Офіційний форум Великої Ложі України

Вільний муляр => Видатні масони => Тема розпочата: Maryan від Лютий 10, 2008, 05:39:48 pm

Назва: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Maryan від Лютий 10, 2008, 05:39:48 pm
Пилип Степанович Орлик (21 жовтня 1672 — 24 травня 1742) — Гетьман України (у вигнанні) в 1710-1742 роках.

(https://www.stone.co.ua/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload.wikimedia.org%2Fwikipedia%2Fuk%2F6%2F6c%2FOrlyk.jpg&hash=5ef10c71a9dba7dd76698b554ca13333)

Народився 21 (можливо 11) жовтня 1672 року в м. Косут Ошмянського повіту на Віленщині в сім'ї родовитої литовсько–чеської сім'ї. Батько Степан Орлик був військовим, який служив на боці польського короля, загинув на 51-у році життя під час польсько-турецької війни в битві під Хотином у грудні 1673 року. Матір – Ірина Орлик (з українського роду Малаховських), охрестила сина за православним обрядом (батько був католиком).

Пилип Орлик навчався у єзуїтському колегіумі у Вільні (Вільнюсі), а також у Києво-Могилянській колегії, яку закінчив в 1694 році. Навчався відмінно, проявив талант ораторства і поезії, цікавився філософією і літературою, добре володів українською, польською, церковнослов'янською, болгарською, сербською, латинською, італійською, німецькою, шведською, французькою, російською, старогрецькою, новогрецькою і ймовірно турецькою мовами.

Мазепінець та гетьман-спадкоємець

У 1698-1700 рр. Орлик служив консисторським писарем у канцелярії київського митрополита у Києві, потім у Полтавському полку, а потім став старшим військовим канцеляристом і регентом справами Генеральної військової канцелярії війська Запорізького. З 1702 (за іншими джерелами - з 1706) року — генеральний писар, і, як вважається, став найближчим помічником І. Мазепи. У 1708 році взяв участь у повстанні І. Мазепи проти Рос. імперії - Петра Першого і перейшов на бік Карла XII, 27 червня 1709 року (після Полтавської битви) емігрував в Османські володіння.

За І. Мазепою до Бендер пішли близько 50 провідних представників старшини, майже 500 козаків із Гетьманщини та понад 4 тис. запорожців. Ці «мазепинці», як їх часом називають історики, були першою українською політичною еміграцією. Вони і обирають 5 квітня 1710 р. (через півроку по смерті І. Мазепи) П. Орлика гетьманом України (у вигнанні). Обрання відбулося в присутності запорожців, генеральної старшини, козацтва а також турецького султана і шведського короля.

Крім Орлика кандидатами на гетьманську булаву були Войнаровський Андрій (близький родич Мазепи) та Горленко Дмитро (прилуцький полковник). Але цих людей на козацькій раді майже ніхто не підтримав. Сам Карло ХІІ спочатку прихильніше ставився до родича Мазепи Андрія Войнаровського, але потім підтримав Пилипа Орлика.

10 травня 1710 року Карл ХІІ підписав формальний диплом “Diploma assecuratium pro Duce et Exercitu Zaporovienski”, яким він затвердив П. Орлика гетьманом України.

Перша українська Конституція

Намагаючись завоювати собі підтримку, в 1710 р. П. Орлик складає (за деяким джерелами - схвалює) “Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького” (“Pacta et Constitutiones legum libertatumqe Exercitus Zaporoviensis”), укладає зі старшиною та запорожцями угоду - документ, який пізніше дістав назву Конституція Пилипа Орлика — так звана Бендерська конституція, яку вважають першою українською Конституцією. Нею він зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії у випадку, якщо він здобуде владу в Україні.

Створення цих документів вважається само по собі значною заслугою Пилипа Орлика в історії України.

Масонство та Пилип Орлик

За легендою, ідею майбутнього незалежного статусу України до обговорення на роботах європейських лож впровадив гетьманич Жорж (Грицько) Орлик, який на самому світанку франкмасонства у Франції (десь між 1723 і 1732 роками) був прийнятий до системи Регулярного Послуху у «шотландській обрядності». Саме там, у французьких ложах, в середовищі найвищої аристократії лотарінгських та орлеанських гербів, творилася велика європейська політика гламурного та піратського вісімнадцятого століття. Росія ж у ті часи була ворожою для правлячої французької верхівки східною імперією. Й залишалася такою за малим винятком ще більш як півтора століття, аж до 1891 року, коли цар Олександр ІІІ приїхав до Парижу робити Антанту.

