Офіційний форум Великої Ложі України

Вільний муляр => Філософія та світогляд => Тема розпочата: Назар від Листопад 06, 2016, 12:34:00 pm

Назва: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 06, 2016, 12:34:00 pm
Хочу одразу подякувати усім хто буде брати участь у обговоренні даної теми, оскільки читати прийдеться багато, та і супоовідно я надіюсь що для оприділення власного,я буду мати змогу ознайомитись.із вашими прикладами та світоглядом.

Отже почну.  Мені 21, на данний момент вчусь та працюю за сумісництвом. Близько 6,місяців назад стикнувся з проблемою панічних атак зранку, викликаних як я зрозумів подальшою своєю карєрою  та призначенням у цьому світі. Суть у тому що на данному.періоді життя я уявлення немаю чого конкретно хочу від життя,  іде безкінечний пошук себе та заняття якому я готовий присвятити себе . До якогось періоду все було добре, нахлинуло це зненацька, і ніяк не може залишити мене в спокої. За пару місяців я.закінчу інститут, і чим ближче іде докінця навчання ябільше починаю усвідомлювати що я вибрав не той заклад, не ту просесію (оскільки коли поступав не задумувався всерйоз про подальше життя та зайнятість, поступив куди брали) Але намагаючись обрати новий шлях, у силу своїх можливостей я падаю у ступор при виборі подальшої дороги, багато варіантів, мінімальне бажання але конкретики немає, я неможу змиритись із тим що я оберу роботу та на протязі 40, років буду робити однотипну роботу,яка є по суті великою рутиною, тому оприділити із запропонованого мені зараз, вкрай важко. У житті.я ціную спокій, хоть попри те досить таки непосидючий, і цілі у мене постійно міняються (через от такий образ життя я неможу конкретизувати свою енергію і добитись однієї  конкретної цілі) Намагався розставити конкретні бажання, і от що з того вийшло:
Хочеться чогось добитись у житті, небути лінійною особою яка все життя працює на когось.
Хочеться знайти те заняття яке приноситиме задоволення та можливо і буде моїм заробітком.
Хочеться фінансової незалежності ,або стати на ноги по іншому, щоб мати можливість створити сімю та підтримувати рідних.(розглядаю багато варіантів заробітку, але кожен потребує розвитку ,оскільки неможливо тягнути декілька одразу, тим самим стою на місці- неможу оприділитися що буде краще)
Хочеться щось залишити після себе у тому світі, допомагати нужденним,(це у міру своїх можливостей роблю)
Ну а інколи мені.здається що це все лиш та людська суета. Та інколи  так і хочеться взнати сенс того всього, для чого ми того всього добиваємось що то дасть, але без того теж себе не дуже повноцінно почуваю(Думка що інші можуть і я теж, інколи мотивує).

