Автор Тема: Вопрос от профана  (Прочитано 51967 раз)

0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.

W. Ulf

• ДЛ "Юрій Котермак"
  • Administrator
  • Старійшина
  • Reputation Power: 1
  • W. Ulf has no influence.
Re: Вопрос от профана
« Reply #195 : Квітень 26, 2011, 09:48:49 am »
Да, может.
А как примут? Не знаю. Это зависит от многих причин. Но то, что примут - это точно.
Crescit sub pondere virtus!
Б-г мій, душа, котру Ти мені дарував -- чиста.
Ти сотворив її, Ти сформував її, Ти вдихнув її в мене і Ти бережеш її в мені.
І Ти, в майбутньому, забереш її в мене.
А потім повернеш мені її в  Прийдешньму Світі!

vasyl

• Administrator
  • Писар
  • Reputation Power: 0
  • vasyl has no influence.
  • ДЛ"Каменяр"
« Reply #196 : Квітень 26, 2011, 11:02:01 am »
Скажите, если брат из Украины иммигрирует  в другую страну по серьйозным обстоятельствам, то может ли он там вступить в местную ложу??? Как его там примут?
Тут стоїть питання визнання, ті Великі Ложі коті визнали Велику Ложу України, то вони зобов"язані прийняти брата і приймають без проблем,( є відповідна процедура для цього, яка здійснюється керівництвом ВЛУ)  є такий досвід. А ті котрі не визнали то не приймуть. Ось і все...

Ioabert

• Старійшина
  • Ioabert has no influence.
  • Surge et age!
« Reply #197 : Квітень 26, 2011, 01:08:40 pm »
Скажите, если брат из Украины иммигрирует  в другую страну по серьйозным обстоятельствам, то может ли он там вступить в местную ложу??? Как его там примут?
Тут стоїть питання визнання, ті Великі Ложі коті визнали Велику Ложу України, то вони зобов"язані прийняти брата і приймають без проблем,( є відповідна процедура для цього, яка здійснюється керівництвом ВЛУ)  є такий досвід. А ті котрі не визнали то не приймуть. Ось і все...

Ви маєте на увазі афіляцію?
"Гpyдa камней перестает быть просто камнем, когда кто-то смотрит на нее, держа в голове идею Собора"

Антуан Мари Жан-Батист Роже де Сент-Экзюпери

"В масонстве Вы узнаете то, что найдёте в нём сами..."   Освальд Вирт. 1937

vasyl

• Administrator
  • Писар
  • ДЛ"Каменяр"
« Reply #198 : Квітень 26, 2011, 02:54:03 pm »
Коли брат емігрує, то афільовуватись не має сенсу, він може вийти зі своєї ложі і перейти в іншу  оформивши відповідні документи.

Ioabert

• Старійшина
  • Surge et age!
« Reply #199 : Квітень 26, 2011, 10:11:54 pm »
Коли брат емігрує, то афільовуватись не має сенсу, він може вийти зі своєї ложі і перейти в іншу  оформивши відповідні документи.

Зрозуміло.
"Гpyдa камней перестает быть просто камнем, когда кто-то смотрит на нее, держа в голове идею Собора"

Patriarh=>Shooter

• Місцевий
  • Patriarh=>Shooter has no influence.
« Reply #200 : Травень 10, 2011, 09:48:20 pm »
Меня вот тут интересует один вопрос.
Я знаю, что в ложе запрещено обсуждать политику... т.к. это может внести очень сильный раздор в братство.
Убежденный человек порой защищает свои политические убеждения более ревностно, чем львица своих детенышей... я знаю примеры, когда разные политические взгляды разрушали семьи и разводили в разные углы лучших друзей (которые до этого прошли вместе очень многое и даже войну...). Спорить с искрение убежденным бесполезная трата времени - когда у него не хватает аргументов основанных на фактах в ход идут доводы основанные на вере (убеждении), а тут все остальное бесполезно...  :)

