Автор Тема: Деїзм та масонство  (Прочитано 1228 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ekolog

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 1
  • Ekolog has no influence.
Re: Деїзм та масонство
« Reply #15 : Червень 05, 2018, 03:11:49 pm »
— Акиме Григоровичу, дозвольте відверто запитати: чув, що ви віддаєте перевагу старій вірі предків?
— І так, і ні. Ні: бо я, як і ти, — шукач істини. Тому я віддаю перевагу не сліпій вірі, а знанням про Істину. Так: бо її треба шукати швидше в знаннях предків, ніж в сучасних церковних постулатах.
— Навряд чи ви заперечуватимете істину про необхідність дотримання десяти заповідей Господніх, які є наріжним каменем усього християнського вчення?
— Я не можу заперечувати очевидного. Я лише можу заперечити їх виключну приналежність християнству. Істина належить не окремій релігії, а всьому людству. Основні заповіді життя виписані в різних релігіях і звучать в різних частинах землі різними мовами... Я — проти церковних політиків. Це вони, вибудувавши штатну ієрархію влади, вносять у свідомість людей спотворені знання про єдиного Бога.
— Вибачте, але хіба численні язичницькі боги не були першою ієрархічною системою, яка заперечувала саму ідею єдності Бога?
— Природа — єдине боже тіло. Язичницькі боги — образи різних його частин. Як можуть ворогувати між собою твоя права та ліва рука? Білобог та Чорнобог язичників не ворогували між собою. Вклоняючись багатьом богам, наші предки не розділяли їх на «поганих» та «хороших». Тому язичницьке розуміння єдиної сутності божественної природи набагато ближче до Істини, ніж те, що знає про це сучасний, розколений навпіл світ.
— То яка ж вина у цьому розколі найбільших світових релігій? Які вчать головному об’єднавчому принципу: «Бог — це любов»?
— Винні не релігії, а їх ідеологи.
— Хіба це не одне й те ж?
— Ні. Хранителі істинних знань — релігії, що оБОЖнюють природу. Які не відділяють Бога від Людини та самої природи. Ідеологи від церкви — носії свідомо спотворених знань. Приватизувавши право на Істину, люди в рясах дістали виключне право трактувати незаперечні зразки істинних знань — святі письмена.
— І що в цьому поганого?
— Тільки те, що, виголошуючи безсмертні заповіді любові, милосердя та смирення, вони продовжують розказувати нам, м’яко кажучи, неправду про Бога та світ. Перетворили послання Істини на біблійні міфи. Мало того, ці міфи закладені в основу самої церковної ідеології... ( Ю.Чумак «Дарунок цариці Древи»)

deist

• Місцевий
  • Reputation Power: 0
  • deist has no influence.
« Reply #16 : Червень 09, 2018, 05:14:07 pm »
Схоже вперше на цьому форумі я перестав розуміти те що пишуть масони. Поясніть мені будьласка непросвітленому як взагалі може існувати будь-яка релігія без віри?
Послання Апостола Павла до Євреїв: «А віра то підстава сподіваного, доказ небаченого»
Так от просте питання, хто бачив чи чув те про що написано в текстах?  Текст без віри в нього це вже не релігія, а казка або оповідання.
---------
Ekolog, а от Вас навпаки розумію. Браво.

Lucem

• Lodge «Golden Acacia» No.4
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 2
  • Lucem has no influence.
« Reply #17 : Червень 09, 2018, 10:17:24 pm »
Схоже вперше на цьому форумі я перестав розуміти те що пишуть масони. Поясніть мені будьласка непросвітленому як взагалі може існувати будь-яка релігія без віри?
Послання Апостола Павла до Євреїв: «А віра то підстава сподіваного, доказ небаченого»
Так от просте питання, хто бачив чи чув те про що написано в текстах?  Текст без віри в нього це вже не релігія, а казка або оповідання.
---------
Кто вам сказал, что религия может существовать без веры?
Давайте вместе разберем этот вопрос, первое, что для Вас есть Вера? и второе, что есть, для Вас, религия?

deist

• Місцевий
« Reply #18 : Червень 09, 2018, 11:44:21 pm »
Кто вам сказал, что религия может существовать без веры?
Давайте вместе разберем этот вопрос, первое, что для Вас есть Вера? и второе, что есть, для Вас, религия?
Ну давайте розберемось.
Разные вещи - религия и вера.
Чомусь завжди вважав, що християнство і віра це одне ціле.
Ви не првильно вважали.
Отже на мою думку що християнство(або ж будь-яка з масових релігій) і віра це одне ціле, я отримав конкретні відповіді, які вказували на те, що я помиляюсь.  Цікава ситуація виходить, якщо релігія і віра не взаємоповязані, то що таке взагалі  релігія?
Стосовно віри.
Віра - це сприйняття реальності через інформацію яку не можна перевірити.
Знання - це сприйняття реальності через перевірену інформацію.
Релігія - це інтерпретація окремих людей(в міру своєї освіченості) про світобудову, певні природні явища, історичні події і т.д. у яку повірили інші люди. Релігія = влада. Але час від часу  появляються люди, які ставлять під сумнів те у що вже повірили маси людей. Приклад Коперника, Бруно, Галілея, Ломоносова і багатьох інших це яскрава ілюстрація боротьби чистого розуму за правду і істину. 
І я вважаю, що якщо вже ми тут зібрались шукати істину, то її треба шукати з розумом який відкритий до знань, не замутненим віруванням у різні релігії, адже ці релігії складались такими ж людьми яким властиво помилятись.
« Останнє редагування: Червень 09, 2018, 11:47:17 pm від deist »