Як у вас складався той вибір та дорога? Щось можливо порадите, дасте копня для руху, чи хотя б  допоможете розставити пріоритети та зрозуміти себе. Зараз після закінчення інституту, чекає армія,або можливість поїхати закордон, я неможу оприділитись тут у своїх діях, що робити далі, та і попросити поради теж немає у кого. Ця вся.каша у голові ніяк негодна дати мені спокій, та я розумію, доти поки я її не ковтну, то спокою так і небуде.
Дякую вам за увагу, з повагою Назар.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Каменяр від Листопад 06, 2016, 01:04:48 pm
Панічна атака -- це медичний термін з психіатрії. Вам хтось поставив діагноз, Ви ходили до лікаря? Чи все ж таки ми маємо справу зі звичайними людськими страхами?
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 06, 2016, 01:05:59 pm
Ще зроблю доповнення. Також повпливало те що появились стосунки, появилась відповідальність, яка потребує впевненості сьогодні і завтра. Але виходячи з того що я ледве себе утримою на зарплату, наганяє в.жах, не говорячи про квартиру та ще когось. І це також по своїй мірі стало рушієм, яке.вбило мені в голову що потрібно реалізувати себе. Але от у чому хто зна.  Вибір великий, потреб у конкретних зайнятостях теж вистарчає, а от часу попри це все на освоєння стало невисттарчає. Я почав жаліти за проппущену можливість навчатись чомусь корисному у період школи, колледжу та інституту, а коли зрозумів то відповідальність у дорослому житті відняла.більшу частину часу, а той мінімум незнаю чому присвятити(а так колись хотів бути дорослим :( ).
Також замітив по собі що у більшості випадків почали керувати мною ті фінансові потреби, я таким колись не був, але зараз чомусь таким став. Викликає когітивний дисонанс це все. Не хочеться змолоду керуватись фінансовою складовою, але розумію що без цього теж ніяк, і мораль підтримувати хочеться, але як замітив люди із фінансами часто про неї забувають. Хоть і  є і такі які в гармонії між тими двома світами. Це непевне ті із яких я хочу  брати приклад. Але в оточенні таких поки що немає.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 06, 2016, 01:09:50 pm
Був, панічні атаки були спершу, прописали  заспокійливі, тихікардія.пройшла, атаки пропали, але першопричини ( страх) залишились. Таких як панічних атак зараз.немає (лікар сказав.що у підростаючих таке буває) але причина їхня -пошук себе, залишилась. От і мене той осадок і гризе-"знайти себе" З лікарем, не вирішц данногл роду запитання. Зараз я це все спокійно сприймаю, та у спокої намагаюсь знайти вирішення.
Але без сторонньої домомоги наразі несправляюсь. Тому і вирішив написати сюди і почути думку мудрих людей, які досягли чогось у плані саморозвитку.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Каменяр від Листопад 06, 2016, 01:17:45 pm
Тобто ми маємо справу не з психічними розладами, а всього лише зі страхом перед майбутнім. То я Вас заспокою, Назаре, це природньо. Не Ви один такий. Кожна людина має свої страхи, і я також. Так що не парся. Живи  в своє задоволення. Приходь до нас на зустрч, ми навчимо як ;).
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 06, 2016, 01:36:35 pm
Так це сильно накручені страхи. У більшості випадках я контролюю ситуацію, а тут почалось..:) Ситупція де я незнаходжу виходу, принаймі поки що.
А можна конкретніше,про саме зустріч? Якщо ця зустріч повязана із ложею, то думаю мені туди вхід закритий, оскільки я неявляюсь членом ордену.(Враховуючи закритий тип)А що до того щоб подати заявку на членство, то я ще не достатньо обізнаний у масонській темі, тому ще рано.
Якщо хіба зустріч відкритого типу, то тоді так, я б із великим задоволенням відвідав Львів, та взяв участь у щустрічі
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Ashlar від Листопад 06, 2016, 03:44:34 pm
Назаре, йдеться про цю зустріч http://www.stone.co.ua/index.php?topic=155.msg34516;topicseen#msg34516
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 06, 2016, 04:02:34 pm
Перепрошую, зрозумів)
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Cognosce від Листопад 06, 2016, 06:06:35 pm
Приветствую :)

Переходный момент приближается. Очень взрослые мысли Вас посещают. Я, помню, не парился. Плыл по течению. Забивал на ответственность.

Стремление получить многое ведёт к заблуждениям - возможно, уместная строчка.

В древности говорили : "Ущербное становится совершенным, кривое – прямым, пустое – наполненным, ветхое сменяется новым; стремясь к малому, достигаешь многого; стремление получить многое ведет к заблуждениям". Поэтому совершенномудрый внемлет этому поучению, коему необходимо следовать в поднебесной. Совершенномудрый исходит не только из того, что сам видит, поэтому может видеть ясно; он не считает правым только себя, поэтому может обладать истиной; он не прославляет себя, поэтому имеет заслуженную славу; он не возвышает себя, поэтому он старший среди других. Он ничему не противоборствует, поэтому он непобедим в Поднебесной.
Слова древних : "Ущербное становится совершенным..." – разве это пустые слова? Они действительно указывают человеку путь к истинному совершенству.
Лао Цзы

Мне редко удаётся не стремиться к многому. Редко удаётся увидить что меня пугает неизвестность и успокоиться.

Я хочу покоя и стабильности. Покоя нет в природе мне кажется.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: flying lotus від Листопад 06, 2016, 06:51:21 pm
Не похоже на панические атаки, судя по описанию.
Это называется взрослая жизнь. Добро пожаловать  :D
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Євген zv від Листопад 06, 2016, 10:28:24 pm
Мій сенсей айкідо говорив,перше що потрібно зробити для вирішення проблеми, це зняти важливість проблемми. Тобто прибрати емоції, і вільно мислити. А так да, я теж почав задумуватися про життя в досить ранньому періоді, в років так 13-15. Зараз я відчуваю не страх, те що в мене не вистачить сил реалізувати задумане, але попри все я рухаюсь. Не має значення з якої глибини Ви глянули вгору, головне лізти, дертись, повсти, бігти вверх. Ви вже на пів дорозі до цілі, коли зрозуміли що в халепі. А так то правда, що "Ущербное становится совершенным", є пісня така в групи Арія "Путь наверх" а там слова -

Эй жители неба, кто на дне еще не был
 Не пройдя преисподни вам не выстроить рай
Эй жители дна, гром смеется над вами
Чтоб быть с ним на равных
 Есть один путь наверх.