Тому все, що могло послабити або ж уразити Росію, знаходило співчуття та позитивний відгук в салонах герцога Конті та графа Брол’ї. Саме ці верховні масони керували зовнішньою політикою королівства від імені Найхристияннішого монарха Людовіка П’ятнадцятого.

За матеріалами Вікіпедії - вільної енциклопедії
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: nothing від Січень 28, 2009, 01:47:58 pm
помню со школы преподаватели обращали мое внимание, что Конституция Орлика была написана до Конституции США...и что многие положения очень схожи...но тогда я не мог ответить для себя на этот вопрос...откуда эта схожесть...
теперь, зная, что Орлик был масоном, так же как и люди написавшие Конституцию США, могу для себя дополнить в голове этот пазл несколькими элементами  :) ...кроме того, это произошло на территории Франции, а известно, что контакт с этой страной сыграл решающую роль в формировании американского государства, даже статуя Свободы была привезена из Франции...да и вообще отцы-основатели явно вдохновлялись революцией во Франции...

возможно существуют некие подобные исследования? никто не встречал?

и еще вот интересный момент...есть предположение, что сын Полуботка встречался с сыном Орлика во Франции, пытаясь вернуть легендарный депозит отца в английском банке  :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: frankomason від Січень 28, 2009, 02:07:08 pm
До речі, один з аеропортів Парижа названий в його честь. Орлі.

Хоча є і такі дані: Аеропорт Орлі був названий на честь маршала Франції Григора Орлика - сина Пилипа Орлика.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: nothing від Січень 28, 2009, 02:16:17 pm
ничего себе...это исторический факт? имею ввиду официально?
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Человек від Січень 28, 2009, 02:31:11 pm
есть памятная монета
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: frankomason від Січень 28, 2009, 02:46:17 pm
ничего себе...это исторический факт? имею ввиду официально?

Яка з двох версій правильна? Мабуть друга версія.
А чи це офіційно  - точно не можу Вам сказати. Мабуть так.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Человек від Січень 29, 2009, 09:54:12 am
)))
они одинаковы
случайно вышло что 2 раза занеслись )))
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Веталь=>Каменяр від Січень 29, 2009, 06:27:41 pm
До речі, один з аеропортів Парижа названий в його честь. Орлі.
Розповсюджений міф, Гетьман не мав відношеня до аеропорту :) Аеропорт Орлі названий так з-за населеного пункта де він розташований, так само як і аеропорт Бориспіль :), або Шеремєтьєво...
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: frankomason від Січень 30, 2009, 12:50:42 pm
До речі, один з аеропортів Парижа названий в його честь. Орлі.
Розповсюджений міф, Гетьман не мав відношеня до аеропорту :) Аеропорт Орлі названий так з-за населеного пункта де він розташований, так само як і аеропорт Бориспіль :), або Шеремєтьєво...

Можливо і так. Нецікавився цим питанням дуже серйозно.
Та й кореспонденції не має цікавої з цього приводу.
Можливо щось порекомендуєте?  :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Человек від Січень 30, 2009, 02:36:53 pm
Ну тогда выходит район в его честь назвали
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Веталь=>Каменяр від Лютий 03, 2009, 12:11:02 am
Цитувати
Ну тогда выходит район в его честь назвали
Опять нет, населеный пункт Орли достаточно старый и назывался так ещё до рождения гетмана :)
Цитувати
Можливо щось порекомендуєте?
Ось біографія гетьмана   http://ukrfoto.net/people_74.html
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: frankomason від Лютий 03, 2009, 11:39:43 am
Цитувати
Ну тогда выходит район в его честь назвали
Опять нет, населеный пункт Орли достаточно старый и назывался так ещё до рождения гетмана :)
Цитувати
Можливо щось порекомендуєте?
Ось біографія гетьмана   http://ukrfoto.net/people_74.html

А про аеропорт якісь вичерпні дані є? Його історія.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Веталь=>Каменяр від Лютий 03, 2009, 08:57:07 pm
Етер Радіо "Свобода": 23 серпня 2005