Так вот в чем вопрос - в масонах с очень большой вероятностью можно встретить людей довольно известных, так же очень возможно, что эти люди могут придерживаться диаметрально противоположных политических взглядов и даже состоять в противоборствующих политических лагерях. Понятное дело что в ложе они все братья, а вот за ее пределами? Ведь я не зря привел пример разрушенной семьи и дружбы - неужели отношения внутри братства сильнее их? Вряд ли...  тогда возможны случаи конфликтов братьев в миру... как масоны решают подобные проблемы?
К примеру (и только к нему) возьмем, что в ложе в Донецке состоит брат в миру придерживающийся ультраправых течений, а во Львовской ложе - заядлый коммунист ... и оба крайне убежденные личности ... конфликт неизбежен ... как поступаете?

Существует ли в трактовании "человек добрых нравов" некие предпочтения или уточнения на этот счет? К примеру - не берем коммунистов/монархистов/анархистов/демократов и прочих иже с ними ????

Не сочтите это за обсуждение политики ... наоборот интересно узнать как братство решает подобные очень щекотливые проблемы ...
Тень - это часть света ...

JK

• Administrator
  • Писар
  • JK has no influence.
  • ДЛ "Каменяр"
« Reply #201 : Травень 10, 2011, 10:53:17 pm »
Я знаю, что в ложе запрещено обсуждать политику... т.к. это может внести очень сильный раздор в братство.
Убежденный человек порой защищает свои политические убеждения более ревностно, чем львица своих детенышей... я знаю примеры, когда разные политические взгляды разрушали семьи и разводили в разные углы лучших друзей (которые до этого прошли вместе очень многое и даже войну...). Спорить с искрение убежденным бесполезная трата времени - когда у него не хватает аргументов основанных на фактах в ход идут доводы основанные на вере (убеждении), а тут все остальное бесполезно...  :)

Так вот в чем вопрос - в масонах с очень большой вероятностью можно встретить людей довольно известных, так же очень возможно, что эти люди могут придерживаться диаметрально противоположных политических взглядов и даже состоять в противоборствующих политических лагерях. Понятное дело что в ложе они все братья, а вот за ее пределами? Ведь я не зря привел пример разрушенной семьи и дружбы - неужели отношения внутри братства сильнее их? Вряд ли...  тогда возможны случаи конфликтов братьев в миру... как масоны решают подобные проблемы?
К примеру (и только к нему) возьмем, что в ложе в Донецке состоит брат в миру придерживающийся ультраправых течений, а во Львовской ложе - заядлый коммунист ... и оба крайне убежденные личности ... конфликт неизбежен ... как поступаете?

Существует ли в трактовании "человек добрых нравов" некие предпочтения или уточнения на этот счет? К примеру - не берем коммунистов/монархистов/анархистов/демократов и прочих иже с ними ????

Не сочтите это за обсуждение политики ... наоборот интересно узнать как братство решает подобные очень щекотливые проблемы ...
Той, хто має схильність до «ультра», дуже рідко стає Вільним Мулярем.
« Останнє редагування: Травень 10, 2011, 11:00:36 pm від JK »

cudmint

• Допитливий
  • **
  • cudmint has no influence.
    • MistInfo
« Reply #202 : Травень 10, 2011, 11:32:32 pm »
Хех.. дійсно цікаве питання.. мене воно також зацікавило..
Si Deus Pro Nobis, Quis contra Nos

Ioabert

• Старійшина
  • Surge et age!
« Reply #203 : Травень 10, 2011, 11:49:33 pm »
Фанатизм та крайні позиції-це вже не вільна людина.

cudmint

• Допитливий
  • **
  • cudmint has no influence.
    • MistInfo
« Reply #204 : Травень 11, 2011, 12:01:25 am »

Не скажіть.. свобода для мене - можливість вчиняти так, як хочеться.. в рамках розумного.. в тому ж числі.. купувати, що захочеться, якщо не зразу, то в короткий термін.. відсутність хорошого доходу це також не свобода... оскільки зазвичай відсутність грошей сковує людину.. а своя позиція в тому чи іншому питанні не може впливати на свободу.. оскільки позиція - це і є вибір певної людини.. якщо людина хоче бути лібералом, і це її рішення.. людина вільна.. оскільки сама вибрала свою позицію.. якщо їй нав"язали це - то про свободу тут і не йде мова..