 І якби Вас доля не била, то може Ви і не проснулись. А так це чудо, дар долі. І як співаєтьсяу пісні «У природы нет плохой погоды»

У природы нет плохой погоды
Каждая погода благодать
Дождь ли снег любое время года
Надо благодарно принимать

Тому, зі страхом, Ви переборщили. А що до вибору роду діяльності, то потрібно зазирнути собі в дущу, і спитати себе,- чого я хочу і як я це можу досягти, що мені для цього знадобиться. Може бути така ціль, яка може бути гармонійна з Вашим характером, можливо у Вас буде декілька професій, можливо в різних країнах, можливо Ви повінні пройти якийсь заковиристий шлях щоб в майбутнюму це вилилось в щось грандіозне.

Люди і після 60-70 років починали все з початку, та доходили до поставлених цілей, тому у Вас є ще час.
Поки не спробуєш не дізнаєшся, як воно є насправді
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Cognosce від Листопад 06, 2016, 11:44:14 pm
Возможно перекликается с каким-то аспектом Вашей темы.

Если речь не о призваниях типа доктор, полицейский, учёный, актёр, то есть альтернативное мнение. Не знаю, на сколько оно будет близко Вам. Я не полностью с ним согласен:

Старые профессии умирают. Новые появляются слишком быстро для того, чтоб выбрать на всю жизнь. Раньше спрашивали: "Кем ты хочешь стать?". Пришло время спрашивать: "С чего ты хочешь начать?"

Развитие и рост часто сопровождаются сменой рода деятельности и профессии.

Что думаете?


Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 07, 2016, 08:59:36 am
Що до цитати про професії тут згідний,час іі дійсно пішов такий що зараз актуально міняти професії та.життєвий шлях. Світ добряче.міняється, і мені здається що зараз найбільш хороша характеристика длЯ людини, це - здатнішть швидко підлаштлвуватись. Люди ж старішої закалки, по старих принципах стараються бути на одному місці. Це встиг замітити навіть по своїх батьках, та загальних знайомих хто старший (30+) ,важко даються їм зміни, хотя питання.по більшій мірі індивідуального характеру, не можу сказати що всі діють таким чином. Є і такі хто  за тамтих часів завжди кудись рухався та щось міняв. Проблемою "нинішніх" мені здається є відчуття в них того що їм весь світ винен. Вони втратили здатність до адаптації із підлітка в доросле життя, вони мають багато чого і доросле життя їм незавжди дає те що хочуть, а хочуть все і зразу. Тому і.є та непостійність у пошуках вхопити свій.кусок пирога (хотя знову ж таки сугубо індивідуально, але у більшості вона так здається)
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: benedict16 від Листопад 07, 2016, 09:23:51 am
Ответ на первый пост.
Назар, я уверен, что жизнь не сделает Вам такого подарка как работа на одном месте, вне зависимости от ваших желаний уверен вы поменяете множество рабочих мест, в т.ч. по разным профессиям.
На мой взгляд единственное, что может оставить человек после себя это его потомство, поскольку после смерти человека "дело его жизни" переходит в собственность другого человека или становиться достоянием общества и уже не ассоциируется с ним...
Что касается поисков себя и своего места в обществе, то это (как я думаю) занимает всю жизнь, вне зависимости от возраста и только по истечении времени человек может понять был он на своем месте или нет, относительно своего места сегодня или в будущем это очень сложно и скорее относиться к людям которые на самом деле познали свою сущность.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 07, 2016, 01:45:06 pm
Що до питання про життєвий шлях, то тут все набагато запутаніше. Навіть теерностий шлях потрібно вибрати, якось до нього прийти. Кожен шлях потребує рішучості на нього стати, але не у кожного є  сміливість кардинально щось змінити. У мому випадку, я керуюсь стереотипним шояхом "стабільност", яке підсилювало виховання у сімї. "Знайди роботу, та стабільно працюй" доходячи до чогось нового, "Та навіщо тобі то потрібно, а якщо.."(ну і в тому дусі) А сам же ж я нехочу так провести своє життя, а так як конкретних бажань немає, тому і виник страх перед майбутнім, який базується на старій закалці. Вельми важко переломати мислення із негативного на позитивне. От і це недає спокою.
Вдячний вам за відповіді, та за те що ділитись своїми роздумами.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: benedict16 від Листопад 07, 2016, 03:01:26 pm
Назар, Вы наверное перечитались книг Роберта Киосаки... Нет ничего плохого в том что бы быть наемным работником, важно быть на своем месте.
Запомните на "рынке" два дурака, один продает второй покупает, работодатели всегда ищут хороших работников и платят им за работу достаточно хорошие деньги. Риски одинаковые как у работника так и у претпринимателя, кроме того бизнес зачастую начинается в свободное от работы (обучения) время.
Не "травите" себя будьте счастливы, работайте, пробуйте делать шаги в своем деле, в политике, в общественных движениях и организациях, наслаждайтесь жизнью, возможно другой у Вас уже не будет.
"Гнаться" за миллионами это пустое дело. Делайте свою работу и удача (достаток) всегда будет Вам сопутствовать.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: flying lotus від Листопад 07, 2016, 03:43:51 pm
К последнему посту и добавить нечего  :vo:
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Євген zv від Листопад 07, 2016, 07:27:07 pm
Приєднуюсь  :vo:
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Листопад 07, 2016, 07:33:26 pm
Ну працювати на когось не є чимось незвичним для мене. Просто якраз у цей.період.я неможу оприділитись що мені подобається щоб потім іти працювати по цій галузі на когось. Щоб небуло того трауру зранку коли пригадуєш що ти маєш іти на ненависну тобі роботу. Це ключовий момент. А щодо Киосакі і бізнесу скажу наступне: так читав цього автора, суть є. Але щоб сприйняти це фанатично і хотіти мільйонів тут і вже- такого немає. При занятті улюбленою справою, можна і вже на перспективу думати по цій справі як рухатись далі.
Що стосується фінансів, та казкового багатства, то скоріш ні аніж так. Цілей та планів немає. Мене цікавить зараз лише заняття та напрямок для руху)))
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Cognosce від Листопад 07, 2016, 08:27:50 pm
Деньги могут сильно нравится. Успех. Власть. Это я понимаю. Про какое "любимое дело" Вы говорите? Что Вы имеете ввиду? Например?

