініціацію – ритуал симвлічної смерті та воскресіння. До речі, подібний ритуал є практично у всіх містеріях, починаючи з давньоєгипетських ритуалів посвячення в жерці, Елевсинських містерій, містерій Мітри, Адоніса і Кібели. Є такий ритуал і в деяких християнських орденах. Але щоб стати Майстром треба ще пройти шлях Учня і Підмайстра.
- Нещодавно на одному з російських супутникових каналів в програмі про масонів згадували про сатаністів, про американський орден “Череп і кості” і інші сумнівні організації, про неформальні клуби керівників держав. Вони що всі є масонами?
- Є хибна практика всі езотиричні організації записувати в масони. Абсолютно помилкове уявлення. Всі перераховані вами (і ще сотні і тисячі інших) езотеричні організації жодного відношення до вільного мулярства не мають.
- А загадковий Орден Тамплієрів яке має відношення до масонства?
- Деякі дослідники твердять, що після заборони Ордену Храму на початку XIV століття, частина тамплієрів знайшла притулок у Шотландії, і вони стали одним з джерел формування вільномулярської традиції. Інші дослідники відслідковують масонську традицію від жерців Єгипту часів фараонів і давніх містерій. Хтось твердить, що творцями масонства є виключно середньовічні гільдії каменярів. Але більшість вважає, що всі ці вчення залишили свій відбиток на вільному мулярстві в сучасному його вигляді.