BenedictXVI

• Брати мулярі
  • Допитливий
  • BenedictXVI has no influence.
  • ДЛ "Паломники до країни Сходу" №17
« Reply #19 : Червень 10, 2018, 08:45:17 am »
Deist, религия это творение рук человеческих, свод правил и постановлений выполняя которые человек якобы может "заработать" себе место в раю, некоторые (знаю их лично) ходят в церковь минимум один раз в неделю, соблюдают посты и праздники, но при этом не читали даже нового завета, не говоря уже о Библии в целом, они верят в слова священника, но не в Бога и его слово (под словом я имею ввиду Библию).  Религия это свод правил, постановлений которые выполняет человек автоматически не задумываясь над ними. Вера согласно Библии это осуществление ожидаемого и уверенность в невидимом (Евреям 11:1). Как много религиозных людей ожидают второго пришествия и осуществляют (приближают) его приход?  Как много религиозных людей уверены в существовании духовного мира, не на словах, а на делах? Иаков писал: "Ибо, как тело без духа мертво, так и вера без дел мертва", если человек не выполняет то что написано в Библии значит он не верует, а делает вид, т.е. не верующий, а религиозный.
Для простоты, религия и вера имеют столько же общего сколько живая корова с плюшевой  :D :D :D.
Надеюсь я смог ответить на Ваш вопрос?
Если, что-то не понятно пишите.

Lucem

• Administrator
  • Старійшина
« Reply #20 : Червень 10, 2018, 11:07:06 am »

Отже на мою думку що християнство(або ж будь-яка з масових релігій) і віра це одне ціле, я отримав конкретні відповіді, які вказували на те, що я помиляюсь.  Цікава ситуація виходить, якщо релігія і віра не взаємоповязані, то що таке взагалі  релСтосовно віри.
Віра - це сприйняття реальності через інформацію яку не можна перевірити.
Знання - це сприйняття реальності через перевірену інформацію.ігія?

Релігія - це інтерпретація окремих людей(в міру своєї освіченості) про світобудову, певні природні явища, історичні події і т.д. у яку повірили інші люди. Релігія = влада. Але час від часу  появляються люди, які ставлять під сумнів те у що вже повірили маси людей. Приклад Коперника, Бруно, Галілея, Ломоносова і багатьох інших це яскрава ілюстрація боротьби чистого розуму за правду і істину. 
І я вважаю, що якщо вже ми тут зібрались шукати істину, то її треба шукати з розумом який відкритий до знань, не замутненим віруванням у різні релігії, адже ці релігії складались такими ж людьми яким властиво помилятись.

Вы пишите, что это одно целое, но где же тогда слово Вера в понятии Религии?

Скажу, что я думаю на этот счет.
Религия - это учение, основанное на Вере, со своим сводом правил, ограничениями, понятиями и многим другим... Все это присуще материальному миру и не лишено недостатков не стану вдаваться в тонкости.
Вера, является для меня состоянием внутреннего (духовного) понимания Бога. Без условно, сформированного на основе религии, религий.

Я считаю, что религия, как школа, необходима для формирования базиса понимания Бога, и духовного становления молодого и не окрепшего разума, а тот для кого не достаточно религиозных знаний, тот движется дальше "за новые горизонты" знаний. И как я писал выше, дело в человеке, кто довольствуется Библией, Торой, Караном, а кто-то идет дальше и видит больше. (ну или меньше, это уж зависит от каждого)

deist

• Місцевий
« Reply #21 : Червень 11, 2018, 05:44:41 pm »
 Дякую за Ваші відповіді, але схоже кожен залишиться при своїй думці:-)
Доречі цікаво синонімом якого слова є віра?

Lucem

• Administrator
  • Старійшина
« Reply #22 : Червень 11, 2018, 07:02:16 pm »
;) пожалуйста

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • W. Ulf has no influence.
« Reply #23 : Червень 11, 2018, 08:13:05 pm »
---------
Здається мені, плутанина вийшла через різні сенси, які об'єднує термін "релігія".

Якщо розглядати релігію, як систему відносин людини з Богом, то вона не може існувати без віри.
Якщо брати ту частину релігії, яка називається релігійним культом, чи таку структурну частину релігії, як релігійна ієрархія, то вони цілком можуть існувати без віри.

