Автор Тема: Допоможіть, будь ласка, розібратись  (Прочитано 16782 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

cudmint

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 0
  • cudmint has no influence.
    • MistInfo
Допоможіть, будь ласка, розібратись
« : Травень 01, 2011, 08:44:14 pm »
Ось натрапив нещодавно на форумі ОВЛР на тему "В Киеве планируется создание ложи под юрисдикцией ОВЛР? ", в якій йшлось, як ви зрозуміли, про створення ложі в Україні від юрисдикцією ОВЛР.. проте, якщо я не помиляюсь, територія України під юрисдикцією ВЛУ, і не може бути ДЛ під юрисдикціями інших ВЛ? Пробачте мене, якщо питання дурне.. я просто трохи заплутався..

UPDATE
Ще на цьому ж сайті знайшов наступну інформацію:

Мастерские ОВЛР в Украине (г. Харьков)
Достопочтенная ложа "Геометрия" №4 на Востоке г.Харькова
Достопочтенная ложа "Феникс Украины" №6 на Востоке г.Харькова

Сторінка на сайті ОВЛР
« Останнє редагування: Травень 01, 2011, 08:49:49 pm від cudmint »
Si Deus Pro Nobis, Quis contra Nos

Каменяр

• Веталь
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • Каменяр has no influence.
  • ДЛ № 3 "Каменяр"
Re: Допоможіть, будь ласка, розібратись
« Reply #1 : Травень 01, 2011, 10:58:00 pm »
Є таке поняття як регулярне масонство, тобто яке дотримується ландмарок в тому числі і територіального принципу, та не регулярне, яке не визнає певних ландмарок. ОВЛР саме одна з таких не регулярних лож.
http://ukrmason.org/ukr/faq.php
Найчастіші запитання: Як, Де, Коли? :)

JK

• Administrator
  • Писар
  • JK has no influence.
  • ДЛ "Каменяр"
« Reply #2 : Травень 01, 2011, 11:06:57 pm »
ОВЛР (на відміну від ВЛР) не є регулярною. Будь-яка діяльність не регулярних лож, формально, з точки зору регулярного масонства, не відрізняється від діяльності будь-якої громадської організації.

cudmint

• Допитливий
  • **
  • cudmint has no influence.
    • MistInfo
« Reply #3 : Травень 01, 2011, 11:55:55 pm »
Щиро дякую за роз"яснення..  я так і думав, просто інформація з різних джерел в інтернеті говорило про регулярність ОВЛР, що і ввело мене в оману=)

Не відходячи від розмови, хотів би запропонувати деякі речі.. з точки зору профана, що шукає істину..

Буде чудово, якщо інформація про ВЛУ і про ДЛ юрисдикції ВЛУ буде більш доступною. Під інформацією я маю на увазі лише загальну інформацію, яку можна публікувати для загалу, а під фразою "більш доступною" - розміщення цієї інформації як мінімум у вікіпедії та вконтакті (фейсбуці).

Поясню свою точку зору. На сайт Великої Ложі України, а згодом і на форум, я попав через десяток різних інших джерел, декілька разів був на сайті ОВЛР, ВЛР.. Мені дуже повезло, що я розібрався із регулярністю ще з самого початку, і тому шукав регулярну.. проте на сайті тієї самої ОВЛР сказано, що вона є регулярною.. звісно, можливо, на той момент я не розібрався із окремою думкою певних братів ОВЛР та фактом, що вона не є регулярною Ложею.. проте, як профан, я думав інакше.. і знову ж таки, слава Богу, що я все ж добрався до сайту ВЛУ. А, наприклад, вікіпедія, це, на мій погляд, одне з найперших джерел, куди піде людина шукати інформацію.
« Останнє редагування: Травень 01, 2011, 11:58:42 pm від cudmint »
Si Deus Pro Nobis, Quis contra Nos

Maryan

• Гість
« Reply #4 : Травень 02, 2011, 06:35:47 pm »
Тільки пам'ятайте, що у світі нерегулярних масонів більше ніж регулярних. Регулярні це просто найбільша і найдревніша група. Може вам більше сподобається масонство у товаристві не тільки виключно чоловіків, але ж жінок. Може ви не вірите в Бога. Можливо вам все-таки не хочеться відмовлятись від релігії чи національних питань у масонстві. Тоді вам дорога до одної із течій нерегулярного масонства. Вони нічим не гірші, просто інші :)

grafff

• Старійшина
  • grafff has no influence.
« Reply #5 : Травень 02, 2011, 09:29:22 pm »
. Можливо вам все-таки не хочеться відмовлятись від релігії чи національних питань у масонстві.
Тут по подробней, если не затруднит. Можно предположить, что в Регулярном течении придется отказатся от религиозных убеждений. И что относительно национального вопроса, вооще сложно представить?

