Офіційний форум Великої Ложі України

Вільний муляр => Історія вільного мулярства => Тема розпочата: Макс від Вересень 30, 2013, 11:50:58 pm

Назва: Житомирська ложа - "Розвіяний морок"
Відправлено: Макс від Вересень 30, 2013, 11:50:58 pm
Доброго часу доби. Маю питання зв'язані з діяльністю ложею Франсішка Гінчя "Розвіяний морок" шукаю всі відомості, які збереглись по ній. Маю в розпорядженні декілька краєзнавчих статей та загальні сухі факти з архіву. Знаю точну адресу будинку в якому проходили зібрання. Але чи мала ця ложа якийсь вплив на рух загалом, чи є якісь збереженні внутрішні праці чи відомості? Якщо така інформація є то буду дуже вдячний за будь-який наданий, хоча б більш менш, достовірний факт. На перед дякую.
З повагою Максим. 
Назва: Re: Житомирська ложа - "Розвіяний морок"
Відправлено: Fiery=>Flamy від Жовтень 01, 2013, 12:36:42 am
Вам також доброго часу. Чи не могли б Ви поділитись тим матеріалом, який маете? Нічого не знаю відносно Вашого запитання, проте бажаю вдовольнити свою цікавість. Звісно, якщо це можливо.
Чому Ви бажаете знайти інформацію саме про цю ложу?
Назва: Re: Житомирська ложа - "Розвіяний морок"
Відправлено: Макс від Жовтень 03, 2013, 10:18:21 pm
Дані про Житомирську ложу всюди типові. Заснована у 1787році. Була першою ложею, хоча є відомості про масонів з Житомирщини і в більш раніший час. Засновник Франц-Кароль  Гейнч (за більшістю джерел) хоча є і альтернативний засновник, такий собі, троянівський поміщик Ігнацій Дзялинський. В деяких джерелах наведені точні дати та імена більшості учасників ложі, а також первинні та завершуючи зв'язки з іншими ложами. Ось це те, що можна розповісти, в двох словах, про те, що я вже зібрав. Також відоме точне місце зборів ложі, зберігся будинок Кароля в центрі Житомира.
А навіщо шукаю? Тема якою зацікавився давно, з років 18,напевно. Прочитав одну цікаву книжку по темі і як то кажуть понесло. Хочу завершити давню справу, бо всі можливі прямі посилання вже опрацьовані, тому і шукаю далі. Сподіваюсь на сприяння.