Автор Тема: ПИЛИП ОРЛИК  (Прочитано 3892 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

Ioabert

• Старійшина
  • Reputation Power: 0
  • Ioabert has no influence.
  • Surge et age!
Re: ПИЛИП ОРЛИК
« Reply #15 : Липень 02, 2009, 11:55:42 am »
Чи не є Конституція Пилипа Орлика відображенням його світогляду, сформованого під впливом масонства?
"Гpyдa камней перестает быть просто камнем, когда кто-то смотрит на нее, держа в голове идею Собора"

Антуан Мари Жан-Батист Роже де Сент-Экзюпери

"В масонстве Вы узнаете то, что найдёте в нём сами..."   Освальд Вирт. 1937

da_vinchi7

• Допитливий
  • **
  • da_vinchi7 has no influence.
« Reply #16 : Вересень 25, 2009, 06:50:14 pm »
В середині ХХ ст. виникла легенда про те, що міжнародний аеропорт «Орлі» збудовано на землях, які колись належали Г.Орлику, і що від його імені походить назва аеропорту (насправді назва «Орлі» походить ще з римських часів). Автором легенди був біограф Г.Орлика Ілько Борщак.

vedmid

• Допитливий
  • **
  • vedmid is looked down upon.
« Reply #17 : Листопад 17, 2009, 11:23:25 pm »
На мою, думку, як науковця-правника, Шарль Луї Монтескє, якого безапеляційно вважають автором поділу влади на законодавчу, виконавчу та судову, вкрав цю ідею у П.Орлика. Конституція Орлика чітко передбачала такий поділ ще за пів століття до виданя праці Монтескє. А зважаючи на близькі стосунки сімї Орлика до Франції гіпотетично можна припустити вірною таку версію. Хоча її треба ще доказувати. Переконаний така робота була б досить корисною для зміцнення іміджу нашої держави.

nothing

• Старійшина
  • nothing is looked down upon.
« Reply #18 : Листопад 18, 2009, 01:30:33 am »
тоже пришел к такому выводу (хотя по-моему нам еще в академии про это рассказывали преподаватели) :) правда лично я полагаю, что Орлик также позаимствовал эту идею у Братьев во Франции (вот это нам точно не рассказывали)
вот может Вам будет интересно - https://www.stone.co.ua/afisha/index.php?topic=188.0
« Останнє редагування: Листопад 18, 2009, 02:00:43 am від nothing »

vedmid

• Допитливий
  • **
« Reply #19 : Листопад 19, 2009, 11:50:45 pm »
Досить цікава думка. Переконаний, що багато того, що стало фундаментом відносин між людьми творилося за ширмою, за кулісами. Воно то й напевне правильно. Вся інформація не може бути доступною загалу, її просто більшість не зрозуміє, ще сам Христос повчав: "не кидайте діаманти під ноги свиням, бо вони й вас можуть розтоптати". Це абсолюьно не означає, що ми не повинні з повагою, а навіть з любовю ставитись до ближнього, просто для кожного є свій рубіж розвитку. І біда для тих, у кого це рубіж був високий,  а він його не досяг.
У цьому плані, хотів би зазначити, є частоково вина й церкви, адже як нас довго навчали, що ми раби божі. Як на мене це абсурд. Творець не міг з такою Великою любовю створити рабів ВІН створив своїх дітей. Ми є діти Божі, а це зовсім інший статус аніж раб. (Вибачте що відхилився від теми)

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #20 : Листопад 20, 2009, 08:03:29 pm »
Якщо взяти Біблію, то на мою думку (та не тільки  на мою), слово "раб" означає не "поневолений", а "робітник". Згадайте, перша людина - Адам, був саме робітником Господа, він прибирався в його саду. :)

zor-G

• Допитливий
  • **
  • zor-G is looked down upon.
« Reply #21 : Листопад 20, 2009, 08:51:46 pm »
На ваше міркування скажу я вам таке
якшо в душі людина раб, вона так і живе
коли в серединь вогонь ,вода це не зальє
І робітник і раб чи вільний вірішує сам це
І волею своєю зумій змінити все навкруг
і певен буть Що коло тебе є Барат твій і він тобі  є дру G ;)

(Вибачте що відхилився від теми) На поезію потяGнуло
Главное — мудрость:  приобретай мудрость, и всем имением твоим приобретай разум.( Царь Соломон )

vedmid

• Допитливий
  • **
« Reply #22 : Листопад 23, 2009, 10:10:14 pm »
Але Христос назвав нас саме дітьми божими! а не рабами

zor-G

• Допитливий
  • **
« Reply #23 : Листопад 24, 2009, 11:14:56 pm »
1-е Коринфянам, глава 14
20 Братия! не будьте дети умом: на злое будьте младенцы, а по уму будьте совершеннолетни. Не всім бути Рабами не всім бути царями. У кожного свій шлях
Главное — мудрость:  приобретай мудрость, и всем имением твоим приобретай разум.( Царь Соломон )