В той же час, віра має декілька аспектів, зокрема такі як гносеологічний (прийняття як істинної тези, не доведеної з достовірністю або принципово недоказової), психологічний (усвідомлення і переживання змісту даної тези в якості цінності, рішучість дотримуватися її всупереч життєвим обставинам і сумнівам, яка виступає глибоким мотиваційним чинником особистої життєвої стратегії - аж до самозречення: "вірю" як "вірую") і релігійний (при віднесенні змісту об'єкту віри до сфери надприродного). Отже віра може і не мати релігійного аспекту.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

Leonid

• Старійшина
  • Leonid has no influence.
    • Теософское движение на Днепропетровщине
« Reply #24 : Червень 12, 2018, 12:00:49 pm »

Синонимом слова "вера" будет слово "сомнение".
Но это не относится к обсуждаемой теме, где религия и вера - разные понятия.

Верить в Бога/Творца - значит допускать его существование вслепую, не имея личных убеждений, или хотя бы логических доказательств, где-то в глубине души допуская сомнения в Его существовании.

Быть уверенным/убежденным в существовании Бога/Творца - это уже твердая вера, граничащая со знанием.

Знать, что Бог/Творец есть - не допускать ни малейших сомнений, имея какой-то личный "мистический" опыт, или собственные логические выводы, или подсознательное чутье.

Только нужно оговаривать все термины заранее, т.к. Бог и Творец - не всегда одно и то же.

ИМХО
Sun is always rise!

GoodGuy

• Місцевий
  • GoodGuy has no influence.
« Reply #25 : Червень 12, 2018, 08:50:45 pm »

Можливо я вам допоможу розібратись... так як щось схоже було в мене з думками...

насправді, багато питань відпадуть, якщо ви будете дізнаватись нової "істинної" інформаціі. (мені важко пояснити, що значить істинна інформація - це можна відчути, але я не впевнений що всім)

Отже, як роблю я. Я являюсь православним християнином від народження з одного боку. З іншого боку я шукаю істину - аналізую нову інформацію. я відкритий до нових знань - це вважаю найважливішим. я багато читаю і намаюсь по мірі можливості перевіряти отримані знання на практиці.  Зазначу, що якби я ділився своїми знаннями з іншими християнами, то наврядчи мене зрозуміли б і наврядчи сприймали мене християнином.

В вашому випадку, я б порекомендував вам ознайомитись з таким поняттям - як эгрегори або маятники. вловити одрузу суть не так легко, тому можете просшухати курс трансерфингу -

Любовь к истине есть прирожденная любовь к добру, она восстанавливает в нем подобие Божие.

...и укажет она направление, коли сложите воедино частицы рассеянные вокруг вас, кои кроются под невежеством. Ибо каждая отдельная часть, то есть часть того что ищите...

deist

• Місцевий
« Reply #26 : Червень 15, 2018, 10:40:32 am »

Здається мені, плутанина вийшла через різні сенси, які об'єднує термін "релігія".

Якщо розглядати релігію, як систему відносин людини з Богом, то вона не може існувати без віри.
Якщо брати ту частину релігії, яка називається релігійним культом, чи таку структурну частину релігії, як релігійна ієрархія, то вони цілком можуть існувати без віри.

Здається Ви праві. Всі були праві, але кожен з своєї сторони. Дякую, що допомогли зрозуміти.

AlbertP

• Допитливий
  • **
  • AlbertP has no influence.
« Reply #27 : Липень 19, 2018, 07:35:08 pm »
Віра у Бога чи Великого Архітектора Всесвіту є обов'язковою для вступу до Братства, але це не є запорукою прийняття.

Lucem

• Administrator
  • Старійшина
« Reply #28 : Липень 19, 2018, 10:17:31 pm »
Віра у Бога чи Великого Архітектора Всесвіту є обов'язковою для вступу до Братства, але це не є запорукою прийняття.
ВАВ прежде всего масонский символ, как профан может верить в символ? Никто не требует от профана верить в ВАВ, это глупо! Вера в Бога обязательна.

Denor

• Допитливий
  • **
  • Denor has no influence.
« Reply #29 : Липень 20, 2018, 11:36:54 am »
ВАВ прежде всего масонский символ, как профан может верить в символ? Никто не требует от профана верить в ВАВ, это глупо! Вера в Бога обязательна.

Мене завжди розділяють сумніви. Я відчуваю, що хочу вступити в орден, тому що думаю, що це могло б сприяти мому духовному розвитку і справжньому шляху, цінностям в житті. Але проблема полягає в тому, що я відчуваю вищу природу в собі і тягнусь до неї, відчуваю наскільки це тісно пов*язане з любов*ю і радістю в свому первинному вигляді, хоча я і не прошу ні про яку допомогу в Бога чи вищих сил. Тобто я для себе усвідомлюю вищу реальність, але я не покладаю це на плечі когось ,хто навіть виглядає як я, хоча він поза межами матерії. Я веду до того, що я не атеїст і щиро прагну до вищого, яке мені ,здається, можна усвідомити через роботу над собою, але і є відчуття ніби попри все це я був би обманщиком в масонстві, хоча ми ,можливо, тягнулись би до одної мети. Якщо це так, то допоможіть розібратись , будь ласка.

П.С. можливо це не дуже по темі, вибачте