"Нещодавно в паризькій Сорбоні Ірина Дмитришин захистила докторську дисертацію “Українська карта у французькій закордонній політиці: Орлики та козацька нація”. Щодо згаданої легенди, вона погоджується з професором історії, головою Об’єднання французів українського походження Жаком Шевченком: “Я абсолютно переконана, що немає прямого зв’язку. Я думаю, що йдеться просто про омонімію. Можливо, нам дуже б хотілося, щоб Орлі пішло від Орлика, але окрім схожості назви нічого спільного. Тому що, по-перше, Орлик у цих краях, де зараз знаходиться аеропорт Орлі навряд чи бував, він швидше жив у провінції Шампань. По-друге, якщо по-українськи звучить однаково Орлик і Орлі, то у французькому написанні орфографія зовсім інша. Такий, може, пікантний момент, який полягає у тому, що ми не єдині у тому, хто посилається на цю назву, бо так само росіяни стверджують, що Орлі походить від родини Орлових. Так що у цій діяльності ми не маємо виключну монополію”.

Попри цю легенду, каже викладач паризького Інституту східних мов, доктор наук Ірина Дмитришин, Григорій Орлик зробив надзвичайну кар’єру, з огляду на тодішню ієрархічність французького монархічного режиму. Він спілкувався з королем Франції, з його оточенням...."
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: frankomason від Лютий 04, 2009, 11:00:48 am
Тут все дуже заплутано. Ну добре, українська версія, російська версія. А що з цього приводу думають самі французи  - звідки назва? Я, наприклад, знаю, що Київ від Кия, а Чернівці від чорних мурів давніх укріплень, т. зв. "чорне місто".

Ось цікава стаття про Григора Орлика:
http://www.zn.ua/3000/3760/36651/ (http://www.zn.ua/3000/3760/36651/)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Веталь=>Каменяр від Лютий 06, 2009, 11:36:04 pm
Цитувати
А що з цього приводу думають самі французи  - звідки назва?
Напевно щось думають ці французи, але я, на жаль, не володію французькою, тому навряд чи надам Вам текст французькою.. вибачте :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Ioabert від Липень 02, 2009, 11:55:42 am
Чи не є Конституція Пилипа Орлика відображенням його світогляду, сформованого під впливом масонства?
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: da_vinchi7 від Вересень 25, 2009, 06:50:14 pm
В середині ХХ ст. виникла легенда про те, що міжнародний аеропорт «Орлі» збудовано на землях, які колись належали Г.Орлику, і що від його імені походить назва аеропорту (насправді назва «Орлі» походить ще з римських часів). Автором легенди був біограф Г.Орлика Ілько Борщак.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: vedmid від Листопад 17, 2009, 11:23:25 pm
На мою, думку, як науковця-правника, Шарль Луї Монтескє, якого безапеляційно вважають автором поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову, вкрав цю ідею у П.Орлика. Конституція Орлика чітко передбачала такий поділ ще за пів століття до виданя праці Монтескє. А зважаючи на близькі стосунки сімї Орлика до Франції гіпотетично можна припустити вірною таку версію. Хоча її треба ще доказувати. Переконаний така робота була б досить корисною для зміцнення іміджу нашої держави.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: nothing від Листопад 18, 2009, 01:30:33 am
тоже пришел к такому выводу (хотя по-моему нам еще в академии про это рассказывали преподаватели) :) правда лично я полагаю, что Орлик также позаимствовал эту идею у Братьев во Франции (вот это нам точно не рассказывали)
вот может Вам будет интересно - https://www.stone.co.ua/afisha/index.php?topic=188.0 (https://www.stone.co.ua/afisha/index.php?topic=188.0)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: vedmid від Листопад 19, 2009, 11:50:45 pm
Досить цікава думка. Переконаний, що багато того, що стало фундаментом відносин між людьми творилося за ширмою, за кулісами. Воно то й напевне правильно. Вся інформація не може бути доступною загалу, її просто більшість не зрозуміє, ще сам Христос повчав: "не кидайте діаманти під ноги свиням, бо вони й вас можуть розтоптати". Це абсолюьно не означає, що ми не повинні з повагою, а навіть з любовю ставитись до ближнього, просто для кожного є свій рубіж розвитку. І біда для тих, у кого це рубіж був високий,  а він його не досяг.
У цьому плані, хотів би зазначити, є частоково вина й церкви, адже як нас довго навчали, що ми раби божі. Як на мене це абсурд. Творець не міг з такою Великою любовю створити рабів ВІН створив своїх дітей. Ми є діти Божі, а це зовсім інший статус аніж раб. (Вибачте що відхилився від теми)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Веталь=>Каменяр від Листопад 20, 2009, 08:03:29 pm
Якщо взяти Біблію, то на мою думку (та не тільки  на мою), слово "раб" означає не "поневолений", а "робітник". Згадайте, перша людина - Адам, був саме робітником Господа, він прибирався в його саду. :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: zor-G від Листопад 20, 2009, 08:51:46 pm
На ваше міркування скажу я вам таке
якшо в душі людина раб, вона так і живе
коли в серединь вогонь ,вода це не зальє
І робітник і раб чи вільний вірішує сам це
І волею своєю зумій змінити все навкруг
і певен буть Що коло тебе є Барат твій і він тобі  є дру G ;)

