Автор Тема: Матеріалізм Гегеля і ще дещо цікаве.  (Прочитано 425 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

AlbertP

• Допитливий
  • **
  • Reputation Power: 1
  • AlbertP has no influence.
Матеріалізм Гегеля і ще дещо цікаве.
« : Листопад 29, 2016, 11:41:03 am »
Георг Вільгельм Фрідріх Гегель, хоча й не був достовірно масоном і йому більш були до уподобання баварські ілюмінати та ігнорувати його матеріалістичну теорію, яка прийшлась до смаку таким визначим особам як Карл Маркс або Людвіг Андреас Фейєрбах важко для будь-якої освіченої людини.
Геґелева діалектика стала відома мені з курси університетської філософії до якої я, не зважаючи на фізико-технічний напрямок моєї освіти, поставився дуже серйозно. Так серйозно, що домислив ще один “закон”, яким хочу сьогодні поділитися з шанованим товариством.

В основі Геґелевої діалектики присутні три ключові поняття:

1. Єдність та боротьба протилежностей
2. Кількісне та якісне
3. Заперечення заперечення

Цитувати чисельні видання, пояснюючи значення цих понять особисто не бачу цимесу, але якщо хтось зажадає їх обґрунтування – буду рад допомогти.  Так, поєднуючи ці поняття діалектики та той факт, що я якраз вивчав поняття нескінченності в курсі вищої математики на мене зійшло “просвітлення”.

Сформулював я цей новий “закон” так:
Абсолютне досягнення однієї протилежності призводить до її антагонізму.

Це явище дуже часто зустрічається у природі людства і найближче поняття до нього це парадокс.

Де-кілька прикладів щоб допомогти усвідомити цей “закон”:

а)Головна мета науки – надавати відповіді на питання, та чим більше нам стає відомо, тим більше нових питань з’являється.
б) Людина, яка багато їсть постійно голодна.
в) З медицини: алкоголік поступово збільшує дозу алкоголю, яка йому потрібна для задоволення потреби, але на пізніх стадіях хвороби п’яніє від краплини алкоголю.

N.B. Навіть не ставлю під сумнів, що десь таке вже зустрічалось та особисто я до цього дійшов сам. Якщо вам відомі твори на цю тему, поділиться будь-ласка.

benedict16

• Старійшина
  • Reputation Power: 2
  • benedict16 has no influence.
Re: Матеріалізм Гегеля і ще дещо цікаве.
« Reply #1 : Листопад 29, 2016, 12:22:17 pm »
N.B. Навіть не ставлю під сумнів, що десь таке вже зустрічалось та особисто я до цього дійшов сам. Якщо вам відомі твори на цю тему, поділиться будь-ласка.
Самое древнее произведение на эту тему которое мне известно - это символ Инь и Янь, который означает, что в момент достижения своего абсолюта в элементе появляется частица противоположности.
Благодаря этому и существует гармония. Нет белого без черного и тд...
Боже дай мені сил, щоб прийняти те, чого я не можу змінити;
волі, щоб змінити те, що можу;
мудрості, щоб відрізнити одне від другого.
Жити нинішнім днем,
Радіти кожній миті,
Вважати негоди дорогою до миру,
Приймати, цей грішний світ, яким той є,
А не яким хочу бачити його я.

DimitriYA

• Писар
  • DimitriYA has no influence.
« Reply #2 : Листопад 30, 2016, 05:03:22 pm »
ой... может как физики лепят попробуем...))) любая упорядоченная(сбалансированная) система стремится к хаосу))) хаос при этом "гармонизируется" "мерностями" для того чтобы получая новые структуры своего же восприятия их совершенствовать и разрушать в своём стремлении к баллансу(покою)))) короче между иньянь присутствует средняя кривая которая является одновременно и реагентом и обьеденяющим звеном... вот и на описание человеческого восприятия: "кривая"))))) кривой причём становится при учёте якобы временной составляющей, а по ходу... точка)))

DimitriYA

• Писар
  • DimitriYA has no influence.
« Reply #3 : Листопад 30, 2016, 06:05:59 pm »
Самое древнее произведение на эту тему которое мне известно - это символ Инь и Янь, который означает, что в момент достижения своего абсолюта в элементе появляется частица противоположности.
... почемуто кажется, что у абсолюта противоположность отсутствует..)))расбалансированные подобия создаются просто из любви к абсолютному покою дабы порадоваться абсолютной офигенности))) как там у "Фауста"... суть природы(жизни) - грех(страсти), дух - са.ана... так и живём)))