На мою думку, поза межами братерства, якщо це не суперечить моральним та етичним цінностям, релігійним переконанням та державним інтересам, то відносини між братима мають переважати.. інакше це лицемірство.. у братерстві - ми брати, по за межами.. допобачення..
Si Deus Pro Nobis, Quis contra Nos

Ioabert

• Старійшина
  • Surge et age!
« Reply #205 : Травень 11, 2011, 08:52:48 am »

Не скажіть.. свобода для мене - можливість вчиняти так, як хочеться.. в рамках розумного.. в тому ж числі.. купувати, що захочеться, якщо не зразу, то в короткий термін.. відсутність хорошого доходу це також не свобода... оскільки зазвичай відсутність грошей сковує людину.. а своя позиція в тому чи іншому питанні не може впливати на свободу.. оскільки позиція - це і є вибір певної людини.. якщо людина хоче бути лібералом, і це її рішення.. людина вільна.. оскільки сама вибрала свою позицію.. якщо їй нав"язали це - то про свободу тут і не йде мова..

На мою думку, поза межами братерства, якщо це не суперечить моральним та етичним цінностям, релігійним переконанням та державним інтересам, то відносини між братима мають переважати.. інакше це лицемірство.. у братерстві - ми брати, по за межами.. допобачення..

Свобода "як хочеться"-це анархія. Свобода хотіти-це свобода вибору.

А от "ультра" не мають свободи, так як догматично та ідеологічно заангажовані і т.д. Фанатизм є обмеженням свободи. Звісно, свобода дозволяє Вам обрати його як філософію життя, фундамент для поглядів і т.д. Але після цого свободу Ви, вважайте, втратили...

В Орден рідко попадають такі люди. Інакше поняття братерства та взаємодопомоги втратили б свій сенс.
Крайність-завжди підозріло.

Patriarh=>Shooter

• Місцевий
  • Patriarh=>Shooter has no influence.
« Reply #206 : Травень 11, 2011, 09:43:22 am »
Я возможно не совсем правильно выразился ...
Под термином "крайне убежденный" человек - я подразумеваю - человек готовый отстаивать свои убеждения делом, а не разговорами на кухне ..., а не фанатика.
Тень - это часть света ...

Ioabert

• Старійшина
  • Surge et age!
« Reply #207 : Травень 11, 2011, 09:52:16 am »
Я возможно не совсем правильно выразился ...
Под термином "крайне убежденный" человек - я подразумеваю - человек готовый отстаивать свои убеждения делом, а не разговорами на кухне ..., а не фанатика.

По делам Их узнаете Их.

Если дело правое-оно никогда не станет поводом для разногласий. А в ложе все должны забыть о нем. Ибо дух Свободы, Равенства, Братства-выше этого.

Духовное не существует в одной плоскости с материальным. Как и самоусовершенствование-с непониманием.

vasyl

• Administrator
  • Писар
  • ДЛ"Каменяр"
« Reply #208 : Травень 11, 2011, 10:42:40 am »

Перше, ми навряд чи коли небудь приймем будь-якого ультра правого чи лівого ( ми приймаємо людей які здатні до толерантності, в яких це є всередині) , комуністи є атеїстами  - а це автоматично позбавляє можливості бути прийнятим в братство, а якщо хтось з вищеперерахованих випадково і попаде в братство то я думаю йому дуже швидко стане нецікаво.
А з приводу конфліктів, то в статуті є процедура, яка вирішується через масонський суд, в який входять відповідні офіцери ВЛУ і старійшини. Так, що механізми існують.

vasyl

• Administrator
  • Писар
  • ДЛ"Каменяр"
« Reply #209 : Травень 11, 2011, 10:51:33 am »

Фанатизм та толерантність вжитись разом не можуть, по визначенню. Тому на мою думку фанатизм - це відсутність свободи. Я би більше сказав - це крайній прояв відсутності свободи.