(Вибачте що відхилився від теми) На поезію потяGнуло
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: vedmid від Листопад 23, 2009, 10:10:14 pm
Але Христос назвав нас саме дітьми божими! а не рабами
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: zor-G від Листопад 24, 2009, 11:14:56 pm
1-е Коринфянам, глава 14
20 Братия! не будьте дети умом: на злое будьте младенцы, а по уму будьте совершеннолетни. Не всім бути Рабами не всім бути царями. У кожного свій шлях
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: vedmid від Листопад 24, 2009, 11:51:46 pm
Даруйте, але такого послання не було, були два послання до Коринтян. І в тому, місці про яке Ви говорити мова йде про, цитую: "Браття, не будьте дітьми своїм розумом, будьте в лихому дітьми, а в розумі досконалими будьте!" і більше там нічого не має.
Ось декілька цитат, які підтверджують мою думку:
1. "І учні жахнулись від слів Його. А Ісус знов у відповідь каже до них: мої діти, як тяжко отим, хто надію кладе на багатство, увійти в Царство Боже!" (Гл.10 - 24 Євангіліє від Марка);
2. "Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків та каменуєш посланих до тебе! Скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли!" (Гл.23-37 Євангеліє від Матвія);
3. "І зрівняють з землею тебе, і поб'ють твої діти в тобі, і не позоставлять у тобі каменя на камені, бо не зрозуміло ти часу відвідин твоїх..." (Гл.19-44 Євангеліє від Луки)
4. "Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі.А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові, коли тільки разом із Ним ми терпимо, щоб разом із Ним і прославитись." (Послання св. Апостола Павла до Римлян Гл. 8-16,17)
5. "Ось утретє готовий прийти я до вас, і не буду для вас тягарем, не шукаю бо вашого я, тільки вас. Не діти повинні збирати маєток батькам, але дітям батьки." (друге послання до Коринтян Гл. 12-14)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: zor-G від Листопад 25, 2009, 12:45:05 am
 Можу сказати таке ,кожен шукає у своїх источниках .і додам ,що я не рахую всіх рабами і  не мені це вирішувати . я прстото Шукаю.............. ;)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Веталь=>Каменяр від Листопад 25, 2009, 08:52:42 pm
Але Христос назвав нас саме дітьми божими! а не рабами
Раби то у старомі завіті, а діти вже у новому :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Ioabert від Листопад 26, 2009, 07:17:24 pm
Даруйте, але такого послання не було, були два послання до Коринтян. І в тому, місці про яке Ви говорити мова йде про, цитую: "Браття, не будьте дітьми своїм розумом, будьте в лихому дітьми, а в розумі досконалими будьте!" і більше там нічого не має.
Ось декілька цитат, які підтверджують мою думку:
1. "І учні жахнулись від слів Його. А Ісус знов у відповідь каже до них: мої діти, як тяжко отим, хто надію кладе на багатство, увійти в Царство Боже!" (Гл.10 - 24 Євангіліє від Марка);
2. "Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків та каменуєш посланих до тебе! Скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли!" (Гл.23-37 Євангеліє від Матвія);
3. "І зрівняють з землею тебе, і поб'ють твої діти в тобі, і не позоставлять у тобі каменя на камені, бо не зрозуміло ти часу відвідин твоїх..." (Гл.19-44 Євангеліє від Луки)
4. "Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі.А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові, коли тільки разом із Ним ми терпимо, щоб разом із Ним і прославитись." (Послання св. Апостола Павла до Римлян Гл. 8-16,17)
5. "Ось утретє готовий прийти я до вас, і не буду для вас тягарем, не шукаю бо вашого я, тільки вас. Не діти повинні збирати маєток батькам, але дітям батьки." (друге послання до Коринтян Гл. 12-14)