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • W. Ulf has no influence.
« Reply #6 : Травень 02, 2011, 11:51:36 pm »
А раптом Ви націонал-шовініст і релігійній фанатик? Чи навпаки - войовничий атеїст.
« Останнє редагування: Травень 02, 2011, 11:53:33 pm від W. Ulf »
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Каменяр

• Веталь
  • Старійшина
  • Каменяр has no influence.
  • ДЛ № 3 "Каменяр"
« Reply #7 : Травень 03, 2011, 12:17:53 am »
. Можливо вам все-таки не хочеться відмовлятись від релігії чи національних питань у масонстві.
Тут по подробней, если не затруднит. Можно предположить, что в Регулярном течении придется отказатся от религиозных убеждений. И что относительно национального вопроса, вооще сложно представить?
Не совсем. Например. Регулярное масонство не предполагает в принципе наличие женщин в ложах. А ты против такого гендерного неравенства. Тогда тебе прямая дорога в нерегулярное масонство. Или территориальный принцип. Положено на одну страну -- одна великая ложа. Но эта ложа тебе чем-то не нравится. Например тем что она не занимается политикой, тогда тоже прямая дорога в нерегулярное масонство. Относительно религиозных убеждений. Регулярное масонство предполагает веру в единого бога, а ты атеист/буддист или сатанист :) -- не регулярное масонство ждет тебя :). Национальный вопрос. В принципе тут нет ограничений,  у нас есть представители разных национальностей, более того люди разных взглядов относительно национальных вопросов, но это не мешает им заниматься общим делом...
http://ukrmason.org/ukr/faq.php
Найчастіші запитання: Як, Де, Коли? :)

Strix

• М:.М:.
  • Administrator
  • Писар
  • Strix has no influence.
  • Virtus Junxit Mors Non Separabit
    • ВЛУ
« Reply #8 : Травень 03, 2011, 12:31:45 am »
Є таке поняття як регулярне масонство, тобто яке дотримується ландмарок в тому числі і територіального принципу, та не регулярне, яке не визнає певних ландмарок. ОВЛР саме одна з таких не регулярних лож.
Щоб було більш зрозуміло: "регулярне" і "нерегулярне" фактично означає "правільне" і "неправільне". Тобто "нерегулярне масонство" це організації що називають себе масонськими, але масонськими не є, тобто вони не є частиною всесвітнього братства масонів, що походить від перших шотландських та англійських лож і пов'язано з ними непереривним ланцюгом посвят і визнанням.
Нас много, но одни во власти ночи,
А колыбель других ещё пуста,
О тех скорбит, а о других пророчит
Земных зелёных вёсен красота

Strix

• Administrator
  • Писар
    • ВЛУ
« Reply #9 : Травень 03, 2011, 12:38:08 am »
Тільки пам'ятайте, що у світі нерегулярних масонів більше ніж регулярних.
Якщо за кількістю людей, то регулярному масонстві масонів набагато більше. А за кількістю великих лож на одну країну, дійсно більше нерегулярних :)

Регулярні це просто найбільша і найдревніша група.
І єдина, яка є власне справжнім масонством.
Може вам більше сподобається масонство у товаристві не тільки виключно чоловіків, але ж жінок. Може ви не вірите в Бога.
Тільки то вже не масонство :)

Strix

• Administrator
  • Писар
    • ВЛУ
« Reply #10 : Травень 03, 2011, 12:45:47 am »
Имеется в виду что в регулярном масонстве в ложах запрещены дискусии на религиозные темы. В принципе высказывания на религиозные темы допустимы, но споры нет.
Насчет национальности: все масоны признают друг друга братьями независимо от национальности (как и независимо от вероисповедания), соотвественно вопросы межнациональных взаимоотношений равно как межрелигиозных взаимоотношений иначе как в контексте пожелания мира на земле и любви в сердцах людских в ложе не обсуждаются

Strix

• Administrator
  • Писар
    • ВЛУ
« Reply #11 : Травень 03, 2011, 12:54:31 am »
Щиро дякую за роз"яснення..  я так і думав, просто інформація з різних джерел в інтернеті говорило про регулярність ОВЛР, що і ввело мене в оману=)
У них там регулярність трохи по іншому розуміється. Вони вважають, що можна купити фартук, роздрукувати ладмарки і їх "дотримуватись".
Ми вважаємо що масон є масоном в силу визнання його таким братами масонами, і це визнання веде походження від перших масонських лож Шотландії і Англії.

Strix

• Administrator
  • Писар
    • ВЛУ
« Reply #12 : Травень 03, 2011, 12:58:32 am »
Регулярное масонство предполагает веру в единого бога, а ты атеист/буддист
В наших ложах буддисти є. Буддизм то складна тема, але загалом вважається, що буддист який визнає єдиного бога і безсмертя душі, і є людиною вільною і доброї слави (втім як і будь який віручий будь якої релігії) може бути прийнятий в ложу.

Strix

• Administrator
  • Писар
    • ВЛУ
« Reply #13 : Травень 03, 2011, 01:03:57 am »
Ще на цьому ж сайті знайшов наступну інформацію:

Мастерские ОВЛР в Украине (г. Харьков)
Достопочтенная ложа "Геометрия" №4 на Востоке г.Харькова
Достопочтенная ложа "Феникс Украины" №6 на Востоке г.Харькова

Сторінка на сайті ОВЛР

Уявлення про різницю в світогляді між нами і українською частиною ОВЛР можна побачити в дискусії на http://bit.ly/mJGSvW

Strix

• Administrator
  • Писар
    • ВЛУ
« Reply #14 : Травень 03, 2011, 01:39:38 am »
Думаю, важно также сказать о следующем: вопрос признаний есть не вопрос формально-бюрократический, как это иногда себе представляют нерегулярные "масоны", это вопрос передачи посвящения, единства традиции. Масонство содержит в себе мистическую составляющую, без ее передачи, без таинств и тайн масонство теряет свое содержание. Тайны масонства эзотеричны, их передача не может быть осуществлена просто с помощью текста, картинки или видеозаписи. Если купить облачение священника, крест и сборник молитв это не означает что у вас получится сделать святую воду. Так же сложно воспроизвести масонство имея только фартуки и тексты ритуалов. Имхо, из непонимания этого и возникло нерегулярное "масонство"
« Останнє редагування: Травень 03, 2011, 01:42:11 am від Strix »