Вільний муляр > Видатні масони

Принц Філіп!!!

(1/2) > >>

Andriy:
Приношу щирі співчуття Великій Британії ,через втрату хорошої людини,принца Філіпа нехай спочиває ,Вічна пам’ять 😢

Hermit:
Приєднуюсь
Покой на Довічному Сході
Йому і нам, пізніше

Царство Небесное - Ему и нам.!

Andriy:
Філіп був п'ятою дитиною та єдиним сином принца Андрія, сина короля Греції Георга I і брата короля Костянтина, який правив у той час. Принц Андрій належав до данського дому Глюксбургів, що правив у Греції, від народження мав титул принца Грецького і Данського (англ. Prince Philip of Greece and Denmark). Його дружина й мати Філіпа принцеса Аліса належала до роду Баттенбергів, була племінницею російської імператриці Олександри Федорівни. Філіп — правнук данського короля Кристіана IX, праправнук англійської королеви Вікторії та російського імператора Миколи I.

Після зречення короля Костянтина 1922 року від престолу родину принца Андрія вигнали з Греції — він з родиною оселився в Парижі. 1928 року Філіпа відправили до родичів у Лондон. У 1933—1935 роках він навчався в школі в Німеччині, потім у Шотландії. У 1939—1940 роках учився в Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті. Після випуску отримав звання мічмана і пройшов на Військово-морському флоті всю Другу світову війну, закінчивши її у званні старшого лейтенанта.


Філіп в 1992 році
У період навчання в коледжі познайомився зі своїми чотириюрідними сестрами принцесами Єлизаветою і Маргарет, що відвідували навчальний заклад разом з королем Георгом VI. Після цього між Філіпом і Єлизаветою зав'язалося листування, і 1946 року Філіп попросив у короля дозволу одружитися зі спадкоємицею престолу.

Перед укладенням шлюбу прийняв прізвище (Маунтбаттен) (англізовану версію прізвища матері — Баттенберг) і перейшов з грецького православ'я в англіканство[7]. Крім того, він відмовився від титулів «принц Грецький» та «принц Данський» та прийняв британське підданство. Король Георг VI напередодні укладення шлюбу присвоїв майбутньому зятеві титул герцога Единбурзького, графа Меріонетського і барона Гринвіцького.

Одруження Філіпа і Єлизавети відбулося 20 листопада 1947 року. У Філіпа і Єлизавети четверо дітей: Чарльз, принц Уельський (н.1948), принцеса Анна (н.1950), принц Ендрю, герцог Йоркський (н. 1960) і принц Едуард, граф Вессекський (н.1964).

До 1951 року Філіп продовжував службу на флоті. У 1952, після смерті короля Георга VI і сходження на престол Єлизавети II, став чоловіком царюючого монарха, але титул принца-консорта не прийняв. Титул принца (зазвичай присвоюють прямим нащадкам короля) присвоєно Філіпу 1957 року.

Після 1952 принц Філіп повністю присвятив себе службі королівської сім'ї, виконуючи численні церемоніальні та благодійні обов'язки. Він покровитель близько 800 організацій. У 1964—1986 був президентом Міжнародної федерації кінного спорту, у 1981—1996 роках — Всесвітнього фонду дикої природи. 1973 року першим із членів британської королівської сім'ї відвідав СРСР[8]. Зокрема з 4 по 9 вересня 1973 року перебував з неофіційним візитом у Києві на чемпіонаті Європи з кінного триборства. У цих змаганнях (під номером 21) брала участь його донька принцеса Анна[9] [10] [11].

Філіп був найстарішим в історії чоловіком царюючого британського монарха. 25 лютого 2013 він став найстарішим в історії членом британської королівської сім'ї чоловічої статі (до цього рекорд належав третьому сину королеви Вікторії принцу Артуру). Під час святкування свого 90-річчя 2011 року принц Філіп заявив про бажання зменшити свої громадські функції.

Помер 9 квітня 2021 року у Віндзорському замку[12]. Незадовго до цього, на початку березня, принцу провели успішну операцію на серці[13].

Артур:
Нехай з Б-гом спочиває :(

W. Ulf:
У 1952-му був ініційований як Учень Вільний Муляр.

Навігація

[0] Сторінка Повідомлень

[#] Наступна сторінка

Go to full version