Повністю з Вами згоден. Щодо Орлика-він, безумовно, був першим, хто поділив владу на 3 гілки. Про це ми з Оніщуком (міністр юстиції) одного разу під час круглого столу згадували. Але тут-інше питання. Якщо Україна-країна з найпершим досконалим Основним Законом держави, то... То з НЕРЕАЛІЗОВАНИМ, так як на практиці вона НІДЕ не була втілена. Це не змінює суті справи, адже те, про що говорите Ви-фактологія, я ж говорю про реалізацію.
Головне при таких дослідженнях-не дійти до абсурду. Я вчусь на історичному факультеті, тому іноді гидко слухати речі типу "трипільці-прямі нащадки українців"... :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Hiram=>churchill від Грудень 31, 2009, 01:15:11 pm
Без сумніву, П.Орлик перший,хто розробив дійсно ефективну модель державного управління, з усіма важелями, і противагами!
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Степан від Грудень 31, 2009, 02:17:37 pm
http://www.nbuv.gov.ua/articles/history/1710cnst.htm  (http://www.nbuv.gov.ua/articles/history/1710cnst.htm)
Тут можна почитати Конституцію Пилипа Орлика і переглянути фотокопії.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Hiram=>churchill від Грудень 31, 2009, 04:11:23 pm
Дякую дуже!
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Степан від Грудень 31, 2009, 10:19:47 pm
Завжди радий допомогти! :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Анна від Травень 16, 2010, 09:39:55 pm
Я вважаю, що Пилип Орлик, був вельми освіченою людиною..,
навчався в різних установах, подорожував по всій Європі...
Тож перед тим, як поділити владу на 3 гілки ,він зважив всі "за" і "проти",
добре обдивився політичне становище інших країн,
тоді взявся своїми руками за владу і своїм розумом поділив владу на 3 гілки,
що сприяло розквіту влади на українській землі.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Странник від Травень 17, 2010, 01:26:13 am
Пилип Орлик его отец  а так же Марко Поло и другие совершенные принадлежали к более древней организации чем масоны.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Анна від Травень 17, 2010, 10:59:58 am
Яка організація?.
Суфізм?
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Веталь=>Каменяр від Травень 17, 2010, 07:50:25 pm
Пилип Орлик его отец  а так же Марко Поло и другие совершенные принадлежали к более древней организации чем масоны.
Орлик и Поло были совершенные? В чём?
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Patronum від Травень 17, 2010, 09:55:22 pm
І що це за організація така?
Якщо чесно, навіть не чув щоб хтось пов'язував Пилипа Орлика і Марко Поло, до цього моменту...
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Hiram=>churchill від Травень 28, 2010, 03:18:57 pm
Мені теж цікаво, може це знову якесь братство Лицарів Світла?
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: Степан від Червень 20, 2010, 07:54:53 pm
Пилип Орлик его отец  а так же Марко Поло и другие совершенные принадлежали к более древней организации чем масоны.
??? ??? ???
Давайте грузіть нас тепер якимось фактами
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: pride від Травень 23, 2017, 08:36:55 pm
Пилип Орлик відомий як автор ХАЗАРСЬКОГО МІФУ, йому приписують казаки - то Хазари. Як ви вважаєте, це так? Козаки прямі нащадки Хазарського каганату? Навіщо масону було робити це?
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: SVK від Травень 23, 2017, 09:17:51 pm
Хазак, кстати на ихнем, сильный :)
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: pride від Травень 23, 2017, 09:30:39 pm
Хазак, кстати на ихнем, сильный :)

Ви натякаєтє, що казаки - то були найомники евреів Речі Посполитої та Російскої імперії? Приватна армія?
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: SVK від Травень 23, 2017, 09:46:48 pm
Хазак, кстати на ихнем, сильный :)

Ви натякаєтє, що казаки - то були найомники евреів Речі Посполитої та Російскої імперії? Приватна армія?

Есть мнение, что это потомки из хазарских семей где родители исповедовали разные религии... Их за это выселили на северные окраины Каганата.
Назва: Re: ПИЛИП ОРЛИК
Відправлено: pride від Травень 23, 2017, 09:55:06 pm
Хазак, кстати на ихнем, сильный :)

Ви натякаєтє, що казаки - то були найомники евреів Речі Посполитої та Російскої імперії? Приватна армія?

Есть мнение, что это потомки из хазарских семей где родители исповедовали разные религии... Их за это выселили на северные окраины Каганата.

Більше схоже що це місцевість, куди йшли всі біглі селяне, злодії, анархісти - на кордоні декількой імперій. Тому що на час заснування козацства, Хазарського каганату не було вже декілька сторіч!! Але було безліч євреів.