Автор Тема: Смысл жизни  (Прочитано 14341 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Lord System

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #15 : Травень 17, 2009, 11:24:42 pm »
А можливо Бог уже все вирішив і ми не можемо нічого змінити?
Ну з цим я не погоджусь, кожен робить свій вибір в житті. Можливо, Бог уже вирішив коли буде кінець світу, чи він взагалі буде, але в нашому житті дуже багато залежить від нас. Один із самих наглядних прикладів - якщо подивитись на людей інвалідів, то один все життя проклинає всіх на світі за те, що він таким родився, а інший - може стати спортсменом, поетом, зайнятись наукою і всім казати, що в нього життя прекрасне.Доречі, в Україні досить сильна команда інвалідів-спортсменів.

valdeloir

 • Місцевий
 • ***
 • Повідомлень: 101
 • Reputation Power: 0
 • valdeloir is looked down upon.
Re: Смысл жизни
« Reply #16 : Травень 18, 2009, 07:18:00 am »
Робити вибір самому  добре, але чи можемо ми  робити його самі? На мою думку Михайло Булгаков добре пояснив це в своему романі.
Мудр не тот, кто знает много, а тот, чьи знания полезны.

Lord System

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #17 : Травень 18, 2009, 11:01:01 pm »
Ще один приклад - людина яка курить або п*є, або вживає наркотики. Вона ж сама до цього дішйла, можливо, якісь обставини чи люди цьому сприяли, але вона ж сама робить свій вибір. З дитинства ніхто вам не кажи: куріть, пийте, стріляйтесь чи ще щось. А на Булгакова, нажаль, відповісти не можу, я неначитаний :(, принаймі покищо :)

Веталь=>Каменяр

 • Старійшина
 • *****
 • Повідомлень: 1 556
 • Reputation Power: 0
 • Веталь=>Каменяр has no influence.
Re: Смысл жизни
« Reply #18 : Червень 04, 2009, 08:34:06 pm »
Не знаю чи є сенс в тому, щоб розірвати цикл реінкарнацій, це дуже високі матерії, навіть для мене  :), але одного разу, коли я в черговий раз замислився над сенсом існування, то подумав, що саме корисне, що ми можемо зробити для нашої матінки-планети Земля це... перетворитися на гумус  :)
Бути людиною -- ось що на мою думку має сенс, жити праведним життям...

Lord System

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #19 : Червень 04, 2009, 09:13:54 pm »
подумав, що саме корисне, що ми можемо зробити для нашої матінки-планети Земля це... перетворитися на гумус  :)
:D такої цікавої версії ще не чув=)))Бути Людиною..я з Вами згідний, але підійшов до цього питання більш глобально) Якщо бути відвертим, то сам я до цього питання по великому рахунку і не підходив, але на даний момент я прийняв таку мету, як за свою власну)

ventura

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #20 : Червень 05, 2009, 09:44:28 am »
А як це... бути Людиною? :-\

Lord System

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #21 : Червень 05, 2009, 12:31:23 pm »
Бути Людиною в усьому: в суспільстві - робити все для розвитку міста, країни, людства в цілому, а не для їх знищення; в сім*ї - бути хорошим батьком, чоловіком і т.д.; в колективі - допомагати по можливості, розуміти і поважати думку один одного; в навчанні і загалом - виховувати високу моральність і духовність людей, а н пропагандувати алкоголь, наркотики, війни і т.д.
Приблизно так я бачу поняття бути Людиною.

Веталь=>Каменяр

 • Старійшина
 • *****
 • Повідомлень: 1 556
 • Reputation Power: 0
 • Веталь=>Каменяр has no influence.
Re: Смысл жизни
« Reply #22 : Червень 05, 2009, 07:55:28 pm »
Моє розуміння "бути Людиною" означає жити в злагоді з самим собою, тобто із своєю совістю... Щоб не було соромно за безцінно прожиті роки   :).