Ekolog

• Допитливий
  • **
  • Ekolog has no influence.
« Reply #4 : Березень 23, 2017, 12:08:22 pm »
Мої очі продовжували милуватись цією геометричною, створеною власноруч, бездоганно-симетричною конструкцією, а моя свідомість вже розпочала її ре - конструкцію. Якимось незбагненним чином я міг спостерігати, як симетрія шести знову перетворилась на домінанту трьох: три просторові вісі квіткового зображення, або три координати простору, стали уособленням триєдиності світу. При цьому різнонаправлені пелюстки кожної з трьох осей виявились різнозабарвленими: чорними та білими. Божа квітка стала швидко обертатися. Процес обертання спочатку перетворив її на відомий древньосхідний символ циклу взаємоперетворень – «Інь-Ян», а потім кружляння пелюсток, наче мерехтіння вентиляторних лопатей, надало їй вигляду розмитого кола. Під час правостороннього обертання коло ставало білим; під час лівостороннього – чорним. Така контрастна двоколірність видалась мені виявом всеосяжної двополярності світу, ознакою переходу на рівень базової двоєдиності: Великого «Плюса» та Великого «Мінуса»; Великого «Чорнобога» та Великого «Білобога».
Але ж будь-який прояв структури, навіть з мінімальною кількістю елементів, потребує наявності спільного об’єднавчого начала! І чи не означає космічне протистояння Добра та Зла, або персоніфікованого Великого «Бога» та Великого «Диявола», існування рівня «Суперволодаря», або Великого «Ніщо»?! Логіка граничного об’єднання підказує, що я наблизився до краю структур, зупинився на межі безмежності. Що за нею?
У медитативному налаштуванні на образ чудесної квітки моя свідомість наче у справжнісінькій машині часу перенеслась до витоків самого часу, до моменту «Великого вибуху» – найзагадковішої події в історії Всесвіту... Але ж сказано: «Бог є цією квіткою!»
І я не побачив вибуху! Я зрозумів, що насправді нічого не вибухало і не розліталося навкруги з космічною швидкістю! Але я побачив, як безмежний всеохоплюючий неозначений електрон – «Ніщо» – обертається навколо самого Себе. І я зрозумів, що я бачив Себе в центрі майбутньої квітки! Так – це моє «Я» відділилось від «Не Я» і почало спостерігати Себе збоку. Аліллуйя – Я Єсмь!
Моя відособлена свідомість не розуміла, як можна обертатися в обидва боки ОДНОЧАСНО?! Відтоді я визнав незалежне існування «лівосторонніх» та «правосторонніх» електронів... Стосовно мене «лівий» та «правий» електрони могли орієнтувати вісь обертання по-різному. Я не розумів, як можна обертатися в трьох площинах ОДНОЧАСНО?! Відтоді я став розрізняти три «покоління лівосторонніх» та три «покоління правосторонніх» електронів. Так обертальний рух стає дією творення Всесвіту. Так двоєдиність переходить у триєдність. Два умовні полюси веретена множаться на три умовні координати простору: 2х3 = 6. Так розквітає Божа квітка... Більше того – додаючи до кожної з шести окружностей навколо центральної сфери нові кола, утворюються нові божественні квітки! Так безкінечно розширюється та квітне божественна галявина Всесвіту, вона стає 12, 24, 32, 64, 128-пелюстковою! Ведична квітка Лотос – тисячопелюсткова Божественна сутність. Але ж сказано: «упізнаєш в цій чудесній квітці Самого Себе!»
 Кожне коло – центр божественного «Я», що виділяє окремі елементи «Не Я». Скільки відособлених «Я» – стільки реалізованих нагод для збору інформації; більше інформації – більше можливості пізнати Самого Себе. Це означає, що розвиток супроводжується структуризацією на всіх рівнях. І це означає, що у світі єдиного Бога навіть різномасштабні явища виявляють ознаки спільної структурної організації.
Та насправді для Бога-Творця не існує масштабу. Для Його свідомості не існує ані кварків, ані електронів, ані галактик. Масштаб та розмірність – породження свідомості Людини. Бо так налаштований створений за Його «образом та подобою» універсальний божий інструмент самопізнання. І я усвідомив: порядок побудови квіткового зображення відповідає сутності творення Всесвіту. Його творцем є моя Божественна природа. Я – Божественна Квітка! Це моя тіло розмежовує простір у трьох взаємопротилежних напрямках, а моя свідомість ділить час на: «Є», «Було» та «Буде». Я – «те, що зверху – те і внизу!»
Згадав, як в перший день знайомства з дідом Акимом ми дискутували щодо можливостей сучасної науки виявити бозон Хіггса, так звану «частинку Бога» – найменшу, неподільну, дійсно елементарну. Тоді я просто не міг зрозуміти, чому Аким Григорович так скептично налаштований стосовно новітніх «колайдерних» проектів...
Чи можемо ми віднайти найменшу частинку матерії? Ні, не можемо. Втім, як не можемо визначити найбільшу. Хіба здатна людина уявити мізерний проміжок часу (наносекунду) чи осягнути велич космічних утворень, що вимірюється мільйонами світлових років ? Інформаційна шкала Бога відповідає пізнавальним можливостям того, хто створений за Його «образом та подобою». По обидва боки шкали розміру та часу – безкінечність. Тому Богові байдуже, що відбувається за межами розумного сприйняття Себе.
Процес існування залежний від кількості інформації. Інформація залежна від кількості визначених структурних елементів. Безкінечно складний, диференційований, багаторівневий світ, неначе дитячий конструктор, розкладався на обмежений набір простих деталей, а потім конструювався заново. І я зміг по-новому переосмислити визначальну причину всіх речей – наша свідомість відособлена від безмежного, всеохоплюючого, неозначеного електрона «Ніщо» та ОДНОЧАСНО єдина з ним! Чи таке можливо? Так є!
Як мільярди відносно відособлених тіл окремих клітин наших м’язів, крові, шкіри, кісток, мозку зливаються в єдиному організмі, так мільярди відносно відособлених людських свідомостей зливаються в єдиному Богові. Ми не можемо не бути породженням Великої Єдності, але ми можемо про це «забути»! Насправді про це «забув» Бог, розділивши єдиного Себе на те, що називається «Я» та «Не Я». Заради власного існування. Як це робить жінка, що носить в утробі своє дитя. Вони є єдиним організмом, але тільки до моменту народження. Любити, відчувати, піклуватися один про одного, отже, повноцінно існувати, вони можуть лише роздільно.

