Офіційний форум Великої Ложі України

Вільний муляр => Історія вільного мулярства => Тема розпочата: Vest від Листопад 17, 2014, 06:20:53 pm

Назва: Черняхів - таємна столиця масонів?
Відправлено: Vest від Листопад 17, 2014, 06:20:53 pm
Сьогодні випадково натрапив на статтю. Чи міг би хтось прокоментувати, чи ця інформація відповідає дійсності.

ЧЕРНЯХІВ (Житомирська область) - ТАЄМНА СТОЛИЦЯ МАСОНІВ?
У березні 1825 року в Черняхів почали з'їжджатися у великій кількості армійські офіцери, до яких приєднувалися якісь цивільні молоді люди. Цей факт пройшов повз шукачів таємної поліції, оскільки село перебувало в досить глухому місці, удалині від основних шляхів. Можна сказати, що влада "прошляпила" досить знаменну історичну подію, а саме: з'їзд "Суспільства об'єднаних слов'ян", що має саме пряме відношення до декабристського руху. Є версія, що саме в Черняхові побачила світ "Конституція", написана одним з декабристських вождів Павлом Пестелем, що тоді був командиром Чернігівського полку.
Цікаво, що в січні 1826 року в Черняхові під час обшуку в місцевого жителя Петра Тимофіїнка, вільного селянина, що був не писемним, але статку якого міг позаздрити будь-який поміщик ("куркуля", можна сказати), поліція знайшла книгу російською мовою, що називалася... "Конституція Американських Сполучених Штатів"! Поліції вдалося вирахувати, що саме в будинку Тимофіїнка рік назад і відбувався з'їзд "Братерства об'єднаних слов'ян". Мовляв, це вони залишили американську конституцію - так виправдувався селянин. Згодом селянина обвинуватили в причетності до... масонської ложі "Брати Хирама" (практично всіх декабристів згодом обвинуватили в масонстві) і запроторили на сибірську каторгу за "вільнодумство". У будинку Тимофіїнка, у підвалі, була виявлена кімната, стіни якої були розмальовані якимись незрозумілими символами, і поліція зробила висновок, що саме в ній і відбувалися зборів членів масонської ложі.
Саме цікаве, що зв'язки Черняхова з "світовим масонством" не переривалися навіть в "темні" тридцяті роки минулого століття - якщо вірити кримінальним справам того часу, які "клепались" самі знаєте як.
В 1937 році НКВС "вирахувало" у Черняхові (це в селищі із трьома тисячами населення!) цілу "філію масонської ложі "Смарагдове братерство", що (цитуємо кримінальну справу) "ставив метою скинення Радянської влади шляхом впровадження своїх людей у радянський партійний і державний апарат. Арештовані жителі Черняхова Ровнейко, Алексіюк і Панченко зізналися, що регулярно читали антирадянську літературу масонської спрямованості й агітували місцеве населення скинути Радянську владу, яку хотіли замінити державним устроєм США...". Протоколи допитів черняхівских "масонів" написані рукою слідчого, а в графі, де повинна стояти підпис арештованого, що ознайомився з написаним, у всіх трьох протоколах коштує хрестик, що вказує на неграмотність допитуваних. Тому й дивно, як арештовані Ровнейко, Алексіюк і Панченко могли читати масонську літературу. Цілком можливо, це всього лише чергова "справа" НКВС, що виконувало план по "ворогах народу". Слідчий, мабуть,був інформований про те, що в XIX столітті в Черняхові існувала масонська ложа, і на цій основі вирішив сфабрикувати справу.


Маю два запитання:
1) Чи дійсно філія ложі "Смарагдове братерство" була у Черняхові?
2) І яка масоньска ложа існувала у Черняхові в ХІХ столістті?

Якщо хтось має якусь інформацію прошу поділитись.
Назва: Re: Черняхів - таємна столиця масонів?
Відправлено: Vest від Листопад 18, 2014, 07:19:12 pm
Якщо маєте інформацію, можете відправити її в особисті повідомлення. Буду вдячний.