Бог дав нам душу й тіло, а ще розум, то ж не будемо даремно витрачати час, а оцінимо цей Божий дар -- будемо користуватися тим, що ми люди :). Саме в цьому я бачу особистий сенс життя -- вдосконалювати своє тіло, душу та розум. Хтось може називати це самовдосконаленням, самовивченням, духовним самозбагаченням тощо...

Lord System

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #23 : Червень 05, 2009, 11:51:19 pm »
Із таким твердженням я також згідний)

ventura

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #24 : Червень 09, 2009, 10:27:48 am »
Насправді, те про що написав Lord System, я на мене,  дійсно стосується розвитку Людського Роду. Тобто кожен повин жити заради цього і бути дійсним його членом и складовою частиною структури, тобто людиною. Якщо цікаво, повноцінний розвиток Род можливий тільки на основі ієрархії ( тут можете проводити самостійні спостереження))). Тільки за її правилами Рід може поноцінно розвиватись і існувати. Нажаль, зараз це не так.

з повагою

Georg

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #25 : Червень 09, 2009, 06:26:17 pm »
Интересно узнать мнение братьев каменщиков поменялся ли смысл жизни у них после вступления в масонство, и вообще интересно у кого какие мысли по этому поводу.

 Смысл жизни меняется при изменении жизненого возраста, а не от иного. И не иначе!

Georg

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #26 : Червень 09, 2009, 06:46:14 pm »
Мені пошуки вже дали досить багато, але ще більше можуть дати. І смисл життя я вже зрозумів, тільки стати на шлях його досягнення дуже не легко, ятільки починаю і треба ще прикласти дуже багато зусиль щоб хоч наблизитись до мети. А смисл такий - за даний мені час для життя духовно вирости і стати справжньою людиною і в кінцевому результаті - вирватись із циклу реінкарнацій....
П.С. Я вірю в єдиного Бога і в те, що наша душа проходить цикл реінкарнацій доти, доки не *дозріє*, доки я не ввійду в нірвану, доки не стану святим...загалом це по-різному можна називати.

 Пошуки -  це круто, але не забуть, що тобі необхідно створити сімью та породити дититу (це зашито "внутри тебя"). Ось твій тягарь життя, який необхідно виконати.
 Ти родився вже справжною людиною, не потрібно цього досягати. Необхідно просто зрозуміти "свое бытие". То-чим, ти можеш допомогти суспільству. от і все.

 А щодо стану "доки я не ввійду в нірвану" переглянь (тільки російський варіант) або прочитай "Мастер и Маргарита" (Михаил Булгаков). І, я надіюсь, до тебе прийде розуміння ... .


Georg

 • Гість
Re: Смысл жизни
« Reply #27 : Червень 09, 2009, 06:49:10 pm »
А по-моему они(каменщики) сюда и пришли, чтобы найти этот самый смысл.. мне так кажется  ::)... Так что поменяться вряд-ли... Тут найти проблема, для меня во всяком случае...  :)

 Вітаю!
  Не найти, а убедиться. Что ни я так один думаю а ...!!!
   