Ps: не согласен, что у наемного и предпринимателя одинаковые риски. Ну его нафиг это предпринимательство ))) такие нервы мне кажется. Тем более частенько под соусом предпринимательства впихивают выведенного за штат торгового агента, или рекламного :)

Главное не дрейфовать! Все будет хорошо! В крайнем случае не будет ))))
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Євген zv від Листопад 07, 2016, 08:39:34 pm
Назаре, Ви в дитинстві любили чимось гратися, згадайте, може це воно. Ми всі діти, навіть у 100 років. Напишіть список що вам подобається робити, і пройдіться по ньому, як кожен пункт можна реалізувати. Або почніть з того що ви вмієте. Якщо нічого не вмієте, то навчіться чому небуть.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Назар від Жовтень 05, 2017, 10:25:06 pm
Поступило море інформації та думок. Я дуже вдячний вам за те що поділились своїми думками та порадами, це дуже важливо для мене. Пишу це вже як майже рік після підняття теми, деякі зміни відбулися, стараюся працювати над собою. ;) За цей рік вдалось знайти своє хоббі, зараз починаю працювати над його розвитком. Ще раз хочу подякувати усім за підтримку. :)
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Ілона від Травень 15, 2019, 05:22:42 pm
Поступило море інформації та думок. Я дуже вдячний вам за те що поділились своїми думками та порадами, це дуже важливо для мене. Пишу це вже як майже рік після підняття теми, деякі зміни відбулися, стараюся працювати над собою. ;) За цей рік вдалось знайти своє хоббі, зараз починаю працювати над його розвитком. Ще раз хочу подякувати усім за підтримку. :)