vedmid

• Допитливий
  • **
« Reply #24 : Листопад 24, 2009, 11:51:46 pm »
Даруйте, але такого послання не було, були два послання до Коринтян. І в тому, місці про яке Ви говорити мова йде про, цитую: "Браття, не будьте дітьми своїм розумом, будьте в лихому дітьми, а в розумі досконалими будьте!" і більше там нічого не має.
Ось декілька цитат, які підтверджують мою думку:
1. "І учні жахнулись від слів Його. А Ісус знов у відповідь каже до них: мої діти, як тяжко отим, хто надію кладе на багатство, увійти в Царство Боже!" (Гл.10 - 24 Євангіліє від Марка);
2. "Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків та каменуєш посланих до тебе! Скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли!" (Гл.23-37 Євангеліє від Матвія);
3. "І зрівняють з землею тебе, і поб'ють твої діти в тобі, і не позоставлять у тобі каменя на камені, бо не зрозуміло ти часу відвідин твоїх..." (Гл.19-44 Євангеліє від Луки)
4. "Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі.А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові, коли тільки разом із Ним ми терпимо, щоб разом із Ним і прославитись." (Послання св. Апостола Павла до Римлян Гл. 8-16,17)
5. "Ось утретє готовий прийти я до вас, і не буду для вас тягарем, не шукаю бо вашого я, тільки вас. Не діти повинні збирати маєток батькам, але дітям батьки." (друге послання до Коринтян Гл. 12-14)

zor-G

• Допитливий
  • **
« Reply #25 : Листопад 25, 2009, 12:45:05 am »
 Можу сказати таке ,кожен шукає у своїх источниках .і додам ,що я не рахую всіх рабами і  не мені це вирішувати . я прстото Шукаю.............. ;)

Веталь=>Каменяр

• Старійшина
  • Веталь=>Каменяр has no influence.
« Reply #26 : Листопад 25, 2009, 08:52:42 pm »
Але Христос назвав нас саме дітьми божими! а не рабами
Раби то у старомі завіті, а діти вже у новому :)

Ioabert

• Старійшина
  • Ioabert has no influence.
  • Surge et age!
« Reply #27 : Листопад 26, 2009, 07:17:24 pm »
Даруйте, але такого послання не було, були два послання до Коринтян. І в тому, місці про яке Ви говорити мова йде про, цитую: "Браття, не будьте дітьми своїм розумом, будьте в лихому дітьми, а в розумі досконалими будьте!" і більше там нічого не має.
Ось декілька цитат, які підтверджують мою думку:
1. "І учні жахнулись від слів Його. А Ісус знов у відповідь каже до них: мої діти, як тяжко отим, хто надію кладе на багатство, увійти в Царство Боже!" (Гл.10 - 24 Євангіліє від Марка);
2. "Єрусалиме, Єрусалиме, що вбиваєш пророків та каменуєш посланих до тебе! Скільки разів Я хотів зібрати діти твої, як та квочка збирає під крила курчаток своїх, та ви не захотіли!" (Гл.23-37 Євангеліє від Матвія);
3. "І зрівняють з землею тебе, і поб'ють твої діти в тобі, і не позоставлять у тобі каменя на камені, бо не зрозуміло ти часу відвідин твоїх..." (Гл.19-44 Євангеліє від Луки)
4. "Сам Цей Дух свідчить разом із духом нашим, що ми діти Божі.А коли діти, то й спадкоємці, спадкоємці ж Божі, а співспадкоємці Христові, коли тільки разом із Ним ми терпимо, щоб разом із Ним і прославитись." (Послання св. Апостола Павла до Римлян Гл. 8-16,17)
5. "Ось утретє готовий прийти я до вас, і не буду для вас тягарем, не шукаю бо вашого я, тільки вас. Не діти повинні збирати маєток батькам, але дітям батьки." (друге послання до Коринтян Гл. 12-14)

Повністю з Вами згоден. Щодо Орлика-він, безумовно, був першим, хто поділив владу на 3 гілки. Про це ми з Оніщуком (міністр юстиції) одного разу під час круглого столу згадували. Але тут-інше питання. Якщо Україна-країна з найпершим досконалим Основним Законом держави, то... То з НЕРЕАЛІЗОВАНИМ, так як на практиці вона НІДЕ не була втілена. Це не змінює суті справи, адже те, про що говорите Ви-фактологія, я ж говорю про реалізацію.
Головне при таких дослідженнях-не дійти до абсурду. Я вчусь на історичному факультеті, тому іноді гидко слухати речі типу "трипільці-прямі нащадки українців"... :)
"Гpyдa камней перестает быть просто камнем, когда кто-то смотрит на нее, держа в голове идею Собора"

Антуан Мари Жан-Батист Роже де Сент-Экзюпери

"В масонстве Вы узнаете то, что найдёте в нём сами..."   Освальд Вирт. 1937

Hiram=>churchill

• Писар
  • Hiram=>churchill is looked down upon.
  • Transmutemini in vivos lapides philosophicos!
« Reply #28 : Грудень 31, 2009, 01:15:11 pm »
Без сумніву, П.Орлик перший,хто розробив дійсно ефективну модель державного управління, з усіма важелями, і противагами!

Степан

• Старійшина
  • Степан has no influence.
  • Вперед,не знаючи перешкод.
    • Мій блог
« Reply #29 : Грудень 31, 2009, 02:17:37 pm »
http://www.nbuv.gov.ua/articles/history/1710cnst.htm
Тут можна почитати Конституцію Пилипа Орлика і переглянути фотокопії.
Нехай буде існувати рай ,навіть ,якщо нам призначене пекло...
Хорхе Луїс Борхес
Мій блог http://www.ufc.cc.ua/blog/