Ekolog

• Допитливий
  • **
  • Ekolog has no influence.
« Reply #5 : Березень 23, 2017, 12:14:33 pm »
Все має свій початок та свій кінець. Так диктує нам досвід нашого земного життя, адже іншого ми не маємо. Свій досвід народження, життя та смерті ми переносимо на Бога-Творця. Ми визнаємо подію творення Всесвіту декілька мільярдів років тому як доконаний факт. А хто був Творцем Творця? І цим питанням ми заганяємо себе в світоглядну пастку. Щоб вивільнитися з неї, мусимо визнати: питання початку Всесвіту є єдиним винятком залізобетонного закону причини та наслідку. Чому?
Візьміть циркуль, намалюйте перше квіткове коло. Покажіть комусь зображення кола й запитайте: «де могла знаходитись точка, що стала його початком?» «Та будь-де!» – почуєте у відповідь. І це правда. Спроба пояснення початку Всесвіту – спроба визначення початку замкненого кола. І це означає, що Всесвіт не потребує послуг Творця. Його послуг потребує Людина. Всесвіт, насправді, ніколи не виникав! Єдина існуюча реальність – Точка- Центр- Ніщо- Свідомість- Бог- Абсолют- Електрон просто був, є і буде вічно. Що є тим зерном, з якого проростає Божественна квітка. Або не проростає… І це означає, що середовище всесвітнього буття існує лише в наших головах, отже – в голові Бога.
Кожен з нас, як частина Його свідомості, є творцями особистих середовищ, які утворюють єдиний простір існування Всесвіту. «Життя – театр, а люди в ньому – актори…» Ми – актори, режисери, постановники, технічний персонал і масовка. Всі ті, хто, змінюючи одне одного у своєму сценічному амплуа та поколіннях, забезпечує перегляд нескінченної всесвітньої вистави. Її жанр кожен визначає самостійно. Але ж сказано: «Не ти існуєш у Всесвіті Бога, а світ Бога існує в тобі!» Ю.Чумак "Дарунок цариці Древи"

A.G.

• Донецк, ДНР (терористична організація, заборонена в Україні)
  • Місцевий
  • Reputation Power: 0
  • A.G. has no influence.
« Reply #6 : Липень 30, 2017, 06:23:32 pm »
Вы, вероятно, имеете ввиду даосское произведение "Дао Дэ Цзин"? Там, всё же, понятие диалектики менее развито, чем у Гегеля, хотя сам принцип там, безусловно, выявлен и рассматривается. Но в целом, в учении о Пути и Добродетели акцент более смещен на дуализм, развитое учение о диалектике - достижение именно западной философии, и Гегеля в частности. На востоке оно не получило такого развёрнутого описания в силу достаточности более сжатой формулировки для достижения целей "восточной философии", которая по сути там является прикладной наукой, элементом духовного - психофизического - праксиса и этики поведения.