Здравствуйте, как сейчас сложились ваши дела?
Почитала вас и хочу сказать, что вы молодец и это очень круто, что в столь юном возрасте к вам это пришло. Это же и было начало. От страхов нужно себя уберегать и осознать что дух страха это плохо, не считая исключения. Православие учит, что в человеке должен быть только страх Божий. Все остальное парализует, а жизнь идёт дальше своим ходом.   Так вот, вдруг пригодится, запишите себе куда-то, где будете читать: Господи, я верую в то, что я освобождаюсь от духа страха, не смотря на то, чувствую я это или нет.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Ontariys від Жовтень 01, 2020, 11:35:25 pm
Вот был на море этим летом. Отдыхал, ходил по берегу думал... профессия? на себя? на кого-то? реализоваться? реализоваться это да. вот только в чем, чтобы и счастливым быть и прийти в итоге к чему-то нормальному и удовлетворению. за самоактуализацию, я уже ничего не говорю. И приходили мысли, что у каждого своя судьба. И хоть мы, люди вроде и как свободны по природе. Но чтобы и прийти к этой самоактуализации, нужно и прожить свою судьбу. Все приходит постепенно, нужно только думать и стараться делать более правильный выбор. Ну да, а еще ж вопрос смысла жизни. Ну он у каждого свой я думаю. Как-то в одном стихе прочитал на счет Тайного Пути, хоть и очень это непонятно бывает. Но смысл думаю есть. Что думаете?
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: GoodGuy від Листопад 08, 2020, 09:21:19 pm
По логике получается, что то ради чего вы живёте сейчас и есть вашим смыслом. И поидее смысл может меняться. И может быть смысл, который вам кажется смыслом и тот что на самом деле по отношению к кому-то, планете, вселенной.  :coffee:
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Alen Geich від Листопад 09, 2020, 09:12:22 pm
Усім доброго вечора,
Мені здається, особисто для мене, реальним сенсом життя, який я можу зараз достовірно уявити це - самий процесс пошуку того самого сенсу.
У кожному віці я по своєму бачив цей сенс та прямував різними набутими шляхами. І не завжди той шлях був оптимальним, навіть тоді.
Чи хтось зможе стверджувати те, що я йду хибним шляхом? Можливо. Але чи сама та людина, що буде вказувати, прямує вірним напрямком?
Потрібно просто йти, змінювати стежки, можна часом і відпочити, але ніколи не забувати куди ти прямуєш.

- А як можна забути те, чого не знаєш?
- Можна. Можна забути, для чого ти йдеш.
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Hermit від Листопад 12, 2020, 09:19:26 am
...На фронтоне храма были изречения Семи мудрецов: «познай самого себя», «ничего сверх меры», а также загадочное изображение буквы «Ε». Деревянное изображение этой буквы было приношением Семи мудрецов, афиняне заменили его на медное, а императрица Ливия подарила золотое. О значении этой надписи существует трактат Плутарха (I—II вв. н. э.) «О надписи „Е“ в Дельфах», в котором высказываются следующие версии о смысле символа:

«   «Е» означает число «5», «Е» означает вопросительную частицу др.-греч. "εἰ" и указывает, что к Аполлону обращаются с вопросами; буква «Е» означает второе лицо от глагола др.-греч. "εἰμι" - "εἷ", то есть «ты еси», ибо при входе в храм бог встречает входящих словами «Познай себя», а отвечать ему следует «ты еси», утверждая в нём тем самым истинное и чистое бытие; «Е» означает греческий союз др.-греч. "εἰ" («если») и указывает на присущую Аполлону диалектику; «Е» может соответствовать пифагорейской пятёрке..."
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: GoodGuy від Листопад 14, 2020, 08:47:26 pm
Куда более практичный вопрос - каким делом в жизни заниматься, чтобы обеспечить себя хорошо материально и не потеряться, чтобы осталось время на познание себя :)
Назва: Re: Місце під сонцем, або як знайти себе та свій шлях.
Відправлено: Guerreiro da Luz від Листопад 14, 2020, 11:48:34 pm
Усім доброго вечора,
Мені здається, особисто для мене, реальним сенсом життя, який я можу зараз достовірно уявити це - самий процесс пошуку того самого сенсу.
У кожному віці я по своєму бачив цей сенс та прямував різними набутими шляхами. І не завжди той шлях був оптимальним, навіть тоді.
Чи хтось зможе стверджувати те, що я йду хибним шляхом? Можливо. Але чи сама та людина, що буде вказувати, прямує вірним напрямком?
Потрібно просто йти, змінювати стежки, можна часом і відпочити, але ніколи не забувати куди ти прямуєш.

- А як можна забути те, чого не знаєш?
- Можна. Можна забути, для чого ти йдеш.

Я не про пошук сенсу життя... але, "щоб стати на Шлях, людина сама повинна стати Шляхом".... саме в такій  послідовності. передбачаючи питання - ця фраза має дуже глибокий езотеричний зміст і її не можна сприймати буквально