indin

 • Старійшина
 • *****
 • Повідомлень: 740
 • Reputation Power: 0
 • indin has no influence.
 • и вновь продолжается бой,и сердцу тревожно в груди
Re: Смысл жизни
« Reply #28 : Червень 11, 2009, 01:18:11 pm »
  Если рассматривать мир, как Божественную эманацию, то на мой взгляд, было бы ошибочным рассматривать человека как непосредственную начальную эманацию. Ведь первым делом Творец создал Свет, но давайте обратим внимание на то как Он это сделал. Он отделил Свет от Тьмы, т.е. была создана сила и в этой силе Он создал разделение на две противоположенные крайности, и это есть закон, не умозрительный придуманный человеком, а самый настоящий Божественный Закон, сутью которого пронизано все бытие. И эта эманация обладает способностью к созданию эманации, ну а дальше по общепринятой логике, от атома к молекуле, от молекулы к веществам, к ДНК,  к одноклеточным, ну и наконец к венцу природы, тобишь к нам, - к человеку. Так в чем смысл этой эманации, в том что бы замкнуть круг и вернуться к Создателю, или в бесконечном продолжении процесса, а если есть конечная цель то какова она, и если так то какова роль человека и в особенности моя личная? Вот уж вопрос так вопрос.
  Никто не станет отрицать дуализм и вместе с ним детерминизм нашего мира, потому, что это слишком очевидно и тратить  и без того не столь длинную жизнь на это было бы просто глупо. Но стоит задуматься, так ли мы понимаем, и как следствие, правильно ли мы применяем этот метод к пониманию бытия. Общепринято понимать дуализм, как борьбу противоположностей, и слово борьба так же понимается по общепринятым понятиям, что и водит нас, по моему глубокому убеждению, от правильного понимания бытия. Ведь согласитесь, что статую можно высечь из камня, но можно поступить, как великий античный скульптор и просто убрать из камня лишнее. И согласитесь, что это не одно и тоже. Так и в дуализме бытия нет никакой борьбы, есть гармоничное перетекание одной крайности в другую в пределах одной о той же силы.
  И именно такое понимание дуализма, как борьбы противоположностей и создало у нас некий культ героизма, понимание, что смысл в борьбе добра и зла. Но мы забываем, что создавая героя мы создаем врага. И с таким подходом мы занимаемся самосовершенствованием, типо того: я убью в себе подлого змея, не столь важно есть ли он во мне, если нет, я его выращу и убью, но он обязательно есть, просто он прячется. И вы хотите сказать, что вот так человек становиться настоящим человеком? Не стану переубеждать, но я с этим совершенно не согласен. Иногда, а может быть и всегда, для познания нового необходимо избавиться от власти собственного жизненного опыта и найти другой угол обзора, не меняя при этом законы. Например, можно ли построить окружность которая не будет соответствовать формуле L=ПD, можно если центр окружности сместить с плоскости окружности, мы получим конус и закон при этом мы не нарушаем.
   Смысл жизни, как мне кажется в том, что бы сначала понять свою роль во всей этой задумке, а затем ее достойно выполнить. А понять, это значит понять всю гармонию процесса Божественной эманации, а выполнить достойно это значит влиться в эту гармоничную структуру и лететь, словно лист на ветру продолжая задумку, где самосовершенствование, это стремление к обретению способности к изменению геометрии своего листка, для того чтобы не выпасть из гармонии процесса.
  Вот по-моему в чем смысл   
"Любовь есть главная причина жизни, главный закон гармонической связи, царствующей в природе... жизнь без любви есть пресмыкание!"
М.А.Бакунин

W. Ulf

 • ДЛ "Юрій Котермак"
 • Administrator
 • Старійшина
 • *****
 • Повідомлень: 2 063
 • Reputation Power: 1
 • W. Ulf has no influence.
Re: Смысл жизни
« Reply #29 : Червень 11, 2009, 02:04:29 pm »
ВПШ? :)
А если серьезно, то почти со всем согласен.
Нет борьбы противоположностей, нет единства и борьбы противоположности, нет единства противоположностей. Нет самих противоположностей. В каждом, даже в самом хорошем, поступке есть капля плохого. Спасая девушку от насильника ты делаешь хорошо, девушке хорошо, тебе хорошо, а насильнику плохо, даже очень плохо, возможно до того плохо, что дальше уже хорошо. :(
Съев плод древа познания человек познал, что есть добро и зло. Но нет Деяний добрых и злых, есть просто Деяние и НеДеяние.
Просто надо любить. Надо очень сильно любить.
« Останнє редагування: Червень 11, 2009, 03:58:13 pm від W. Ulf »
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!